balkanweb.com

Please wait for loading...
    (824):

  /
   1  +2 2014 sep 30ishulli brac kroaciBalkanweb.com - Kroaci , zjarr i përmasave të mëdha në ishullin BracKroaci , zjarr i përmasave të mëdha në ishullin Brac ZAGREB- Zjarri në pyje, që ka rënë të enjten dhe që ka shkatërruar mijëra hektarë në ishullin e Adriatikut ...
   1  ~ 2014 sep 29program per pergjime telefonikeSi behen pergjimet e celulareve ???? - Balkanweb.comkompania e cila e prodhoi kete program lejon pergjimin e bisedave telefonike ne celular,
   1  ~ 2014 sep 28supe peshkuBalkanweb.com - Supë peshku - GatimiSupë peshku 400 gr peshk 1 karrotë 4 lugë vaj ulliri Altis 1/2 lugë miell 2 të verdha vezësh 1 kokërr limon 2 feta bukë e thekur Majdanoz Piper i zi Kripë ...
   1  ~ 2014 sep 26kompanite turistikeBalkanweb.com - Kompanitë turistike : Do akomodojmë shqiptarët TIRANË- Kompanitë turistike në Tiranë kanë reaguar pas lajmit të transmetuar në NEWS24 mbi bllokimin në Sharm El Sheik të 160 shqiptarëve. Kompanitë ...
   1  +2 2014 sep 22turli me mishBalkanweb.com - TURLI ME MISH - GatimiTURLI ME MISH 500 gr mish viçi 2 kokrra qepë të kuqe 1 karrotë 1 patëllxhan 2 speca të kuq 200 gr kërpudha 3 kokrra domate 3 kokrra patate 100 gr fasule 5 ...
   1  +1 2014 sep 18lajme nga shqiperiaBalkanweb | Lajme nga ShqiperiBalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e ... kategoritë: shqipëri , politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë ...
   1  ~ 2014 sep 17balkanwebBalkanWeb - Faqja Kryesore | Lajme - Shqiperia - Rajoni - News 24 BalkanWeb , që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Faqja Kryesore | LajmeSport - Lajme nga Shqiperi - Fotogaleri - Kulture - BoteroriNews 24 LIVE07:35, Gjykata e Lartë do të vendosë për Fullanin, rekurs
   1  +8 2014 sep 12qafe buallRadhë mjetesh të tonazhit të rëndë në Qafë Buall , s ... - BalkanWebBULQIZË- Një radhë e gjatë mjetesh të tonazhit të rënë është krijuar në Qafë Buall ditën e sotme. Shkak për bllokimin e mjeteve është bërë mosfunksionimi i ...
   1  +28 2014 sep 07dita e rinise 6 dhjetorBalkanweb.com - 8 Dhjetori, Dita e Rinisë - KulturëTIRANE- Më 8 dhjetor 1990 një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës
   1  +5 2014 sep 03provimi i toeflTesti i Toefl , ja detajet e zhvillimit të provimit në Shqipëri - BalkanWebIntervistë me Shefin e Grupit Amerikan të administrimit të Testit Toefl ITP ... Testi i Toefl -it "paper based" është testi më i hershëm për joanglisht folësit, ai është ...
   1  ~ 2014 sep 02balkan webBalkanweb .com "Publicitet"BalkanWeb , që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Faqja KryesoreBalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja
   1  ~ 2014 aug 07editorial nga edi ramaBalkanweb.com - Editorial nga Edi Rama : Rënia e Tripolit dhe RENIA E TRIPOLIT DHE PERSHENDETJA E SALIUT Duke ndjekur me kënaqësi të jashtëzakonshme shembjen e një tjetër fashizmi oriental në botën arabe ...
   2  +3 2014 oct 02ina rama withersBalkanweb.com - Withers : Ina Rama presione politike nga të dyja palëtWithers : Ina Rama presione politike nga të dyja palët TIRANE- Ambasadori amerikan John Withers vlerëson punën e Ina Ramës në postin e Prokurores së ...
   2  +1 2014 sep 30shtypi i ditesSHTYPI I DITES - Balkanweb.comBalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale.
   2  +3 2014 sep 21lajmet e fundit nga shqiperiaBalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale.
