77news.al

Please wait for loading...
    (102):

  /
   3  +2 2014 may 03shoqata e pensionisteveShoqata e Pensionisteve : Miratoni projektligjin per moshen e trete!Shoqata e Pensionistëve : Miratoni projektligjin për moshën e tretë! ... Reagon Shoqata për Integrim të Pensionistëve të Shqipërisë, duke i ...
   5  +2 2014 may 20vaji i arave te kokositVaji i kokosit , ne sherbim te bukurise! - 77 NewsPërdorimi i vajit të papërpunuar të kokosit mund të rezultojë me flokë më të shëndetshme dhe me shkëlqim. Vaji i kokosit përmban proteinat ...
   7  -1 2014 may 24shqipëria e re77NEWS"Lëvizja Shqipëria e Re " ... Biznesi fason me paketë të re fiskale, prezantohet nga ... Rama të ... Shqipëria komuniste dhe eksodi i 1991në sytë e artistit Sc..
   11  +90 2014 may 12rama ne selanikRama ne mbledhjen e Internacionales Socialiste ne Selanik !Kreu socialist Edi Rama është nisur drejt Selanikut, ku do të marr jesë në ... Rama në mbledhjen e Internacionales Socialiste në Selanik !
   12  ~ 2014 may 16hena si satelit itokesSi do te dukej hena 400 km larg tokes ! - 77 NewsSi do të dukej hëna 400 km larg tokës ! ... Sateliti ynë lëviz në sens antiorar rreth nesh, nëse do e shikonim nga Poli i Veriut, nga pjesea e ...
   12  ~ 2014 apr 08foto me kuptimFotografi me kuptim te dyfishte | FOTO -LAJM - 77 NewsFotografi me kuptim te dyfishtë | FOTO -LAJM. Një artikull fantastik ku do të shohim disa fotografi që kanë kuptim të dyfishtë.Ne shpresojmë që ju ...
   13  ~ 2014 may 13shqip instrumenti me telaLahuta, instrumenti qe po bie ne harrese! - 77 NewsKëto këngë këndohen edhe me përcjellje të çiftelisë me dy tela , që është po ashtu instrument muzikor i përhapur ndër shqiptarë”, thotë Neziri, ...
   15  ~ 2014 apr 06cilesi e pakonkurueshme\"Italcol\" magjia e ndertimeve, ne nje sipermarrje te pakonkurueshme !Këtë herë për lexuesit e . ... magjia e ndërtimeve, në një sipërmarrje të pakonkurueshme ! ... Merret me prodhimin e produkteve të ndërtimit.
   16  ~ 2014 may 22zonja thaçiLinda Rama dhe Lumnije Thaci ne Edicionin e 5-te "Simfonia e jetes"!Linda Rama dhe Lumnije Thaçi në Edicionin e 5-të “Simfonia e jetës”! ... si dhe bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, zonja Lumnije Thaçi .
   16  ~ 2014 apr 06puthjet jane te miraJa cilat jane puthjet me emocionuese! - 77 NewsPlot pasion apo e thjeshte, çdo puthje ka një shije te veçantë. Sa lloje puthjesh ka? Kush e bën atë te paharrueshme? ... Ja cilat janë puthjet më emocionuese! ... Shkollimi i 1.000 shqiptarëve në shkollat më të mira të botës!
   17  +84 2014 may 29universiteti bedri hapBedri Islami: Kush i njofton serbet per ngjarjet e dhunshme ne Në jetën e tij politike Berisha ka shumë ditë të cilat i kujton ende me nostalgji dhe do të dëshironte rikthimin e tyre. Mes tyre 14 shtatori i vitit ...
   18  +17 2014 apr 12hotelet e elbasanit25 mije paciente e turiste ne llixhat e Elbasanit ! - 77 NewsRreth 5 km larg qytetit të Elbasanit , në fshatin Llixhë, ndodhen llixhat termale, ... Te llixhat e hidrait funksionon një system hotelesh private të ...
   18  -3 2014 apr 01hotelet turistike ne shengjinKompleksi "Rafaelo" ne Shengjin : Po vijne pushimet dhe turistet …Që mund të mikprerë në mjediset e tij, veç hotelit tipik klasik resort, edhe ... Kompleksi “Rafaelo” në Shëngjin : Po vijnë pushimet dhe turistët …
   19  +49 2014 apr 13the voice alma bektashiAlma Bektashi gjen kohe dhe per familjen! FOTO - 77 NewsEdhe pse e angazhuar në një emision shumë të ndjekur, siç është " The Voice of Albania", Alma Bektashi nuk lë pas dore familjen e saj.
