gazetarepublika.al

Please wait for loading...
    (284):

  /
   1  ~ 2014 sep 14gazeta republikaGAZETA REPUBLIKA | Botim i përditshëm, i lirëMendohet se ata janë vrarë nga një sulm ajror tete shqiptare. Te pakten kaq behet e ditur nga gazeta Zeri e Kosoves. “Zëri” madje ka sjellë edhe emrat e tyre. Shëndet
   1  ~ 2014 aug 20gazeta republika shqiptareTragjedi në minierat shqiptare . Ngjarja e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në minierën e Fushë Lopës,… Aug 19 2014 / No Comment ... ‎Shëndet - ‎Lajmi i fundit - ‎Lajme Kryesore - ‎Astrologji
   4  -1 2014 sep 07gazeta standardriprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së këtij portali © 2013 Gazeta Republika | Designed by Keminet | Log in. Close. Ndiqni Gazeta Republika në Facebook.
   5  +24 2014 sep 06gazeta zeri mercedesBMW nis prodhimin e modelit X2 · Mercedes -Benz S65 AMG Coupe në shitje nesër në ... Presidenti i Republikës së Shqipërisë · REUTERS · Zëri i Amerikës.
   5  +5 2014 sep 03gazeta intervista shqiptareIntervista | GAZETA REPUBLIKADrejtori i Muzeut Kombëtar të Historisë në Bullgari, Bozidar Dimitrov, komenton protestat e shqiptarëve në Maqedoni. Sipas tij, shqiptarët në Shqipëri, Kosovë e ...
   5  +7 2014 aug 28telenovela gymysh ne shqipSPECIALE/Pse telenovelat turke po magjepsin shqiptarët - GAZETA Në kafene, në punë, nëpër autobusë dhe kudo flitet për telenovelat turke. ... “ Gymyshi ” i preferuar nga të moshuarit, “Ezel” mban të mbërthyer edhe burrat ... Telenovela është një version modern i “Kontit të Monte Kristos”.
   6  -2 2014 sep 15gazeta standartMendohet se ata janë vrarë nga një sulm ajror tete shqiptare. Te pakten kaq behet e ditur nga gazeta Zeri e Kosoves. “Zëri” madje ka sjellë edhe emrat e tyre.
   6  -2 2014 sep 05gazeta shendetiShëndet | GAZETA REPUBLIKAEbola mberrin ne Evrope, OBSH diskuton ne Gjeneve · ebola. Virusi vdekjeprurës afrikan Ebola mbërrin edhe në Evropë. Autoritetet spanjolle kanë konfirmuar ...
   6  +3 2014 aug 22ambasada e kanadasJa dokumentacioni për emigrim në Kanada | GAZETA REPUBLIKATelefononi falas kudo që të jeni në Kanada në numrin e telefonit 1-888-242-2100 .... Ne rast se aplikon ne Ambasada te tjera te duhet te japësh ...
   7  -2 2014 oct 03semundja e melciseKurat popullore që shërojnë sëmundjet e mëlçisë | GAZETA Semundjet e melçise se zeze dhe te rrugeve te saj behen shkak per lindjen e ndryshimeve te veçanta funksionale dhe ne aparatin tretes.
   7  -2 2014 sep 27enver hoxha blendi fevziuNjë vështrim mbi librin “ Enver Hoxha ” të Blendi Fevziut | GAZETA Dhe tani që Blendi Fevziu ua zbuloi ato “mistere” me librin “ Enver Hoxha ”, u mblodhën të gjithë në atë takim “gala”, për ta dënuar veprimtarinë ...
   8  +1 2014 oct 03prostata te meshkujtProstata , mënyrat e reja të kurimit | GAZETA REPUBLIKASëmundja e prostatës është një sëmundje hormonale që kap meshkujt në moshën mbi 50 vjeç, por ka dhe raste kur ajo mund të shfaqet që në ...
   8  +1 2014 aug 02horoskopi ditor rssHoroskopi ditor per 31. korrik 2014 | GAZETA REPUBLIKAKomentet e fundit me RSS · Bashkohu me ne në Facebook. / E enjte, July ... Horoskopi ditor per 31. korrik 2014. Publikuar më: 31/07/2014 8:56. horoskopi Dashi.