   2  ~ 2014 sep 14ushqehemi ne menyre te shendetshmeBalkanweb.com - Si të ushqehemi shëndetshëm - TeknologjiMesatarja për një grua është rreth 2000 kalori në ditë, por nevojat për kalori mund të ndryshojnë në mënyrë dramatike sipas llojit të jetës që ju bëni dhe sa ...
   2  +4 2014 sep 08isida mollaymeriBalkanweb.com - Isida Mollaymeri : Baleti, ka bërryla më shumë se Isida Mollaymeri : Baleti, ka bërryla më shumë se çdo gjë tjetër TIRANE- Ajo është një femër e bukur, por thotë se në balet kjo s'të ndihmon ...
   2  -1 2014 sep 06gazeta shqiptare leonard bombajLeonard Bombaj : Do vazhdoj të punoj me adoleshentë - Gazeta Kështu ka deklaruar Leonard Bombaj , në një prononcim për “ Gazeta Shqiptare ”, pas vendimit të gjykatës, e cila dënon me 5 vite burg ...
   2  +6 2014 sep 03trageti ankara durresBalkanweb.com - Durrës , trageti përplaset me anijen tregtare, 8 të DURRËS - Tetë persona të zhdukur dhe dy të mbijetuar, ky është bilanci i ... Trageti “ Ankara ”, i cili ishte nisur rreth orës 23:00 të së merkurës, me rreth 200 ...
   2  -1 2014 sep 02gazeta shqipetare leonard bombaj
   2  ~ 2014 aug 12aktori ndrek prelaBalkanweb.com - Shuhet aktori Ndrek Prela , Topi: Humbëm njeriun Aktori me ndjeshmëri të lartë Ndrek Prela , i konsideruar me të drejtë si një nga pionerët e artit skenik dhe kinematograf shqiptar, do të kujtohet gjithnjë si një njeri ...
   2  +1 2014 aug 02edi alfred palokaBalkanweb.com - Ndahet nga jeta Alfred Paloka , homazhe në “Profesor Alfred Paloka la një boshllëk të madh për botën shkencore shqiptare, ... Apo ja ke lene atij GOMARIT EDI PALOKA qe nuk ka fytyre te rije atje ne radhe ...
   2  -1 2014 aug 01xhemi shehu fotoTaulant Balla e Xhemi Shehu ndjekin Real-Bajern, foto në një "Bukuritë e të dy ekipeve", është diçitura e fotos përkatëse ku dy vajzat shqiptare, Xhemi Shehu , tifoze e madrilenëve dhe bashkëshortja e Ballës, "pro" ...
   3  +8 2014 sep 16agjencia e elektrikut ne tiranaBalkanweb.com - Tre ceket e zhdukur, Praga: Jo viktima te trafikut te TIRANE - Historia e zhdukjes së tre studentëve cekë 9 vite më parë në
   3  +29 2014 aug 21reklama e kqzKQZ : Operatorët televizivë të dorëzojnë tarifat për reklamat e fushatësTIRANE – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u kërkon operatorëve televizivë që të dorëzojnë në KQZ brenda datës 23 maj tarifat për transmetimin e reklamave ...
   3  +2 2014 aug 14lufta italo-greke arben putoBalkanweb.com - “ Lufta Italo - Greke ”, libri i ri i historianit Arben Puto TIRANE - Në ambientet e Universitetit Mesdhetar Shqiptar u promovua libri i historianit të njohur Arben Puto i titulluar Lufta Italo - Greke  ...
   3  +2 2014 aug 10filmi azem galicaBalkanweb.com - Ndaloni filmin Azem Galica ! - Kulturë"Kërkojmë nga institucionet shtetërore të Kosovës dhe nga Ministria e Kulturës që filmi i regjisorit Halil Budakova, ' Azem Galica ', të ndalohet për arsye se nuk e ...
   3  +1 2014 aug 03berzh ne shqiperiKush bën biznes në Shqipëri , ka partnere qeverinë - Balkanweb.comLONDER – Gjatë fjalimit të tij në Forumin e BERZH -it në Londër për investime në Ballkanin Perëndimor kryeministri i Shqipërisë Edi Rama theksoi ...
