info.al

Please wait for loading...
    (77):

  /
   2  +2 2014 feb 18portali shqiptarINFO.AL Portal | Portali Shqiptarvend bosh, fatorino që biletat i fusin në xhep dhe autobuzë që lëvizin me 20 km /orë. Kjo është situata skandaloze e transportit urban në kryeqytetin shqiptar . ‎E-Mail - ‎Horoskopi - ‎Aktualitet - ‎Kryesore
   12  +12 2014 mar 02tirane ofroj vend puneTIRANË-Shqipëria tashmë po përballet me një sfidë të madhe të brendshme dhe ... Operatore In Bound · Tirane , ofroj vend pune part time Kamarier/e · Tirane,  ...
   13  -1 2014 feb 10kerkoj pune ne tirane 2011TIRANË -Shqipëria tashmë po përballet me një sfidë të madhe të brendshme dhe ndërkombëtare, pasojë e një vendimarrje që ende nuk është bërë ... I pyetur nga gazetarët në konferencën e përbashkët me Komisionerin për . ... Vende Pune .
   14  +17 2014 feb 26fituesit master shkencor gazetariMasteri part-time, shtyhen aplikimet, fituesit më 20 tetor | INFO.AL Rreth 10 mijë do të mund të nisin studimet në master shkencor dhe po aq ... Listat e fituesve do të shpallen më 20 tetor, ndërsa regjistrimet në  ...
   14  ~ 2013 dec 17shqiptare te mjere(E plotësuar) Numri i viktimave të tajfunit Haiyan shkon nga 1000 deri në 1200. ... persona kanë humbur jetën brenda 24 orëve në galeritë e nëntokës shqiptare .
   15  +23 2014 feb 18ofroj vende pune ne tiraneTIRANË -Shqipëria tashmë po përballet me një sfidë të madhe të brendshme dhe ndërkombëtare, pasojë e një
   16  +43 2013 dec 15kerkoj pune ne durresVende Pune · Kerkoj pune si infermier · Pershendetje · PUNÊSIM SEZONAL NÊ KANADA · kerkoj pun ne belgjike ... I pamundur asgjësimi në Shqipëri . Nov 15  ...
   16  +14 2013 dec 14vende pune ne tiraneTIRANË - Presidenti Bujar Nishani me një dekret që mban datën e sotshme “në mbështetje të nenit 85, pika 1 dhe nenit 93 të Kushtetutës së ... Vende Pune .
   17  +8 2014 jan 07mberritur si shkruhetMbërrin në Shkodër kosovari i "Marshit të Mërgimtarit" | INFO.AL PortalMaxhun Smajli njihet si ish reporter I luftës në Kosovë. Ai thotë ... Kurse “kosovar” iu shkruhet vetem politikajve ne epitafin e tyre kur te vdesin.
   18  ~ 2013 dec 13spitali hygeia tiraneHeqja e gjirit, spitali " Hygeia ": Pacientja nuk thotë të vërtetën | INFO TIRANE – Spitali privat “ Hygeia ” në kryeqytet ka përgënjeshtruar sot një pacienten e tij, Jorgjie Ikonomin, e cila pretendon se në këtë spital i  ...
   19  +82 2013 dec 27vdes denis dollapiGjimnazet, arenë beteje mes të rinjve, plagosen me thika, kaçavida Një tjetër rast i rëndë është edhe i adoleshentit Denis Dollapi , i cili ... Afrika në lot, vdes Mandela luftëtari i racizmit e apartejdit Dec 06,2013.
   19  +60 2013 dec 22berzh ne shqiperiBERZH : Do të çojmë përparaprojektet e rrugëve në Shqipëri | INFO BERZH : Do të çojmë përparaprojektet e rrugëve në Shqipëri . admin Oct 30,2013 0 Comments. TIRANË – Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond  ...
   19  ~ 2013 dec 21horoskopi ditor rssHoroskopi | INFO.AL PortalVende Pune · Horoskopi · Humor · Lojra · Valutat · E-Mail · Moti · Lajme · find us on facebook · follow us on twitter · RSS . Search for: ... Horoskopi .al Domain  ...
   21  +16 2014 mar 06pune ne tirane
   21  -8 2014 feb 12horoskopi ditor shqipvend bosh, fatorino që biletat i fusin në xhep dhe autobuzë që lëvizin me 20 km /orë. Kjo është situata skandaloze e transportit urban në kryeqytetin shqiptar .