   19  +32 2014 apr 03burgut te peqinitTrafik droge nga qelite e burgut te Peqinit ! - 77 NewsTrafik droge nga qelitë e burgut të Peqinit ! I burgosur i përjetshëm për vrasje, por luan trafikun e drogës nga qelia. Një pako me peshë 300 ...
   19  ~ 2014 mar 23mania e celularitSekuestrohen 10 "iPhone hashashi"! - 77 NewsPolicia italiane ka zbuluar dhjetë “iphone droge”, ditën e djeshme, përgjatë një operacioni antidrogë. ... Mania e re e vipave shqiptar quhet Celine! ... ishte hashash e paketuar në formën e celularit , raporton “La Repubblica”.
   20  ~ 2014 may 28lavderim tufaDy te denuarit per vrasje, kerkesa per te dale nga burgu! - 77 NewsLavdërim Tufa dhe Lulzim Caka të dy të dënuar për vrasje, i janë drejtuar gjykatës së Tiranës, ku Tufa kërkon të lirohet me kusht ndërsa Caka u ...
   21  ~ 2014 mar 30vrasje ne diberVrasja ne Diber , vetedorezohet autori! - 77 NewsVetëdorëzohet në polici mbas mesnate, i dyshuari i vrasjes së 36-vjeçarit Basir Nikolli.
   24  +30 2014 jun 02aferdita dyqan ne tiraneVodhi 140 mln leke, denohet me 5 vite burg Aferdita Pecmarkaj!Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtore dhe dënuar me 5 vite burg Afërdita ... me të pandehuren Aferdita Pecmarkaj(shoqe e saj) të vjedhin para në ... si veshje si dhe kane marrë me qëra një dyqan për parukeri dhe një banesë.
   25  ~ 2014 apr 16ishulli grek qefaloniaTermet 5.7 balle! - 77 NewsLëkundjet e një tërmeti me epiqendër shtetin grek janë ndierë edhe në Tiranë. Tërmeti ka rënë në ishullin Qefalonia , i cili ndodhet rreth 450 km ...
   25  +17 2014 apr 04pushime ne dubaiFloriana Garo me pushime ne Dubai ! - 77 NewsPrezantuesja e njohur e programit “Jo vetëm Modë” në ekranin e Televizionin Klan, Floriana Garo ka zgjedhur Dubain për të kaluar pushimet e ...
   26  +15 2014 apr 30piktura me peisazheEkspozita me piktura \"100 vjeshta nga 100 qytete ne 100 vjet, e Në këtë ekspozitë u sollën piktura me tema nga më të larmishmet. ... Paçit, që në kuadër të 100-vjetorit kemi ekspozitën me 100 peisazhe .
   27  -15 2014 jun 10midhjet e detitJa pse ju rekomandojme frutat e detit ! - HyrjeFrutat e detit si karkalecat, sepje, kallamarë, oktapod dhe midhjet kanë disa karakteristika të përbashkëta që i bëjnë mirë trupit, si proteinat, pak ...
   28  +22 2014 jun 09piket per ne universitetNota mesatare, 26% te pikeve totale per ne universitet ; Formulari A1 Nota mesatare, 26% të pikëve totale për në universitet ; Formulari A1 del në 25 ... së Arsimit ka dy nocione: nota mesatare dhe pikët mesatare.
   28  ~ 2014 apr 28konsullata italiane vloreVlore , takim per \"afrimin\" e investitoreve italiane ! - 77 NewsNdërkohë, konsulli italian në Vlorë tha se ambasada italiane e mbështet ... që ndodhet në Tiranë dhe apo Konsullata e Përgjithshme e Vlorës.
   28  +21 2014 apr 18dafina zeqiri kinezet perDafina Zeqiri gati per stervitje |FOTO - 77 NewsKëngëtarja Dafina Zeqiri nuk rresht së postuari foto të ndryshme në rrjete ... se Zeqiri është kombinuar në çdo detaj edhe për këtë veshje sportive.