   3  +3 2014 jul 28lajmet nga botaBalkanweb | Lajme nga BotaBalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e
   3  +15 2014 jul 23anije me flamur shqiptarBalkanweb.com - Anija me cigare kontrabandë, gjykata le në burg Deri në dhjetor 2009 mbante emrin "Gur Kirpa", me flamur po panamez. Deri në dhjetor 2007, emri i anijes ishte "Kavaja", me flamur shqiptar . Deri në janar 2001  ...
   4  -1 2014 sep 29shtrigat e salemitBalkanweb.com - “ Shtrigat e Salemit ” - Mesjeta brenda nesh! - Analiza“ Shtrigat e Salemit ” - Mesjeta brenda nesh! TIRANE - Sa mesjetë ka brenda nesh në ç'do kohë? Kjo është kambana për vetëdije dhe zgjim që ndodh sa herë ...
   4  -1 2014 sep 27festimet per natene bardheBalkanweb.com - Festimet për “ Natën e Bardhë ”, policia: Ja masat Festimet për “ Natën e Bardhë ”, policia: Ja masat që do të merren TIRANË- Policia e kryeqytetit në një njoftim për shtyp ka publikuar masat që ...
   4  -1 2014 sep 21shqiperia e despoteveBalkanweb | Shqipëria e despotëve - AnalizaNë Shqiperinë e shekullit të XVIII – XIX drejtonin pashallarët e bejlerët. Kush në një zonë e kush në tjetrën në tërësinë e trevave të mandatuar nga Porta e Lartë ...
   4  -1 2014 sep 21lulzim basha biografiaLulzim Basha djali mister i dikatorit Hoxha - Balkanweb.comjo pak shqiptare e kane vene re ngjashmerine midis ministrit aktual Lulzim Basha dhe ish diktatorit famekeq enver hoxha. e ema e lulzimit ne ...
   4  +7 2014 sep 19tuberkuloza zbulohet proteine e reBalkanweb.com - Përpjekje të zbulohet më tepër për përhapjen e Edhe telefon dhe kamera, njihuni me pajisjen e re të Panasonic ... Shkencëtarët në uashington injektuan inde me këtë proteinë tek një kavie dhe konfirmuan se ...
   4  +97 2014 sep 14legalizimi i ndertimeve pa lejeNdërtimet pa leje , qeveria tarifë të re për legalizimet - ShqiperiVendimi i qeverisë është marrë në kuadrin e përshpejtimit të ritmeve të legalizimit të ndërtimeve pa leje , proces që sipas ekzekutivit do të përfundojë tërësisht në ...
   4  +4 2014 aug 28aksidenti i karaburunitBalkanweb.com - Në perlën natyrore të Sazan Karaburunit - KulturëSipas tij, dukuritë negative në tokë, veçanërisht në Gadishullin e Karaburunit , është më i ... Një aksident me pasojë 2 të plagosur ka ndodhur në orët e vona të së ...
   4  -2 2014 aug 20shtypi sportiv i ditesSHTYPI I DITES - BalkanWebMbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport , kronika, lajme me orë, ...
   4  +4 2014 aug 19skenderbeu apoel epirBalkanweb.com - Pankarta politike, betejë nacionalistësh në KorçëKORCE-Sfida mes Skënderbeut dhe Apoelit të Nikozias ka qenë një rast i mirë ... shpalosur në stadium dy flamuj të Vorio- Epirit , një provokim i hapur edhe ky.
   4  +17 2014 aug 15inis gjoni videoBalkanweb.com - Video intime me Arjan Selimin, Inis Gjoni gjyq me TIRANE - Gjykata e Lartë do të nisë betejën ligjore mes regjisores Inis Gjoni dhe Prokurorisë për Krimet e Rënda në lidhje me publikimin e videos intime të ...
   4  -2 2014 aug 01pagat ne shqiperiShqipëria, mes 3 vendeve me pagat më të ulëta në Evropë - ShqiperiTIRANE - Shqipëria bashkë me Ukrainën e Moldavinë janë tri vendet ku për vitin e shkuar janë regjistruar pagat më të ulëta në kontinentin Evropian. Renditja ...
   5  ~ 2014 oct 03lajme nga kosovaBalkanweb | Lajme nga Kosova
   5  ~ 2014 sep 29partite politike ne rmBalkanweb.com - Maqedoni , partitë politike shqiptare të ndara në Maqedoni , partitë politike shqiptare të ndara në 2013 SHKUP- Partitë politike shqiptare në Maqedoni edhe këtë vit janë të përçara dhe të ndara, duke vepruar  ...
