SEMrush
novini.mk

Please wait for loading...
  SEMrush

    (60):

  /
   3  ~ 2014 sep 15марко ковернаВИДЕО: Фантастичен ковер на Марко Logout на ... - Novini.mkУште еден одличен ковер на Марко од Logout, овој пат на евергринот и победничката песна на Макфест на Трајче Манев – „Осамен“. Уживајте: ...
   4  -1 2014 sep 21партнери ЕВАРајан Гослинг и Ева Мендез пред раскинување - ПорталСпоред пишувањето на американските таблоиди, постои можност сегашните партнери Ева Мендез и Рајан Гослинг да станат сингл. Врската на ...
   8  -2 2014 sep 17nowiniNovini .mk: ВестиНајнови вести од Македонија и светот. Новини.мк, сите вести на едно место. ..
   8  -2 2014 sep 16novini
   12  +9 2014 sep 20ирингНБА: Победа за Исток, МВП Иринг од Кливленд - Сител - Novini.mkКошаркарите од „Истокот“ постигнаа победа во ноќешниот дуел против „ Западот“ на „Ол стар“ натпреварот одигран во Њу Орлеанс. На крајот Исток  ...
   14  +1 2014 sep 18Листа на симулации за тестирањеИнститутот за земјотресно инженерство ја ... - Novini.mkСеизмичката платформа за тестирање на градежните објекти со која располага ... Институтот има врвна опрема за симулирање и тестирање на ...
   14  +1 2014 aug 10vest com mkNovini. mk : Вести
   16  +78 2014 sep 151 твр європаСирија: Повици за што поскора акција на меѓународната пред 1 година - Р.С. Европа ... пред 1 година - Deutsche Welle .... со сириската Влада за инспекцијата на местото во близина на главниот град, по твр .
   16  ~ 2014 aug 08dieta na zan mitrevДиета на Жан Митрев: Ослабете 15 килограми за 19 дена - ЗаСеОбјавено на 16 април 2014, 22:20Иако времето надвор е студено, летото многу брзо ќе дојде. А кога температурите ќе скокнат, ...
   19  +46 2014 sep 17сителСител | Novini.mkпред 1 месец - Сител . Кошаркарите на Кожув продолжуваат со серијата контролни средби во Србија. Вечерва во рамноправен дуел загубија од ...
   19  ~ 2014 sep 11fyrom pjrmБаросо се извини за користење на кратенката ПЈРМ - Алфакомисија Жозе Мануел Барозо, денеска со допис до дописникот на МИА од Брисел се извини за користењето на кратенката “ПЈРМ” ( FYROM ) .
   24  +9 2014 sep 11сител мкпред 4 дена - Сител ново. Пред Ликовниот салон во Велес деновиве е направена првата голема шаховска табла на плочникот, а донесени се и фигури ...
   29  +10 2014 sep 26курирКурир | Novini.mkпред 20 дена - Курир . Амелија и Роел направија неверојатен перформанс на една зграда во САД, кој ќе ве остави без зборови.За време на фестивалот ...
   30  -8 2014 sep 21Џими ФалонПогледнете како Ема Стоун го победи Џими Фалон во ... - Novini.mkЕма Стоун беше гостин во емисијата на Џими Фалон минатата ноќ за да го промовира новиот филм „The Amazing Spider-Man 2“.Но, кој ли знае кога ...
   31  -7 2014 sep 26маж и женаДве тела на маж и жена лежат во скопски Аеродром - СителСпоред информациите до кои станува збор за маж и жена . Случајот пред 15 минути според нашите извори бил пријавен на линијата 192.Според ...
   35  +66 2014 sep 26билитерОтсечена глава на змија си ја касна опашката (видео) - Република„Сакав да снимам како телото на змијата се движи без главата, но таа во еден момент самата себеси се гризна“, изјавил Билитер .Тој отровната змија ...
   40  +11 2014 sep 18маидУПС... Маид ќе го запамети Охрид по непријатноста која го Учесникот на Икс Фактор, Маид Хечимовиќ кој деновиве престојува во Охрид , додека се возел со глисер и уживал во убавините на езерото, доживеал ...