   21  +44 2014 jan 26aksidenti i karaburunitAktualitet | INFO.AL Portal | Page 171Nga aksidenti janë plagosur 4 persona, ndërsa disa
   22  +26 2014 feb 27ofroj puneVende Pune · Kape rastin! Operatore In Bound · Tirane, ofroj vend pune part time Kamarier/e · Tirane, Global Marketing Center e Trama Partnership srl,  ...
   24  +26 2014 jan 02ekipi olimpik shqiptarEkipi olimpik nis grumbullimin me 6 sportistë, 5 stërvitje jashtë vendit Dje në mesditë ka nisur zyrtarisht grumbullimi i ekipit olimpik shqiptar , që do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike “Londër 2012” (27 korrik-12  ...
   26  ~ 2013 dec 06tatimet e miaSpiropali: Janë larguar krerët e doganave në pikat kufitare | INFO.AL Unë nuk kam “Facebook”, janë përdorur fotot e miqve të mi, që s'kanë asnjë lidhje. Nuk është se kam kompleks apo frikë që fotot e mia të  ...
   27  -7 2014 feb 09pustreDurrës, hapnin një pus tre persona të asfiksuar, dy rëndë | INFO.AL Durrës, hapnin një pus tre persona të asfiksuar, dy rëndë. admin Sep 06,2013 0 Comments. DURRËS - Asfiksohen dy persona ndërsa ishin duke hapur një pus,   ...
   27  +20 2013 dec 14ofroj pune part timeImazhi i parë nga “Kill Me Three Times ” me Simon Pegg ... dhe Teresa Palmer do të interpretojnë në filmin “Kill Me Three Times “, një triller . ... Vende Pune .
   28  -13 2014 feb 12zamir mane"Wealth-X": Zamir Mane ,miliarderi i parë i Shqipërisë me 1,2 Sipërmarrësi shqiptar me influencë, Zamir Mane , president i Ceo dhe Balkan Finance Investment Group (Balfin) – ndërmarrja më e madhe  ...
   29  +12 2014 mar 07oferta pune ne shqiperi
   33  -12 2014 mar 08oferta pune ne tirane
   33  +12 2014 feb 19ofroj vende pune ne shqiperiI pyetur nga gazetarët në konferencën e përbashkët me Komisionerin për . ... Vende Pune ... assicurativi · Consultor telefónico de seguros · CONSULENTI TELEFONICI GAS & LUCE · Tirane , ofroj vend pune Operatore(F) Interneti turni I ose II.
   34  -9 2014 mar 07kerkoj pune ne tirane
   35  -5 2014 feb 07şikiş portaliHome · Aktualitet · Ekonomi · Art & Kulture · Teknologji · Design · Kinema · Showbiz · Mjeksi · Sport · Me shume · Vende Pune · E-Mail · Moti · Lojra · Valutat   ...
   38  +63 2014 mar 02vendepune
   38  ~ 2014 jan 02rezultatet e ndeshjeve liveESPN: 95% e ndeshjeve të Skënderbeut janë të trukuara | INFO.AL Sipas një burimi që kam takuar javën e kaluar, 95% e ndeshjeve të .... po pse mo vetem skenderbeu i ka fiksuar rezultatet keto jane bere me  ...
   39  +21 2013 dec 28ishulli grek qefaloniaINFO.AL Portal | Portali Shqiptar | Page 2023 - LajmeMjeti i është afruar brigjeve greke dhe konkretisht përmes Kanalit të Korfuzit po i drejtohej ishullit të Qefalonisë . Forcat greke të policisë të  ...
   40  ~ 2014 feb 21permbytje tek bregu i lumitPërmbytje në Shkodër, Fier, Vlorë Durrës, Elbasan dhe Lezhë Ministria e Brendshme bën publike situatën ë përmbytjeve në rang vendi. ... Janë evakuar 30 familje te fshatrave të bregut të lumit Vjosë (Fshati  ...
   40  ~ 2013 dec 16banda e durresitBanda e Durrësit , Apeli lë në burg përjetë Lulzim Berishën | INFO.AL Sipas prokurorisë, banda e Durrësit e nisi aktivitetin e saj kriminal në vitin 1992 dhe vepronte kryesisht ne Durrës. Goditjen ajo e mori në vitin  ...