   9  -6 2014 sep 05gazeta zeri i popullitParlamenti i Republikës së Shqipërisë · Presidenti i Republikës së Shqipërisë · REUTERS · Zëri i Amerikës · Gazeta ... Ndiqni Gazeta Republika në Facebook.
   9  ~ 2014 sep 02universiteti durres parttimePart-Time , fituesit në Universitetin e Durrësit | GAZETA REPUBLIKAPart-Time , fituesit në Universitetin e Durrësit . Publikuar më: 07/11/2012 11:22. EKSKLUZIVE/ Publikohen kandidatët që do të ndjekin studimet me kohë të ...
   9  +38 2014 aug 11zeri i popullitLa Repubblica · New York Times (NYTIMES) · Parlamenti i Republikës së Shqipërisë · Presidenti i Republikës së Shqipërisë · REUTERS · Zëri i Amerikës.
   9  ~ 2014 aug 03mediu ne katarMediu në Katar , firmoset memorandum për mjedisin | GAZETA Mediu në Katar , firmoset memorandum për mjedisin. Publikuar më: 19/05/2012 15:17. Nisin procedurat për heqjen e vizave për shtetasit e Katarit gjatë sezonit ...
   10  +1 2014 oct 04wwwdieta me efikaseDoni të humbisni peshë?! Dieta efikase që pastron organizmin tuaj Do te ishte mire para se gjithash te kuptoni se sa e rëndësishme është me te vërtet te jesh e bukur si Jennifer Aniston, sepse asnjë femër e ...
   10  -3 2014 sep 18gazeta mapo
   10  +1 2014 sep 16mile çamiNderron jete ne burgun e Peqinit Fatmir Emini, i njohur si Mile Cami Nderron jete ne burgun e Peqinit Fatmir Emini, i njohur si Mile Cami . Publikuar më: 10/12/2013 12:02. Artikuj të ngjashëm. Horoskopi per diten e sotme. Lexoni ...
   11  +90 2014 aug 27kompania ital ndertimNdërtimi i terminalit të pasagjerëve, projektet që përfshihen Studimi i fizibilitetit për terminalin e ri të pasagjerëve në Tiranë u hartua nga kompania italiane “ Ital – Ferr”, me një fond prej 500 mijë eurosh, ...
   12  -1 2014 sep 17perdorimi i drogesPërdorimi i drogës , mundësi të kufizuara trajtimi | GAZETA Studimi/ Programet kryesore për reduktimin e kërkesës për drogë. “Përdoruesit problematikë të drogës ” mbeten ende jashtë fokusit të ...
   12  +1 2014 sep 15lajmi i funditLajmi i fundit | GAZETA REPUBLIKAndryshuar. Tani vetëm fshijmë njerëz nga rrethi ynë i “miqve” pasi [...] Sep 13 2014 | Publikuar në Lajmi i fundit ,Teknologji / Shkencë / Kuriozitete | Lexoje » ...
   12  -4 2014 sep 14ww zeri i popullit alMendohet se ata janë vrarë nga një sulm ajror tete shqiptare. Te pakten kaq behet e ditur nga gazeta Zeri e Kosoves. “ Zëri ” madje ka sjellë edhe emrat e tyre.
   12  +1 2014 sep 01lajmi i dunditTashmë u konfirmua! Federica Mogherini zgjidhet shefe e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian. Lajmi për emërimin e Mogherinit në postin e ministres së ...
   12  -1 2014 aug 18gazeta shekulli e djeshmeVidhet adresa e Medvedev, shan Putinin per ore tera » ????????? ?????? ? Hakera në Rusi kanë marrë në zotërim për disa orë llogarinë në Twitter të ...
   13  -2 2014 oct 02zgjerimi i prostatesProstata, si mund të parandalohet, këshillat për të sëmurët, dietat Pra, këto të dhëna na çojnë në përfundimin se kanceri i prostatës prek ... pra zgjerimi i veshkës dhe pengimi i funksionit normal të veshkës me ...