   30  +71 2014 may 18pushtimi i shqiperise nga turqiaArkivat amerikane: Hitleri, kunder pushtimit te Shqiperise nga Italia!Arkivat amerikane: Hitleri, kundër pushtimit të Shqipërisë nga Italia! ... Por me sa duket, nga botimi i disa dokumenteve që vijnë nga Arkivi i Zbulimit Ushtarak ..... Turqia kursen 642 bilionë TL nga ulja e normave të interesit!
   30  +13 2014 apr 21ekipi olimpik shqiptarKthehet ekipi Olimpik Shqiptar , zhgenjyese rezultatet, pritje e ftohte Është kthyer në atdhe pasditen e të martës Delegacioni olimpik që përfaqësoi Shqipërinë në Lojërat Olimpike të Londrës. Edhe pse rezultatet ...
   31  +4 2014 may 16dita boterore e ushqimitSHBA, sot shenohet Dita Boterore e Ushqimit ! - 77 NewsSot është Dita Botërore e Ushqimit . Organizata për Ushqim dhe Bujqësi e Kombeve të Bashkuara shënon këtë ditë më 16 tetor qysh në vitin ...
   33  ~ 2014 jun 12mustafa nano gazeta shqipSot ne Gazeta DITA: Mustafa Nano \"...mirese erdhe Piro ... - 77 NewsSot në Gazeta DITA: Mustafa Nano "...mirëse erdhe Piro dhima. ... por para se te ngjitet ne tapetet e zyrave te diplomacisë shqiptare , si pjese e ...
   34  +34 2014 may 25hapimeHap pas hapi me Valza Bajren ne SHBA! - 77 NewsHap pas hapi me Valza Bajrën në SHBA! Para një kohe bënte shumë këngë dhe kërkohej shumë nëpër koncerte, por viteve të fundit Valza ...
   34  ~ 2014 apr 07pallati brigadave photoRama, takim me mjeket e diaspores ne Pallatin e Brigadave !Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja po zhvillojnë një takim me mjekët e Diasporës shqiptare në Pallatin e Brigadave .
   35  +2 2014 may 14guret e cmuarDomethenia e gureve te cmuar dhe gjysme te cmuar ! - 77 NewsGurët e çmuar janë katër: diamanti, smeraldi, rubini dhe safiri. Ndërsa tek gurët gjysmë të çmuar bëjnë pjesë shumë gurë transparentë.
   35  -2 2014 may 08universiteti i elbasanitUniversiteti i Elbasanit nderohet me Cmim Nderkobetar te Cilesise!Universiteti “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ka marrë Çmimin Ndërkombëtar të Cilësisë. Ky çmim është akorduar nga.
   35  +9 2014 may 07ministria e drejtesise kosoveKosove , Ministria e Drejtesise akuzon palen serbe per mos Ditën e djeshme ishte lajmëruar se do të fillonte gërmimi në një ... Kosovë , Ministria e Drejtësisë akuzon palën serbe për mos-bashkëpunim!
   35  -20 2014 apr 23dhe vjen nje ditePrezantohet nisma "Ta pastrojme Shqiperine ne nje dite "! - 77 NewsPrezantohet nisma “Ta pastrojmë Shqipërinë në një ditë ”!
   35  ~ 2014 apr 03elton deda jolaEkonomiku: Emrat e 938 fituesve të masterit - 77news.al22 LEDJANA TEFIK HYSENI 23 MAJLINDA NIKOLL BRUKA 24 MANJOLA XHELAL PISTOLJA ... 90 MARINELA FROK DEDA ... 28 ELTON TAHIR KUKA.
   35  +38 2014 mar 30flag bayrak istocIndex of /foto - 77 NewsJPG · 1338539448-girl-thinking- istock .jpg · 1338540378-foto sociale te papaunet .jpg ..... 1341387202-america flag .jpg · 1341389198-alpinistst.jpg ...
   37  +51 2014 may 06kompania ital ndertim\"Italcol\" magjia e ndertimeve, ne nje sipermarrje te pakonkurueshme!Këtë herë për lexuesit e "77 News" sjellim një intervistë me drejtorin e përgjithshëm të kompanisë ITAL
   37  +10 2014 apr 26gjykata e vloresDosja Gjika ne Tirane, gjykata e Vlores nderpret gjykimin! - 77 NewsPas transferimit të dosjes në Tiranë, Gjykata e Vlorës ka ndërprerë gjykimin ndaj Kryetarit të Bashkisë të këtij qyteti, Shpëtim Gjika. Në seancën ...