   42  -14 2014 feb 13federata e basketbollitFederata e Basketbollit jep alarmin: Vetëm dy skuadra janë federuar Të gjitha ekipet kanë probleme të mëdha me listat e federimet, ... Këtë gjë, natyrisht që duhet ta tregojë Federata e Basketbollit , por kjo shumë  ...
   45  ~ 2014 jan 25natyra vijon pejaTurizmi në Kosovë, çfarë të shohësh në shtetin më të ri | INFO.AL Por është edhe Kosova ndryshe, vendi I bukurive natyrore dhe ... Udhëtimi i gazetarit vijon në Prizren, një qytet aktiv në jug perëndim me rrugët  ...
   50  ~ 2014 jan 03tirane - kreteGreqi, ishujt e Kretës , Rodos dhe Serifos në flakët e zjarreve | INFO Në Kretë , ndërsa zjarri në zonën më të gjerë të Pombia në Messara, ... Tirane , Cercasi Operatori per VODAFONE CASA E TELETU CASA  ...
   52  +49 2013 dec 22lojra me pistoletaItali, ruletë ruse me pistoletëqëllohet në kokë një shqiptar | INFO.AL Ai ishte në banesën e tij në gjendje të dehur kur ka qëlluar me pistoletë. ... Sipas tij, herën e parë pistoleta Mehmeti e kishte drejtuar në kofshë,  ...
   53  -5 2014 feb 12vendet vakante kldDrejtoritë Tatimore hapinkonkursin për 150 vende vakante | INFO.AL Drejtoritë Tatimore hapinkonkursin për 150 vende vakante ... KLD sulm Ministrisë së Drejtësisë për procedimet e 7 gjyqtarëve. Dec 06, 2013.
   54  +47 2014 feb 09kalate dhe keshtjellaTare: Do të rijetëzojmë kalatë por pa ndërtuar motele në to | INFO.AL Por si do të dilet nga kjo gjendje dhe cila është platforma e qeverisë së ... e kështjella , shënojnë çdo vit rritje të interest të turistëve për ti vizituar.
   55  ~ 2014 feb 05horoskopi infoalbania org dites demiVende Pune · Horoskopi · Humor · Lojra · Valutat · E-Mail · Moti · Lajme · find us on facebook · follow us on twitter · RSS. Search for: Home · Aktualitet · Ekonomi  ...
   55  ~ 2013 dec 21universitet i prishtinesUniversiteti i Prishtinës refuzon burrin e presidentes Jahjaga | INFO Universiteti i Prishtinës refuzon burrin e presidentes Jahjaga. admin May 13, 2012 0 Comments. PRISHTINE- Bashkëshortit të presidentes së Kosovës i  ...
   57  +34 2014 jan 29njoftime punesimi ne tiraneI pyetur nga gazetarët në konferencën e përbashkët me Komisionerin për .
   57  +15 2013 dec 19akt ekspertimi i gjykatesAjazët, një lumë falsifikimi e kërcënimesh për pronat në Prezë | INFO Një vit më parë, një vendim i Gjykatës së Apelit Tiranë i 20 qershorit 2012, ... Por, me një akt ekspertimi të datës 4.03.2011 është vërtetuar se  ...
   59  +13 2014 mar 04dhoma amerikane e tregtiseDhoma Amerikane e Tregtisë , nesër edicioni i 13-të i Panairit të Dhoma Amerikane e Tregtisë në Shqipëri është një organizatë private e biznesit e angazhuar për të ndihmuar në përmirësimin e klimës së  ...
   60  +41 2014 jan 26foto flamuri shqiptarZvicër, flamuri shqiptar , në zemër të tunelit më të gjatë në botë ZVICER – Edhe flamuri shqiptar valëvitet ndërmjet flamujve të minatorëve nga shtete të ... (Në foto : Minatori me flamurin shqiptar në qëndër).
   60  +14 2014 jan 14linja trageti durres bariPërmbytje në Shkodër, Fier, Vlorë Durrës , Elbasan dhe Lezhë Problemet më të mëdha janë shfaqur në det, ku tragetet në Vlorë e Durrës nuk
   64  +18 2013 dec 17tatimet ne shqiperiNë krye të Tatimeve VIP M.KaliaVilma Rakipi tek tatimet e Tiranës Sipas burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve , në sektorin më të rëndësishëm të administratës ... I pamundur asgjësimi në Shqipëri .
   65  -15 2014 feb 12horoskopiHoroskopi 10 Shkurt 2014. DASHI. Miremengjes Dash. Duke pasur parasysh që kushtet energjike nuk janë të shkëlqyera, sot kushtojini kujdes vetes tuaj, duke  ...