   13  -3 2014 aug 07arratisja e dritan rexhepajredaksia | GAZETA REPUBLIKAarratisja e shqiptarit nga burgu i zvicres. Policia e Krimeve të Rënda ka dënuar me 25 vjet burg 32-vjeçarin Dritan Rexhepaj , i akuzuar për vrasjen e dy policëve  ...
   14  -1 2014 sep 22gazeta 55Berisha: Sekretet e bankes ne duar te baroneve te krimit · Banka Qendrore Europiane ul normen e interesit · “World Ultra Wealth Report”: 55 miliardere jetojne ...
   14  +4 2014 sep 13si te lyejme floketSi të kujdeseni për flokët e dekoloruar | GAZETA REPUBLIKANë këtë mënyrë, ai është më i ndjeshëm dhe nuk u reziston faktorëve të jashtëm si : smoku, i ftohti dhe lagështia. Nëse i lyejmë më pas me bojë, ...
   14  +35 2014 aug 17zhduket punonjesi tatimeveZhdukja e të dhënave të tatimeve , pamje ekskluzive në zyrën e Zhdukja e të dhënave të tatimeve , pamje ekskluzive në zyrën e serverave ... Vdesin tre punonjes · Fullani flet per supervjedhjen: Thesaret nuk ...
   14  +2 2014 jul 21semundja e sheqerit diabetiSëmundja e diabetit mund të lehtësohet duke përdorur në familje Të njohim çajrat nga bimët medicinale. Shumë frutat të drufrutorëve kanë efekt të magjishëm në shërmin e sëmundjes së sheqerit . Për diabetin ...
   15  ~ 2014 sep 03provimi i toeflStudentët e UT-së, në protestë: Të hiqet provimi i TOEFL -it Studentët e Universitetit të Tiranës kanë protestuar, dje paradite, para Ministrisë së Arsimit në kundërshtim të testit të TOEFL -it. Ata u shprehen ...
   15  +7 2014 jul 23gazeta bota shqiptareAstrologji · Auto · Bota në Javë · Botë / Rajon · Dosier · Ekonomi · Faqja e parë · Foto Galeri · Gazeta PDF · Intervista · Komente · Kontakt · Kulturë · Lajme ...
   15  -3 2014 jul 22lajmi i fuditProjektligji për PAK, Totozani: Cënon kompetencat e Avokatit të Popullit. Projektligji për personat me aftësi të kufizuara është kritikuar edhe nga Avokati i Popullit ...
   16  ~ 2014 sep 24www gazeta shqipPapa perlotet nga vuajtjet e klerikeve shqiptare » · Papa i perlotur. Fotot e 40 martirëve në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u bënë dëshmi e vuajtjve që klerikët ...
   16  -7 2014 sep 18gazeta panorama
   16  ~ 2014 sep 12horoskopi sotAstrologji | GAZETA REPUBLIKAHoroskopi - Ditor . Dashi Dite mjaft pozitive dhe e mbushur me momente te lumtura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndani çdo mendim dhe emocione me atë ...
   16  +5 2014 aug 30gazeta standart ferdinand dedaDedin Suli një shkrimtar i një lloji të veçantë | GAZETA REPUBLIKARnletet Shqiptare ... dirigjent Ferdinand Deda , solist ishte Hysen Kellezi (solist i Teatrit te Operas) i pasuar nga solistet:Albert Janku dhe Meteli ...
   16  +7 2014 aug 03www revista mapo shqip
   16  +52 2014 jul 27djegja e kembeveShëndeti i këmbëve , disa këshilla për të qetësuar dhimbjet Pjesa me e madhe e njerëzve kane dhimbje ne kembe tek te '50-'60-at, por kjo mund te filloje edhe tek te 20-at. Pesha e tepruar, diabeti dhe ...
   17  -1 2014 oct 03ese per televizionEse / Urrejtja | GAZETA REPUBLIKAU rritëm me një televizion , me një orar të reduktuar programesh prej katër ... Per t' i “shpëtuar”kësaj rrapullnaje dhe çoroditjeje ku njeriu bëhet ...
   17  -12 2014 sep 30erion brace beratDeputeti socialist Erion Brace , kundër vendimit të kryesisë për Nënkryetari i grupit të PS-së, Erion Braçe , ka refuzuar zyrtarisht ... Gjatë një komunikimi me median në Berat , Braçe tha se nuk do të largohet ...