   37  +64 2014 apr 22klinika dentare ne tiraneKlinika Dentare \"Sibora\", perkujdesje e vecante per dhembet tuaj!Klinika dentare private “Sibora” është mjaft e njohur në Fushë Mëzez. ... mora me qera një ambient në rrugën “Komuna e Parisit” në Tiranë .
   38  -4 2014 may 16kontinentet e botesBesart Xhaferri dhe E&B: studioni ne 100 universitetet e Botes !Selia e biznesit E&B është vendosur në fshatin Prush, komuna e Vaqarrit ... që ndodhen në 21 vende të shpërndara në të 5 kontinentet e botës .
   38  ~ 2014 apr 09fotomodelja shqiptare ne greqiLista me 50 shqiptaret me te famshem ne bote! - 77 NewsI lindur në Itali nga prindër shqiptarë , Lukaj cilësohet si “magjistari” i Ëall Street,
   39  -3 2014 may 20rinia nisidaHysni Zela: Ju rrefej merakun e fundit te motres sime, Vace! - 77 NewsNë një bisedë me gazetaren Nisida Tufa, ai rrëfen momentet e fundit të motrës së tij, pengjet e ... Rinia do të realizojë Projektin Shqipëria e Re!
   39  +62 2014 apr 05palestra ne tiraneWingtsun Kung-Fu, artet marciale mberrijne edhe ne Shqiperi!Wingtsun Kung-Fu ka arritur edhe në Shqipëri, ndaj tashmë çdo person ... Përveç kurseve Wingtsun Kung-Fu, në mjediset e kësaj palestre keni ...
   40  +8 2014 apr 21gazeta rruga e arberitRruga e Arberit , mbetet nje enderr ne sirtar! - 77 NewsPrej 3 muajsh janë ndërprerë punimet në Rrugën e Arbërit. ... Gazeta e Partisë ... Drejtuesit e mjeteve të revoltuar thonë se rruga e Arbërit ka qenë projektuar për tu bërë që në kohën e diktaturës dhe ende nuk ka përfunduar.
   42  -6 2014 apr 07kisha e shen merisePermet, grabitet serish Kisha e Shen Merise ne Leuse, monument Përmet, grabitet sërish Kisha e Shën Mërisë në Leusë, monument kulture ... Mërisë në Leusë të Përmetit, e cila është ndërtuar në shekullin e ...
   44  +16 2014 apr 29reklama e kqzKQZ : Fletet e votimit ose do digjen ose do riciklohen, procesi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të përcaktojë mbledhjen e së hënës mënyrën e asgjesimit të fletëve
   44  +11 2014 apr 21jonida maliqi e vogelTerhiqet nga Dancing with the Star\'s, Jonida Maliqi ! - 77 News... the Stars 4 dhe midis tyre ishte edhe këngëtarja Jonida Maliqi e cila ka. ... përballimi i lodhjes fizike si dhe përkujdesja e djalit të saj i vogël , ...
   44  +57 2014 mar 31anije me flamur shqiptarShqiptarja shpalos flamurin kombetar ne Antarktide! (FOTO) - 77 NewsKjo ekspeditë me anije akull-thyese u ofroi studentëve mundësinë për t'u ... e anijes eksploruese në mes të Antarktidës – flamurin shqiptar  ...
   45  +38 2014 mar 26turizmi ne durresTurizmi ne Durres , Prefekti akuza Bashkise! - 77 NewsMbarvajtja e sezonit turistik është shoqëruar edhe me akuza dhe replika të ndërsjellta mes institucioneve lokale në Durrës .
   46  +10 2014 apr 25junta ushtarake greqiRusia kerkon te kete nje baze ushtarake ne Mal te Zi! - 77 NewsRusia kërkon të ketë një bazë ushtarake në Mal të Zi! .... dollarë për të blerë armatime ruse, junta do të lejojë krijimin e bazave ruse, siç kanë pasur dikur në kohën e Naserit. ... Erdogan: Greqia të respektojë të drejtat tona!
   47  +54 2014 may 25perdorimi i drogesEfektet qe shkakton perdorimi i droges ! |FOTO - 77 NewsEfektet që shkakton përdorimi i drogës ! |FOTO. Organizata amerikane që merret me promovimin e programeve të rehabilitimit nga veset ka ...