   65  +11 2014 jan 31universiteti durres parttimeKampusi universitar i Durrësit funksional që në vitin e ri akademik DURRËS - Durrësi do të jetë qyteti i parë që do të këtë një kampus universitar.
   65  +36 2014 jan 26flamuri shqiptar foto
   65  +12 2013 dec 25policia porti durresPorti i Durrësit, sekuestrohen550 kg drogë në tavanin e trajlerit DURRËS – Sekuestrohen 550 kg lëndë narkotike e llojit kanabis ... në rrugë operative nga policia kufitare sot në mbrëmje rreth orës 22:40 pak  ...
   65  +36 2013 dec 20pagat ne shqiperiPagat e reja për administratën ndryshimet e bëra nga qeveria | INFO TIRANE – Pas publikimit për rritjen e pagave në forcat e armatosura, Polici e SHISH, dje është ... qarku tjetër dhe po kjo rritje caktohet edhe për pagat e nënprefektëve të të gjithë rretheve. ... I pamundur asgjësimi në Shqipëri .
   67  -37 2014 feb 23vende pune
   68  -29 2014 feb 07dritan dajtiDritan Dajti , avokati kërkon dorëheqjen, gjykata: S'ia pranon | INFO Dritan Dajti është nën akuzë për vrasjen e katër policëve, Fatos Xhani, Kastriot Feskaj, Sajmir Duçkollari dhe Altin Dizdari, gjatë një operacioni  ...
   69  -5 2014 jan 09taksat e makinaveTërhiqet Kryeministri Berisha, përgjysmon taksën e makinave | INFO Tërhiqet Kryeministri Berisha, përgjysmon taksën e makinave . admin Mar 28, 2013 0 Comments. Si do të ndryshojë taksa vjetore. TIRANE – Qeveria shqiptare   ...
   70  ~ 2014 mar 05kufiri detar shqiperi greqiKufiri detar , PS: Berisha po ia shet në fshehtësi Greqisë | INFO.AL Kufiri detar , PS: Berisha po ia shet në fshehtësi Greqisë ... TIRANE - Kryeministri i vendit, Berisha, në fshehtësi të plotë po mundohet të  ...
   70  ~ 2014 jan 30ambasada amerikane ne shqiperiLlotaria amerikane , aplikimet nisin më 1 tetor deri më 2 nëntor 2013 TIRANË – Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot në 1 tetor 2013 ... të Shqipërisë dhe përfundon në orën 17:00 të datës 2 nëntor 2013.
   71  -9 2013 dec 31pushime ne sarandePresidentja Jahjaga në Sarandë për pushime verore | INFO.AL PortalPresidentja Jahjaga në Sarandë për pushime verore. admin Aug 02,2012 0 Comments. PRISHTINE- Presidentja kosovare Atifete Jahjaga preferon Shqipërinë  ...
   71  -7 2013 dec 27kler makina durresINFO.AL Portal | Portali Shqiptar | Page 1372Mijëra makina dhe autobuzë që linin Vlorën për të qenë në Tiranë dhe ..... DURRES – Nga qyteti i Durrësit ku ka marrë pjesë në zyrtarizimin e degës së ... kleri mysliman u la mënjanë duke mos u përmëndur në këto festime.
   72  -22 2014 feb 21portal saj"Rishfaqet" Bleona Mata pas 3 vjetësh, në polici kushërira e saj "Rishfaqet" Bleona Mata pas 3 vjetësh, në polici kushërira e saj . admin Apr 01, 2013 0 Comments. Rrëmbimi i të miturit, fakte të reja për 6-vjeçaren · VD1/ · VD2/   ...
   73  ~ 2014 feb 15penguanVlorë, dallgët penguan ankorimin e tragetit, pasagjerët në det mbi 7 Vlorë, dallgët penguan ankorimin e tragetit, pasagjerët në det mbi 7 orë. admin Apr 05,2013 0 Comments. VLORE – Deti me dallgë dhe erërat e forta prej 7  ...
   73  ~ 2013 dec 07lojra me luftSpiropali në Romë, me homologunitalian takim për luftë kontrabandësSpiropali në Romë, me homologunitalian takim për luftë kontrabandës. admin Nov 06,2013 0 Comments. ROMË – Elisa Spiropali gjendet në Romë për një  ...