   5  +11 2014 sep 27fundjave dimri ne durresMeteorologët: Moti në fundjavë , i paqëndrueshëm - ShqiperiMeteorologët: Moti në fundjavë , i paqëndrueshëm
   5  +71 2014 sep 09kriza spanjollët po humbasin shtëpitëPrinto Faqen - Informacione te ndryshme nga ekonomia - BalkanWebGazeta spanjolle liberale e djathtë "El Mundo" komenton: " Kriza financiare ende nuk e ... Po ashtu, këtë shembull e ka ndjekur edhe Greqia. ... në Britani mund të humbasin shtëpitë , si pasojë e krizës bankare dhe recesionit.
   5  +8 2014 aug 26emrat e boseveBalkanweb.com - 'Lazarati', Berisha: Pse s'nxirrni emrat e bosëve TIRANE - Zhvillimet e ditëve të fundit në Lazarat kanë ngjallur debate dhe akuza të ashpra në Kuvend mes deputetëve të mazhorancës dhe ...
   5  ~ 2014 aug 22piktura me peisazhePeisazhe .. - BalkanWebNe kete tem mund te postini & shikoni pejsazhe nga me te ndrryshmet Shkel Syrin. Identifikuar. dj diamant. Vizitor. Peisazhe .. « Pergjigju #1 ... Piktura ne kohen e rilindjes dhe pavarsis2 posts30 May 2007 Pikturat !!!4 posts25 May 2007More results from www.balkanweb.com
   5  +7 2014 aug 10sulltan sulejmani fotoBalkanweb.com - Sulltan Sulejmani kërcënohet me jetë nga TURQI - Ndërsa seriali Sulltan Sulejmani merr përmasa të mëdha të shikueshmërisë ... Brazil, ja femrat që do të konkurrojnë për Miss Bum Bum 2014 - FOTO .
   5  -1 2014 jul 24sokol nano arlinda budoDjali i Fatos Nanos drejt altarit, Arlinda Budo shoqja e jetës - Gazeta Sokol Nano dhe Arlinda Budo , vajza me të cilën ka provuar edhe bashkëjetesën, janë treguar gati hermetikë për jetën e tyre private.
   6  +5 2014 sep 16malaj kartona deputete solidareBalkanweb.com - Malaj : Përjashtimi i Islamit nuk i shërben sfidave të Malaj theksoi se deputetët nuk duhet të jenë thjesht kartona solidare , por duhet të kenë personalitetin e tyre. Deputeti socialist e cilësoi përjashtimin e Islamit si ...
   6  +5 2014 sep 13vendet vakante kldBalkanweb.com - KLD shpall vendet vakante për kryetarët e 16 TIRANE - Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka shpallur sot vendet vakante për kryetarët e 16 gjykatave pasi është konstatuar përfundimi i mandatit të tyre. Bëhet fjalë ...
   6  +2 2014 sep 12horoskopi sotBalkanweb - Horoskopi - Balkanweb.comNuk ben pjese ne karakterin tuaj te ankoheni shume, sidoqofte kjo gje eshte sepse dicka e pazakonte ka per tju ndodhur sot . Kush ju njeh mire ka per ta kuptuar ...
   6  +3 2014 sep 09gazeta sporti shqiptarBalkanweb.com "Publicitet"
   6  +2 2014 sep 05guret e cmuarDiamanti, si çmohet ai - BalkanWebDiamantët gjenden në të gjitha ngjyrat e ylberit, nga gurët e çmuar të tejdukshëm e pa ngjyrë deri tek ato me ngjyrë të zezë. Gurët e çmuar me ngjyrë të kuqe ...
   6  +1 2014 sep 03rama ne selanikRama në Selanik : Vota e emigrantëve, imperativ për PS - BalkanWebRama në Selanik : Vota e emigrantëve, imperativ për PS SELANIK - Kryetari i PS Edi Rama zhvilloi një takim me shqiptarë, që jetojnë dhe punojnë në qytetin e ...