   41  +38 2014 sep 18загатка на денотОткријте дали сте попаметни од просечниот човек - ФакултетиПред 5 часа ... Ништо не може да Ве замисли како една добра загатка . ... ексклузив“ - 2014- 09-18 08:26:08 | Република: Денеска е денот „Д“ за Шкотска ...
   41  +15 2014 sep 11opushtenСлободен печат: Бил или не бил Груевски пред Турција прво во Нашиот премиер, како што информираа од неговиот кабинет, во Турција летува на покана на Ердоган. Останува енигма кој го плаќа одморот на ...
   43  +58 2014 sep 27Барселона Реал Мадрид 10 11 11Варан остана верен на Реал Мадрид - Спорт365 - Novini.mkЕвропскиот шампион Реал Мадрид со својот последен потег го ,,врза'' дефанзивецот Рафаел ... пред 11 дена - Спорт365. Играчот на Барселона го стигна рекордот на легендата на Реал Мадрид . ... пред 10 дена - Делчево денес.
   43  -1 2014 sep 15повеќе инфо за скпјеБез струја повеќе делови од Скопје и околината - ЛидерУтре без струја повеќе делови од Скопје и околината. 2014-08-19 20:13:38 - + Инфо . Заради технички зафати во електро-системот утре ...
   44  ~ 2014 sep 15Олимписки игри кфалификацииЗОИ: Дарко Дамјановски не ја заврши трката на 50 километри Антонио Ристевски го оствари најдобриот пласман на Зимските Олимписки игри во македонската историја, завршувајќи на 29-то место.Македонскиот ...
   45  -36 2014 sep 13ко фирмата до ујпФалсификувал документи од УЈП за платен данок, а фирмата Управител на фирма фалсификувал документ од УЈП
   48  +6 2014 oct 01колин фарелКолин Фарел : Едвај ја преживеав „војната“ со дрогата и Ирскиот актер Колин Фарел признава дека долго време се борел со зависноста од дрога и дека едвај успеал да преживее. Актерот скоро една ...
   48  +42 2014 sep 11365com mkZARA oбувки за есенската сезона - 365 - Novini. mkПред 5 часа ... 365.com . mk |Сподели:0100Брендот Зара ни донесе нова линија на обувки за наредната есенска колекција 2014/2015.Зара овој пат ...
   49  ~ 2014 aug 13lotarija na makedonijaСите добитници на „Фискална во рака, награда без мака Во вечрашното извлекување на наградите од наградната игра „Фискална во рака, награда без мака“ Весна Филипова од Штип го доби ...
   50  ~ 2014 sep 19Листа на симулацииКрв, плач и викотници во Градски парк Скопје: Симулација на Сообраќајна несреќа со голем број повредени и со изгореници денеска беше симулирана во Градскиот парк во Скопје во организација ...
   52  ~ 2014 jul 29spored plin i strujahttp://www.novini.mk/cluster 1.00 ored - ..... /delovi-od-aerodrom-butel-i-gjorche-petrov-utre-bez- struja always 1.00 ..... -kompanii-ochajni-po- plin -vekje-pochnaa-da-bushat-vo-ukraina always 1.00 ...
   54  +35 2014 oct 01нови игриБинго бум и Топ 5 нови игри на среќа на Државна лотарија - ДенарВреме: 11:17 Датум: октомври 19, 2013 Категорија: ЕКОНОМИЈАДржавна лотарија на Македонија со оглед на зголемениот интерес за учество во ...
   55  ~ 2014 sep 23naj eftinoНа што ќе се греете оваа зима? - На дрва најевтино ... - Novini.mkПред 6 часа ... Пресметките говорат дека за греење со огревно дрво просечно македонско домаќинство одвојува од 12.000 до 20.000 илјади денари ...
   55  ~ 2014 sep 20маст сиСам се лекувал со црна маст – си направил црна ... - Novini.mkЧовек со рана на главата побарал лекарска помош во Австралија. На слепоочницата буквално имал црна дупка, која настанала бидејќи користел т.н.