   75  ~ 2014 jan 27spitali gjerman ne tiraneHeqja e gjirit, spitali "Hygeia": Pacientja nuk thotë të vërtetën | INFO TIRANE – Spitali privat “Hygeia” në kryeqytet ka përgënjeshtruar sot një pacienten e tij, Jorgjie Ikonomin, e cila pretendon se në këtë spital i  ...
   79  +22 2013 dec 24hotelet e elbasanitElbasan , ekzekutohet në krevat eldquo;vrasësierdquo; i biznesmenit ELBASAN – Dy persona ekzekutuan sot paradite me armë zjarri Gentian ... e Elbasanit , pasi ishte pronar i kompleksit të hoteleve “Universe”.
   82  +14 2014 feb 26ligji i faljes se gjobaveKLSH publikon raportin: Si dështoi amnistia fiskale | INFO.AL PortalKjo ka ndodhur pavarësisht nga ulja e detyrimeve nga ligji i faljeve, në shumën
   82  -11 2014 jan 28pushime ne shqiperiKosovarët shpenzojnë 200 milionë euro për pushime , në Shqipëri “Vlerësohet se pushuesit kosovarë për pushimet verore në bregdetin e Shqipërisë çdo vit shpenzojnë rreth 200 milionë euro”, thotë për “Zërin”  ...
   83  -33 2014 feb 01rama ne selanikEkzekutimi i kryekomisarit, në pranga Arben Frroku e Jak Jaku Rama : Pushteti përgjegjës, Berisha: Do ndëshkohet · FOTO/ ... TIRANE – Në deklaratën e parë zyrtare për mediat në lidhje me ekzekutimin me  ...
   84  -50 2014 feb 09policia e shtetit konkursetRama: Takimi i Vlorës vuri piketat e 300 ditëve të ardhshme | INFO Çdo gjë do të kalojë nëpërmjet konkurseve shumë të forta”. TAKIMI I ... Qeveria ruhej nga garda, policia e shtetit , si dhe stafi i hotelit që ishin në  ...
   84  +17 2013 dec 20kursi valutor ne shqiperiKursi i euros ndaj lekut më i larti vitet e fundit | INFO.AL PortalEkspertët e Bankës së Shqipërisë kanë pohuar se arsyeja kryesore e ... Agjentët e tregut valutor presin që euro të qëndrojë e fortë në tregun  ...
   85  +2 2014 jan 02bashkia e tiranesHipotekat, Bashkia e Tiranës , nis procedurat për tapitë e banesave TIRANE – Të gjithë personat që kanë një banesë që e kanë përfunduar ... Pasi Bashkia e Tiranës ka nisur punën për pajisjen me dokumentet e  ...
   85  -15 2013 dec 31idriz ismaili domainsINFO.AL Portal | Portali Shqiptar | Page 1263(Nga Dafina Ismaili ) .... Çlirimtare të Kosovës, ish komandantët Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj. .... Albanian Domain , Domain Albania, .al domain .
   86  +15 2013 dec 30pushimet ne shqipri
   86  +15 2013 dec 11drejtoria e tatimeveSipas burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve , në sektorin më të rëndësishëm të administratës fiskale, Njësinë e Tatimpaguesve të  ...
   87  +14 2014 mar 06ambasada amerikane tiraneTIRANË – Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot në 1 tetor 2013 do të fillojë aplikimi për Llotarinë Amerikane . Në një njoftim që  ...
   91  +10 2014 feb 05programet e tvshKonfindustria: Mbështesim FMN qeveria mos ulë TVSH -në | INFO.AL TIRANË – Konfindustria, duke marre shkak nga deklaratat e ... dhe sherbime te caktuara sikurse parashikohet ne programin qeveritar.
   93  -2 2014 feb 11orë e hapurVLORE – Deti me dallgë dhe erërat e forta prej 7 orësh , lanë në det të hapur mbi 250 pasagjerë në tragetin e linjës Brindizi-Vlorë, pasi si  ...
   93  -50 2014 feb 09kriza spanjollët po humbasin shtëpitëINFO.AL Portal | Portali Shqiptar | Page 1086TIRANE- Shtëpia e re e çiftit Edi dhe Linda Rama, po ndërtohet në fshatin Surrel
   95  ~ 2013 dec 05adrsa per lojra liveNdërtimet pa leje, nisin denoncimet te "Stoprrënimi" | INFO.AL PortalNë to paraqiten foto të pallateve, plazheve, shtesave në të katër anët e
  1 of 1 pages