   17  -8 2014 aug 21gazeta albania netQendro i lidhur. Abonohu në lajmet me RSS · Astrologji · Auto · Bota në Javë · Botë / Rajon · Dosier · Ekonomi · Faqja e parë · Foto Galeri · Gazeta PDF ...
   17  +84 2014 aug 13jonida maliqi e vogelJonida Maliqi pushon me djalin e saj | GAZETA REPUBLIKAJonida Maliqi ka treguar një moment të bukur me djalin e saj të vogël . Këngëtarja ka postuar në Instagram një foto ku tregon djalin i cili është ...
   17  ~ 2014 aug 12gazeta shqip pdfPop diva e muzikës shqiptare , Adelina Ismajli ka… Aug 10 2014 / Lexo Artikullin » · Laura Vorpsi nuk dorezon numrin IMEI, eshte privat ! Hapet per publikun ...
   18  ~ 2014 sep 27ekonomia e kilitTiranë, FMN: Të ringjallet ekonomia e vendit | GAZETA REPUBLIKATiranë, FMN: Të ringjallet ekonomia e vendit ... Nga zyra e shtypit, mësohet se takimi është kërkuar nga ekspertët e FMN-së ... gazetarja e Kilit  ...
   18  -1 2014 sep 09gazeta rilindja demokratikeShkrimi per drogen, kercenohet gazetari i Rilindjes Demokratike Partia Demokratike ka dënuar gjithashtu ditën e sotme kërcënimin që sipas tyre i është bërë një gazetari të gazetës “ Rilindja Demokratike ”.
   18  +47 2014 aug 29kartolina e edi ramesRama uron 22-vjetorin e PS: Festën do ta bëjmë pas fitores Kartolina e Edi Ramës për ditëlindjen e 22 të Partisë Socialiste ishte një shkrim në rrjetin social Facebook. “Krenar për PS”, ishte titulli dhe ...
   18  +4 2014 aug 10gazeta shqip sotNjë krim makabër ka ndodhur sot pas mesnate në fshatin… .... Pop diva e muzikës shqiptare , Adelina Ismajli ka… .... Ndiqni Gazeta Republika në Facebook.
   18  +3 2014 aug 06i vetem ne shtepi“ I vetëm në shtëpi ”, aktori me pamje tërësisht ndryshe | GAZETA Aktori i filmit tepër të suksesshëm “ I vetëm në shtëpi ”, Macaulay Culkin është shfaqur me një pamje të tjetërsuar. 31-vjeçari në foton e fundit të ...
   18  +74 2014 jul 23jaht ne sarandeMinoriteti grek në Shqipëri vijon të mbetet një temë e mprehtë për Greqinë, ku së fundi po ndihet shqetësimi për… ... Gigi Buffon dhe Ilaria romance ne jaht .
   19  +3 2014 sep 27piket per ne universitetFormulari A2, ja si bëhet zgjedhja e degëve për në universitete Formulari A2, ja si bëhet zgjedhja e degëve për në universitete . Publikuar .... ne kemi pikët dhe kur kemi pikët , hesapet bëhen shumë më mirë.
   19  -1 2014 sep 22www gazeta shqip netPapa perlotet nga vuajtjet e klerikeve shqiptare ». Fotot e 40 martirëve në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u… At Frederiko ...
   19  +21 2014 aug 12gazeta shqiptare shqip
   19  +22 2014 aug 08bileta avioni brenda italiseNjë javë në Italinë e veriut | GAZETA REPUBLIKAKam pasur rastin ta vizitoj veriun dhe jugun e Italisë me ekipe pune.
   20  -1 2014 sep 22deputetja e re e durresitLënia e mandateve nga ministrat, KQZ miraton 4 deputetët e rinj Ndërkohë Ministria e Arsimit dhe Sporteve Lindita Nikolla, u zëvendësua si deputete në qarkun e Tiranës nga deputetja e re Blerina Gjylameti.