   55  ~ 2014 sep 13petkovdenВерниците ја празнуваат Света Петка - Н.Македонија - Novini.mkВеста која ја баравте или не постои или е недостапна!!!!Верниците ја празнуваат Света ПеткаПразникот Петковден е светителски празник којшто се ...
   56  -15 2014 sep 29денис миланиФото: Најубавите гради на интернет - Канал5 - Novini.mkЖешката Денис Милани од 2005 владее на интернет , кога прв пат се појави на насловната страница на магазинот Sportsbybrooks.Оваа Американка со ...
   57  ~ 2014 sep 12sitel mkНајнови вести | Novini. mkНајновите вести од сите медиуми во Македонија. Тука можете да ги најдете најновите вести од Македонија, Балкан, Економија, Свет, Хроника, Спорт, ...
   58  +43 2014 sep 17дали сте знаеле декаЗанимливости – дали сте знаеле дека … - Турлитава - Novini.mkОвие интересни факти досега сигурно не сте ги знаеле , а се навистина занимливи, па дури и чудни.- Ако ставите грозје во микробранова, тоа ќе ...
   60  +41 2014 sep 13Дениз Милани
   63  ~ 2014 aug 26gradinki vo skopjehttp://www.novini.mk/cluster/663ae3b7056fcbe93c490beed0f6d95d /makedonija-kje-ima-fudbaler-vo-ligata-na-shampionite-foto always 1.00
   66  ~ 2014 sep 10plasticni sisinja mkГалерија: Како да ги искористите пластичните шишиња - DV. mkПовеќето пијалаци кои секојдневно ги консумираме се продаваат со пластична амбалажа, која подоцна ни останува и од нас зависи дали на на ќе ...
   67  +34 2014 sep 17делијеАнтиќ со нова тетоважа „ Делије Север“ - Сител - Novini.mkАнтиќ со нова тетоважа „ Делије Север“. пред 1 година - Сител. Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ уште еднаш ја истакна својата верност кон ...
   71  -56 2014 sep 29моден деталРанец како моден додаток - TheMen - Novini.mkРанец како моден додатокРанецот е детал на кој дизајните оваа сезона му посветија посебно внимание – најмногу доминираат ...
   71  -8 2014 sep 24киноокоВо Кина ќе го гледаат Сашко Коцев како дава гол - ВечерПо прикажувањето на филмот на фестивалот во Пекинг, „Трето полувреме” ќе се прикажува и во кината во оваа држава, информира „ Кино Око  ...
   72  ~ 2014 sep 22е работаВМРО-ДПМНЕ за Илирида: Суверенитетот на државата не е Невзат Халили „ВМРО-ДПМНЕ упатува јасна порака дека суверенитетот на државата не е работа со која може да си подигрува кој сака и кога сака.
   74  +11 2014 sep 29киргистанСАД ја напуштаат базата Манас во Киргистан - Р.С.ЕвропаСоединетите Држави денеска и официјално ја затворија базата во Манас, Киргистан , која ја користеа како транзитна за транспорт и снабдување на ...
   75  +26 2014 sep 22вицовиВицови за билките на Баба Рада - Актуелно24 - Novini.mkАло , Баба Рада , на син ми многу му се слаби оценките.- Стап од дрен, три пати на ден !Баба Радо бабами умре!!!- Чај од жална врба!!!Ало Баба Рада ...
   75  +26 2014 aug 31wizz air mkWizz Air стана генерален покровител на Скопскиот ... - Novini. mkАвиокомпанијата Wizz Air и Сојузот на спортови на Скопје во петок потпишаа договор за генерално покровителство на Скопскиот маратон. Договорот ...
   75  +26 2014 aug 24jsp vozen redАвтобусите на ЈСП „Скопје“ по неделен возен ред - +ИнфоПо повод празникот Рамазан Бајрам денеска автобусите на ЈСП „Скопје“ на градските и приградските линии ќе сообраќаат по неделен ...
   76  ~ 2014 sep 22кил миФилип Талески: Ми поминаа морници низ телото кога го дадов Талески со три „бомби“ против Кил (ВИДЕО)Талентот на Металург успеа да постигне три гола на своето деби во ЛШМладиот ...