   6  ~ 2014 aug 17valentino rosi dukatiBalkanweb.com - Valentino Rosi nis testet me skuderinë Dukati - SportVALENCIA- Valentino Rosi ka kryer testet e para me motorrin Dukati në pistën e Valencias. Pas largimit nga skuderia Jamaha piloti italian 7 herë kampion i ...
   6  +8 2014 aug 10fake passport templateWarning: Cannot modify header information - headers already sent buy fake passport of Bosnia Herzegovina .... fake passport canada, novelty id templates , novelty id cards, drivers license templates , novelty identity cards, proof  ...
   6  +3 2014 aug 08kenga dielli i meShkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen me shume! - BalkanWebTek buzet e tua gjeta jete ooooooohhhhhhhh. Kur me prek te them te dua. Jane te mia buzet e tua. Merre qiellin ta kam falur. Me merr. Ti je bota. Ti je dielli
   6  -2 2014 aug 06eqrem bej vloraBalkanweb.com - Qeveria, e Majta dhe Eqrem bej Vlora - AnalizaQeveria, e Majta dhe Eqrem bej Vlora Ka kohë që stërmbesa e Hoxha Tahsinit, mësuesit të Rilindasve shqiptarë, përpiqet të gjejë në Stamboll ...
   6  -2 2014 aug 02alfred edi paloka
   6  +3 2014 jul 28rudina xhunga gazeta shqipBalkanweb.com - Rudina Xhunga : Vajza i ngjan të atit, emri ka TIRANE - Gazetarja e dashur e ekraneve shqiptare Rudina Xhunga ka provuar ... ia ka zgjedhur babai i saj, diplomati dhe analisti i njohur i " Gazeta Shqiptare ", ...
   7  -2 2014 oct 04wwwdieta me efikaseBalkanweb.com - Dieta më efikase për të rënë nga pesha - TeknologjiDieta më efikase për të rënë nga pesha Nëse doni të bini në peshë në mënyrë efikase duke ndjekur një dietë të shëndetshme: nuhasni fruta para se të hani ...
   7  -5 2014 sep 27mustafa nano gazeta shqipKush eshte Fahri Balliu? - Balkanweb.com( gazeta “ Shqip ”, 17 prill 2009, f.9) Kjo që thotë Mustafa Nano ka ndodhur në emisionin “ Shqip ” të Rudina Xhungës, në Top Channel, në vjeshtën e vitit 2005, pak ...
   7  -4 2014 sep 24ligji i faljes se gjobaveBalkanweb.com - Ligji për faljen e gjobave hyn sot në fuqi - ShqiperiTIRANE- Ligji për faljen e disa gjobave e kamatvonesave për qytetarët dhe ... ka bërë të ditur se janë gati të gjitha udhëzimet plotësuese për aplikimin e tij. ...
   7  -5 2014 sep 21radishevc kosoveBalkanweb.com - Vritet në zyrë Drejtori i arsimit të Prishtinës, kapet Pohohet se autor i vrasjes është drejtori i shkollës në fshatin Radishevc të ... E, ne Kosove , sa jane kesi "mesuesish", te cilet i sakatosin brezat e rinj dhe ...
   7  +5 2014 sep 15shtypi shqiptarShtypi i dites. FILLIMI · SHQIPERIA ... SHTYPI I DITES. Previous Next. image01. PreviousNext. Previous Image Next Image. Gazeta Shqiptare . Ndalohet ...
   7  ~ 2014 sep 13si te lyejme floketFloket e lyer ! - BalkanWebNjë prerje praktike si për vajza të moshës së re ashtu dhe për femra që janë
   7  +12 2014 sep 08listat e zgjedhesveBalkanweb.com - Listat e zgjedhësve , Ministria e Brendshme Rikthimi i tyre u argumentua me faktin se janë gjetur disa shkelje në njësinë 8 dhe 9, me listat e zgjedhësve , duke theksuar se janë spostuar njerëz nga ...
   7  +17 2014 sep 01rruga hamdi pepa tiraneMbyllet tregu i 'Uzinës Dinamo' dhe ai tek rruga ' Hamdi Pepa ', VorpsiMbyllet tregu i 'Uzinës Dinamo' dhe ai tek rruga ' Hamdi Pepa ', TIRANË - Task Forca e ngritur për kontrollin me qëllim sigurinë ushqimore në ...
  1 2 of 9 pages