   21  +80 2014 sep 29punsime jasht shtetitInfermierët, kriteret për punësim jashtë vendit | GAZETA REPUBLIKAInfermierët, kriteret për punësim jashtë vendit .... ku duhet të punojnë, në veçanti ata që mendojnë se do të shkojnë për të punuar jashtë shtetit .
   21  -9 2014 sep 20aluflor construction group“ Aluflor ” feston me fëmijët jetim në qytetin e Sarandës | GAZETA Kompania që feston ndryshe dhe gjendet gjithmonë pranë shtresave në nevojë. Stafi i kompanisë “ Aluflor Construction Group ” organizoi në ...
   21  +80 2014 sep 12leonard olli23-vjetori i PD-së në Patos, Olli : Qeveria nuk ka mbajtur asnjë premtimNga qyteti naftëtar i Patosit, nëpërmjet të deleguarit të kryesisë së Partisë Demokratike, Leonard Olli , kreu i PD-së, Basha, ka bërë thirrje për ...
   21  +11 2014 sep 05doktoratura 2011Doktoratura , tarifa që duhet të paguajnë studentët | GAZETA Fakulteti i Ekonomisë në UT, njofton të gjithë studentët e Doktoraturës, të regjistruar në vitin akademik 2010- 2011 , se duhet të bëjnë pagesën e ...
   22  ~ 2014 sep 20shes kompjuter ne tiraneSondazhi i Soros për zgjedhjet: Fiton Partia Demokratike. Rritet “Teknika e intervistimit sjell risi në Shqipëri , pasi intervistat janë kryer nëpërmjet tabletave kompjuterike që mundësojnë hedhjen e të dhënave në kohë reale në kompjuter , duke evituar ... Ermelinda Meksi i pergjigjet Berishes .
   22  -1 2014 aug 29universiteti i elbasanitUniversiteti i Elbasanit nis vitin e ri akademik, 2500 studentë të rinj Universiteti “Aleksandër Xhuvani” i Elbasanit ka nisur vitin e ri akademik 2012 – 2013. Përmes një ceremonie për të promovuar këtë fillim viti, ...
   22  +79 2014 aug 17arsimi para univesitare privatLigji i ri, Shoqata e Arsimit Privat : Të përcaktohen kushtet për “Në ligjin e ri për arsimin parauniversitar të përcaktohet qartë se kur do të mbyllet ose jo një shkollë private ”. Kjo ka qenë kërkesa e bërë nga ...
   22  -1 2014 aug 01shtypi shqiptar gazeta shekulli
   23  +78 2014 sep 25fituesit master shkencor gazetariLajmi Kryesor | GAZETA REPUBLIKAEKSKLUZIVE/ Cikli i dytë i studimeve, lista e fituesve për Master Shkencor dhe Master Profesional, për vitin akademik 2012-2013 Kur nisin regjistrimet e ...
   23  -16 2014 sep 15gazeta koha jone
   23  -15 2014 sep 09gazeta sot
   23  +58 2014 aug 15reportazh per vlorenRaiuno, gazetaret hyjne ne Lazarat. Reportazhi i pare per italianet Reportazhi i pare per italianet ... Kështu nis reportazhi i televizionit italian “RAI UNO” për trafikun e ... Vlore , vritet 26 vjeçari pas nje konflikti.
   23  -1 2014 aug 15gazetat shqiptare sotShqiptaret festojne Bajramin. Çaste nga falja. Ezel dhe Bade te dashuruar edhe ne publik, fotot e pushimeve · Messi dhe shoqja testimonial per Dolce and ...
   24  -18 2014 sep 08gazeta koha jon
   24  +70 2014 jul 18shpia e pritjes shkopiZanafilla e emigrimit rëndon mbi ndërgjegjen e kërkuesve të besimit Rrëqethemi sa herë kujtojme shpërnguljen e dhunshme të njëmilion
   25  +1 2014 oct 03homoglobina ne gjakSëmundjet e gjakut - GAZETA REPUBLIKANë moshat e shtyra, anemia nga mungesa e hekurit ka shume mundësi të jetë pasojë e kancerit në gjak , ndërkohe qe tek fëmijët mundet qe ...