   49  +12 2014 may 20aurora marku fotoKufjet Aurora , ju lejojne te kontrolloni endrrat tuaja! - 77 NewsPamje spektakolare nga "Hëna e përgjakur" në Torino | FOTO · Salloni i Pekinit hap dyert, ... Kufjet Aurora , ju lejojnë të kontrolloni ëndrrat tuaja!
   49  ~ 2014 mar 23pjese e syritPerse nganjehere na dridhet qepalla e syrit ! - 77 NewsDridhja apo vibrimi i qepallës së sipërme ose të poshtme të syrit nga ... Stresi është pjesë përbërëse e jetës, prandaj është e rëndësishme që të  ...
   51  -6 2014 jun 12panele diellorePanele diellore me materiale te riciklueshme! - 77 NewsPaneli diellor është një mekanizëm që lejon transformimin e rrezatimeve diellore në energji termike (ngrohja shtëpiake e uji i ngrohtë). Sistemi ...
   53  +5 2014 jun 07eklips ankara14 Prill, " eklips " i Marsit me Henen! - Hyrje14 Prill, “ eklips ” i Marsit me Hënën! 10-04-2014. 14 Prill, “ eklips ” i Marsit me Hënën! ... Sipas anketës Partia AK fituese në Ankara ! Arinç: E ardhmja e popullit  ...
   53  ~ 2014 may 01kuptimi i fjales valsiTodi Lubonja na tha: Nxirreni këngën nga gustot e ... - 77news.alMentor Xhemalit të ndjerë ia shkruanim fjalët në pëllëmbën e dorës, ia jepnim tekstin të
   62  ~ 2014 apr 10alfred edi palokaLamtumire Sokol Olldashi! Minute pas minute me seline e Kuvendit ... e Kuvendit Topalli, kreu i grupit të PD-së Edi Paloka dhe me radhë deputetë të tjerë të Partisë Demokratike. ... www.shqiperiaere. al .
   63  ~ 2014 may 30rendesia e veshjesRendesia e riciklimit plastik! - 77 NewsRëndësia e mbetjeve plastike është një nga shkaqet kryesore për tokë të ... Zv/ kryetari i AKP-së mohon ndërhyrjen në veshjen e njerëzve!
   63  ~ 2014 apr 05rudina xhunga gazeta shqipnga Rudina Xhunga |FOTO - 77 NewsGazeta e Partisë ... Në promovimin e librit “Shkrimtarët e Shekullit” nga Rudina Xhunga |FOTO ... Libri "Shkrimtarët e Shekullit”, përmbledh intervista që Rudina Xhunga ka realizuar për emisionin e saj " Shqip " me disa nga ...
   64  ~ 2014 apr 20mbani pater mjedisinSi ta mbani shtepine tuaj te paster ! - 77 NewsQë ta mbani shtëpinë tuaj të pastër , ju shpesh përdorni detergjente të shtrenjta që njëkohësisht mund të jenë edhe shumë të rrezikshme.
   67  +34 2014 may 26arben vrapiSipermarresi i dhunuar Frroku, kallezim ne Prokurori kunder Paditet shefi i komisariatit nr.6, Dritan Lamaj. Ditën e djeshme, biznesmeni Arben Frroku, i përfaqësuar nga avokatja e tij Bruna Vrapi , ...
   69  ~ 2014 may 24blerina hyka krujeTestimi për patrullë të përgjithshme, ja lista e kandidatëve! - 77news.alArnol Daut Gura Arnold Agron Shehi Arnold Arben Kruja ... Aurel Shyqyri Hyka Aurel Vladimir Imeraliaj Aurel Xhelal ... Blerina Sulejman Kola Blerina Tefik Muçi
   69  +5 2014 may 04pamje nga tiranaPamje nga Tirana ! - 77 NewsPak momente të bukura nga kryeqyteti....Përgatiti : L.B.
   70  ~ 2014 apr 03informacione per droge nTirane: Vrau te atin per drogen , familja e braktis ne gjykate! - 77 NewsArdian Thaçi është 22 vjeç, ka kartelë si përdorues droge dhe për të gjykata ka vendosur me herët detyrimin qe t'i nenshtrohej trajtimit kunder ...