   77  ~ 2014 sep 20филипе мелоВИДЕО: Мело на тренинг со фудбалерите на Реал Мадрид - КурирНБА асот на Њујорк „Никс“ Мело Ентони, изјави дека навива за ... врати од долгата позајмица и по Диего Коста и Филипе Луис кои пре.
   77  ~ 2014 aug 23drzavna lotarija na makedonijaГруевски: Порадосен сум кога македонски инвеститор ќе отвори Законите важат за сите исто. Фокусот е кон странските иннвеститори, зошто таму нѐ немаше. Ако мене ме прашате, јас сум ...
   78  +23 2014 sep 22нгогДавид Нгог нов играч на Свонси - Сител - Novini.mkФранцускиот интернационалец Давид Нгог својата фудбалска кариера ќе ја продолжи во екипата на Свонси.Некогашниот фудбалер на Париз Сент ...
   79  +22 2014 sep 12кинотекаКИНОТЕКА НА МАКЕДОНИЈА: Недела на јапонски филм КИНОТЕКА НА МАКЕДОНИЈА: Недела на јапонски филмЌе бидат прикажани филмови на јапонските филмски великани Като Таи, Кон Ичикава, ...
   80  ~ 2014 sep 07forex i fx liderНикола Димков, FX Lider : ако има немири на Крим ќе трпи целата Руската рубља забележа огромен пад и поради тоа Руската Национална Банка ја подигна иницијаната каматна стапка од 5,5% на 7% за да ја заштити ...
   81  ~ 2014 sep 07вока пипл„ Вока Пипл “ ја воодушевија публиката на „Охридско лето“ - +ИнфоЛуѓето во бело, израелската атракција „ Вока Пипл “ завчера вечер со прекрасно шоу ја воодушеви публиката во Античкиот театар во Охрид. Нивното ...
   81  ~ 2014 aug 01evtini hoteli skopjehttp://www.novini.mk/cluster/51e6c05c4ed41f3219292007f4bb7183 /cluster/6fce1baa9c74ea0ca47052e6893c431f/grcija-letuvanje-za- eftini -pari ... -na- skopje -pak-se-prodavaat-lokacii-za-barokni- hoteli -za-po-evro-od-kvadrat ...
   82  +19 2014 sep 13novini za barcelonaДрифтање на BMW M4 на носач на авиони (видео ... - Novini .mkНовата идеја на Баварската компанија беше уникатна реклама, а тоа може да се направи на едно од најспектакуларните места...Дефинитивно тоа ...
   83  ~ 2014 sep 11e 5 РАБОТА ЗАРаботници протестираа во Истанбул против лошите услови за Пред 23 часа ... Преку Бирото за вработување од Прилеп досега во германската компанија “ Дрекслер Мајер” во Кавадарци вработени се 168 лица, а во тек е огласот за уште ... Факултети: Хакирани се 5 милиони адреси на "Gmail". ... Работници протестираа во Истанбул против лошите услови за работа .
   87  ~ 2014 sep 22нова твНова ТВ | Novini.mkпред 15 дена - Нова ТВ . ДУИ: Посетата на Папата на Тирана е одавање на почит на соживотот во Албанија од НОВА | објавено на: 21-09-2014 ...
   88  -35 2014 sep 14новороденчиња скопјеСтуденичани има повеќе новороденчиња од половина градови Скопје , Делумно облачно, 29 °C. 17°C - 30°C ... Студеничани има повеќе новороденчиња од половина градови во Македонија. пред 10 дена - eMagazin.
   93  ~ 2014 sep 24dedo mraz mkОва е детенцето кое од Дедо Мраз бара да најде лек ... - Novini. mkДраг Дедо Мраз, оваа година барам нешто многу посебно за Божиќ. Татко ми има опасен тумор на мозокот. Можеш ли, те молам, да најдеш лек за да ...
   97  +4 2014 sep 18така онакаНе е се онака како што изгледа кај Викторија Бекам - ЛидерВикторија Бекам ја претстави новата колекција на Неделата на модата во Њујорк, а на ревијата дојде со својот сопруг, фудбалерот Дејвид Бекам и ...
  1 of 1 pages
  SEMrush