   25  -17 2014 sep 24ligji i faljes se gjobaveFalja e kamatëvonesave, nesër afati i fundit i pagesave | GAZETA Miratimi i këtij ligji është një mundësi e mirë dhe një ndihmë e ... favorin, që në kuadër të faljes së përgjithshme të disa detyrimeve gjobave dhe ...
   25  ~ 2014 sep 23agjencia e lajmevePavaresia e Kosoves, çeshtje protokolli jo politike ». Pas mbajtjes së Meshës së ... Agjencia e lajmeve Reuters në raportimin e saj për vizitën… papa ne Tirane ...
   25  +76 2014 jul 28ambasada australjane ne shqiperiAplikim për qëndrim të përkohshëm në Kanada (IMM 0008) .... Ne rast se aplikon ne Ambasada te tjera te duhet te japësh intervistën ne vendin ...
   25  +76 2014 jul 17embelsira shqip me fotoKreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim për rreth dy orë me ambasadorët e akredituar në vend. Në përfundim të takimit, ai bëri me dije se ka informuar ambasadorët për rrezikun që i… .... me te medhenj te koherave · Rrefehet sherbetorja e Hitlerit: Hante embelsira fshehurazi! ... Shqipëria në foto / 3-9 Nëntor.
   26  +75 2014 sep 29zoey kush fotograflariAmerican Music Awards ndan çmimet, ja kush ishin fituesit American Music Awards ndan çmimet, ja kush ishin fituesit. Publikuar më:
   26  -2 2014 sep 07shtypi shqiptar gazetaFacebook reklama. Papa me flamurin shqiptar . Papa fotografohet me flamurin shqiptar · Family portrait - NATO Wales Summit · Lideret e NATOs ne samit, fotot.
   26  -10 2014 sep 03dizsta gaze taRenzi i pergjigjet The Economist me nje akullore te vertete ». Pasi gazeta “The Economist” e vuri në faqe të parë… Elsa Lila firmos peticionin kunder Fullanit ».
   27  -11 2014 sep 25shqip gazeta
   27  -8 2014 sep 19shtypi i dites gazeta shekulliFlamuri shqiptar ngrihet ne Kandahar · Papa me flamurin ... Papa fotografohet me flamurin shqiptar ... Te pakten kaq behet e ditur nga gazeta Zeri e Kosoves.
   27  +22 2014 sep 18fjalor shqip suedishtFjalorët e Dajës: gurët e shenjtë të gjuhës shqipe | GAZETA Fjalori i parë, Suedisht - Shqip , me 17.000 fjalë të përdorimit të zakonshëm, të zgjedhura e të përpunuara nga një fond prej 27.000 fjalësh, ...
   28  -6 2014 sep 16fletore zyrtare korrik 2011Pagat në administratë, ja sa rriten | GAZETA REPUBLIKAKështu, në mbështetje të ligjit nr.10405, datë 24.3. 2011 , “Për kompetencat për caktimin e pagave dhe të ... Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “ Fletoren zyrtare ” dhe i shtrin efektet financiare nga data 15 korrik 2013.
   28  -11 2014 aug 13gazeta zeri ditorBota në Javë · Botë / Rajon · Dosier · Ekonomi · Faqja e parë · Foto Galeri · Gazeta PDF ..... Presidenti i Republikës së Shqipërisë · REUTERS · Zëri i Amerikës.
   28  -7 2014 aug 08gazeta telegraf sotDisa shkolla dhe Universitete private e shtetërore do të mbyllen kurse disa institucioneve të tjera arsimore do u pezullohet licenca. Lajmi u bë i ditur sot gjatë  ...
   29  -1 2014 aug 18taksat e makinaveBrenda qershorit përgjysmohen taksat e makinave | GAZETA Tashmë të gjithë drejtuesit e automjeteve të përdorura që nuk kanë paguar taksat për makinat do të paguajnë përgjysmë. Lidhur nga ky fakt, ...
   30  +1 2014 sep 28rilindesitNë Patra, me rilindësit dhe mes rilindësve të kohës sonë Në Patra, me rilindësit dhe mes rilindësve të kohës sonë… Publikuar më: 12/07/ 2012 9:47. Meditime… Keq, shumë keq, që në seminar nuk erdhi askush nga ...
  1 2 of 3 pages