   73  -7 2014 may 09dyqane don boskoPaulo Gjoka: Biznesin e ngrita mbi pasionin per natyren! - 77 NewsGjithashtu kam edhe tre dyqane të tjera në Tiranë ku shes lulet e mia. ... Me kënaqësi, rruga " Don Bosko ", 30 m larg nga kryqëzimi me Unazën.
   75  +26 2014 may 26kanceri ezofagutFarat e kajsise "bombe kunder kancerit"! - 77 NewsFarat e kajsisë, mbrojnë trupin nga kanceri i mushkërive, kanceri i stomakut, fshikëzës, ezofagut , duke rritur rezistencën e trupit ndaj dëmit të ...
   75  -19 2014 may 13dizsta gaze taGazeta Dita : Ku po shkon moj Jozefine?! - 77 NewsTë rrimë shtrembër e të flasim drejt: zonja Topalli tha fjalë me mend kur foli në parlament mbi një deputet të mazhorancës, për të cilin një.
   77  -24 2014 may 20horoskopi sotHoroskopi ditor , 29 tetor 2013! - 77 NewsHoroskopi ditor , 29 tetor 2013! Dashi. Dashuria ne çift nuk do jete ashtu si ju e keni dëshiruar. Përkundrazi, debatet dhe mosmarrëveshjet do ...
   77  -1 2014 apr 02kush ndermarrje shet motorraJPG · 1357392920-fq.5. Lodrat qe shet mesuesi i papune.JPG · 1357393058-fq 6.1.jpg · 1357393198-fq.6.2.jpg · 1357393375-kulture fq 7.jpg · 1357394163-fq 8  ...
   78  ~ 2014 may 16dita e rinise 6 dhjetorFjalimi i plote i kreut te PD Lulzim Basha, 8 Dhjetor 2013! - 77 NewsSot, në ditën e shënuar të Rinisë dhe Lirisë, Partia Demokratike shpall çeljen e ... rënien e rritjes së ekonomisë shqiptare nga 6 -7 për qind në mandatin e parë, në 2 -4 për qind ... Dita e mirë duket që në mëngjes, thotë populli.
   80  -15 2014 may 23ushqehemi ne menyre te shendetshmeUshqimi i balancuar eshte dieta me e qendrueshme! - 77 NewsQë ju të keni një jetë të qetë dhe të shëndetshme duhet të ushqeheni në mënyrë të mirë. Ushqimi i balancuar është dieta më e qëndrueshme ...
   81  ~ 2014 apr 26gazeta shekulli e djeshmeDeshmia Andon Mehilli para vetedorezimit! - 77 NewsAndon Mëhillaj bashkë me kushëririn e tij, prej dy javësh janë kthyer
   81  ~ 2014 mar 28kinema imperial tiraneJa cfare perfitonin studentet nga \"Karta e Studentit\" nese do njihej Ulje çmimi 30% në 2 kinematë e Tiranës , kinema “Millenium” dhe “ Imperial ”. Teatri Metropol ofron hyrjen falas, për të gjithë poseduesit e Kartës ...
   82  +14 2014 may 23melatonina reklamaCfare eshte melatonina dhe kush jane perfitimet shendetesore?Melatonina është hormon i fuqishëm natyral që njihet për asocimin e saj me ritmet kardiake që promovojnë cikël të. ... Reklama Juaj ...
   82  +4 2014 may 15gazeta zeri mercedesMakina luksoze e lyer me flori! - 77 News... duhet të ketë qenë duke dëgjuar Trinidad James, teksa po punonte me Mercedes -Benz S-Class CS50 Versailles, sepse. ... Gazeta e Partisë
   84  ~ 2014 may 12ambasada amerikane ne shqiperiAmbasada e SHBA: Aplikimet per lotarine amerikane ne ... - 77 NewsAmbasada e SHBA ne Shqiperi , ka publikuar sot nje njoftim te gjere ne lidhje me procedurat dhe afatet e aplikimeve per Lotarine Amerikane .
   85  ~ 2014 may 02flor mumajesi albatritMe shume - 77 NewsAlbatrit Muqiqi ndonëse i ri në moshë, ai tashmë nuk është i ri edhe në ... Bashkëpunëtorët e mijë janë: Flori Mumajesi , Kico dhe Torq , Ilir ...
   85  -50 2014 apr 21gazeta zeri ditorHoroskopi ditor , e hene, 7 Prill 2014! - 77 NewsKy është horoskopi ditor për ditën e hënë, 7 prill 2014. Gjatë kësaj dite do të nxirrni në pah humorin dhe ndjenjën e romanticitetit kundrejt ...
   85  +16 2014 apr 11berzh ne shqiperiRama ne forumin e BERZH : Kush ben biznes ne Shqiperi , ka Gjatë fjalimit të tij në Forumin e BERZH -it në Londër, për investime në Ballkanin Perëndimor, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama theksoi ...
   85  ~ 2014 apr 04hotel diplomati ne tiraneSituata e tensionuar politike, Moore vjen ne Tirane ! - 77 NewsArtan Lame sqaron legalizimin e hotel " Diplomat "! ... Zyrtari i lartë amerikan do të mbërrijë në Tiranë mbrëmjen e sotme dhe do të qëndrojë për ...
   86  ~ 2014 may 12universiteti durres parttimePedagogët e Durrësit : Më thoni çfarë note doni, t'ju them ... - 77news.alBurime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së Qarkut të Durrësit bënë me dije se gjatë
   89  +12 2014 may 24federata e basketbollitProfesor Kaso dhe trendafilat e basketbollit permetar! - 77 NewsNga Federata Kombëtare e Basketbollit për Femra, po atw vit, prof. Kaso është vlerësuar dhe certifikuar si trajner i kategorisw së I-r ë . Ndërsa ...
   90  -29 2014 may 08kisha katolike shqiptareCenimi i autoqefalise se Kishes Ortodokse Shqiptare , i rrezikshem!Qoftë Kisha Ortodokse e Shqipërisë, qoftë institucionet fetare islame si xhamitë apo komuniteti bektashi, kisha katolike etj., duhen konceptuar ...
   91  -1 2014 may 21qafe buallGjendja ne akset nacionale! - 77 NewsNe Puke, akset Gomsiqe - Qafe Mali - Fushe Arrez - Qafe Shllak, ... Ne Qafen e Buallit ka patur ngrica dhe si pasoje kalimi kryhet me zinxhire.
   91  ~ 2014 may 10kanuni i lek dukagjinitNdikimi i Kanunit te Leke Dukagjinit ne ditet e sotme! - 77 NewsEdhe pse koha ka evoluar, jetojmë në kohë moderne akoma në zonën e Kurbinit, ashtu si në gjithë veriun e Shqipërisë, Kanuni i Lekë ...
   91  +10 2014 apr 24gjykata e apelitGjykata e Apelit i rikthen lirine "Ben Qimes"! - 77 NewsGjykata e Apelit ka ndyshuar masën e sigurisë ndaj biznesmenit Arben Isufaj, i njohur ndryshe si “Ben Qimja”. Nga vendimi i dhënë nga ...
   91  -8 2014 apr 07tatimet ne shqiperiFurtune ne Tatime , largohen 150 drejtore dhe specialiste ne Tirane Një furtunë e vërtetë ka tronditur ditët e fundit Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve dhe degët e saj në rrethe. Plot 150 zyrtarë të funksioneve ...
   92  ~ 2014 apr 01standartet e automjeteve shqiperiDidi: Nuk kalon kufirin kush nuk i ka paguar gjobat e makines!Sakaq, nga sot, pra nga data 1 dhjetor gjobat e automjeteve nuk do të
   96  -71 2014 may 16çfare na duhetSi prodhohet uthulla e molles dhe per cfare na duhet ? - 77 NewsLihet në vende të ngrohta ku bëhet fermentimi për 3 javë, ndërkohë duhet përzierë çdo të dytën ditë. Pasi kryhet fermentimi duhet kulluar deri ...
   96  ~ 2014 may 09shitje makinash ne kosove"Millocolor", gjeni bojrat me te mira per makina , mobilje dhe makineri!Makinat nisën të vërshojnë në Shqipëri me furi dhe ishte kërkesë e tregut hapja ... e fundit të hapë një filial të “MilloColor” edhe në Kosovë , në Prishtinë. ... për shitje dhe servis automjetesh, mobiljesh dhe paisjesh industriale.
   97  -7 2014 jun 02ligji i faljes se gjobaveMe date 24 qershor, hyn ne fuqi shtyrja e amnistise fiskale! - 77 NewsLigji mori vetëm votat e maxhorancës në seancën e 30 majit. ... ku përfshiheshin përvec faljes së gjobave edhe legalizimi i aseteve, kapitaleve, ...
  1 2 of 2 pages