zeriamerikes.com

Please wait for loading...
    (167):

  /
   1  ~ 2014 jul 02zeri i amerikesZëri i AmerikësZëri i Amerikës : Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të ... ‎Bota - ‎Amerika - ‎Ballkani - ‎Shëndetësi
   1  ~ 2014 jun 07evolimi i bateriveVazhdojnë përpjekjet për të krijuar bateri të reja më efektive për Krijimi i baterive më të fuqishme mund ta shndërrojë makinën elektrike në një artikull konsumi në masë, të shndërrojë energjinë diellore dhe ...
   2  +1 2014 may 26ekonomia boteroreEkonomia botërore në përmirësim - Zëri i AmerikësNjë raport i ri thotë se ekonomitë e vendeve më të pasura të botës po shënojnë rritje, ndërsa ekonomitë e disa vendeve të rëndësishme në ...
   2  +5 2014 apr 04lajmet nga botaZëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota , korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të ...
   3  +98 2014 jun 30dhoma amerikane e tregtiseDhoma Amerikane e Tregtisë dialog me tatimorët - Zëri i AmerikësDhoma Amerikane e Tregtisë u kërkoi sot drejtuesve të administratës tatimore, që të zbatojnë ligjin në mënyrë të qëndrueshme dhe të ...
   4  +1 2014 apr 13shqiperia ne beBE, Shqipëria drejt marrjes së Statusit - Zëri i AmerikësPas katër vitesh, që kur në 2009 paraqiti zyrtarisht kërkesën për anëtarësim, dhe pas tre dështimeve radhazi, Shqipëria duket këtë herë se do ...
   6  -1 2014 may 16dita boterore e ushqimitDita botërore e ushqimit - Zëri i AmerikësLidhja e këtyre dy komponentëve ka patur rezultat pozitiv në mbarë botën. Sot, në Ditën Botërore të Ushqimit , i hedhim një vështrim lëvizjes ...
   8  +1 2014 apr 13shtepia e bardheShtëpia e Bardhë : Twitteri Kuban, projekt zhvillimi - Zëri i AmerikësShtëpia e Bardhë thotë se një rrjet komunikimi mediash sociale krijuar nga Shtetet e Bashkuara në Kubë ishte një program zhvillimi, ...
   9  ~ 2014 apr 08foto me kuptimObama: Krahasimi i Krimesë me Kosovën nuk ka kuptimObama: Krahasimi i Krimesë me Kosovën nuk ka kuptim ... të kishin marrëdhënie të mira si me Evropën edhe me Rusinë. .... FOTO E DITËS.
   10  -2 2014 may 14guret e cmuarGurët e çmuar dhe biznesi i tyre prej miliarda dollarëshShumë nga gurët e çmuar të kontinentit nxirren në këtë mënyrë: burrat gërrmojnë në puse dhe kratere, duke kërkuar për shenja të atij guri të ...
   10  -3 2014 apr 14film sulejmani i madherishemPolemika për dramën Sulejmani i Madhërishëm - Zëri i AmerikësRoxelana legjendare me një pekt provokues, josh Sulltanin Sulejmani i Madhërishëm . Ky është një ndër episodet e dramës televizive ...
   10  +3 2014 apr 14vrasja e dino asanajKosovë: Ndërron jetë Dino Asanaj - Zëri i AmerikësDrejtori i Bordit të Agjencisë së privatizimit në Kosovë, Dino Asanaj , ndërroi jetë nga pasojat e ... Dënohet gjerësisht vrasja e Dino Asanajt
   11  -5 2014 jun 30aeroporti i prishtinesAeroporti i Prishtines - Zëri i AmerikësAeroporti i Prishtines . ... papunësia · Marshim kundër gjakmarrjes. Aeroporti i Prishtines i. ▷. ▷ || 0:00:00 ... ⇱ · 360p / 12,0MB · 480p / 25,0MB.
   11  -5 2014 may 13hiv aids ne shqiperiSIDA, rritje e pandalshme në Shqipëri - Zëri i AmerikësNë Shqipëri numri i personave të infekuar me Hiv ka ardhur duke u rritur në ... e më shumë problematike përsa i përket përhapjes së Hiv / Aids .
   11  +2 2014 apr 07lufta e dyte boteroreLufta e Dytë Botërore dhe udhëheqësit e saj - Zëri i AmerikësU mbushën 70 vjet nga fillimi i Luftës së Dytë Botërore , e cila solli vuajtje të tmerrshme për miliona por edhe ndryshime në shkallë globale, ...
   11  +21 2014 mar 26komandat e kontrollitKarrige me rrota e kontrolluar me gjuhë - Zëri i AmerikësZoti Ghovanloo thotë se shpikja e tij është më e dobishme për personat e paralizuar sesa komandat zanore, sepse zëri i tyre mund të jetë ...
   12  ~ 2014 jun 02alb kom lajmet e fundiZëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, ... Ju mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, ...
   12  ~ 2014 may 23legalizimi i ndertimeve pa lejeLegalizimet e ndërtimeve po hasin vështirësi në ShqipëriLegalizimet e ndërtimeve pa leje po hasin vështirësi në Shqipëri si prej shkeljeve më të vjetra, ashtu prej shkeljeve të reja. Drejtori i ALUIZNI-t, ...
   12  ~ 2014 apr 06shqiptare te mjereRobert Hand: Klasa politike shqiptare të mos bjerë në vetëkënaqësiKëshilltari i lartë politik i Komisionit amerikan të Helsinkit, inkurajon Bashkimin Evropian të marrë hapat e duhur për Shqipërinë. ... Robert Hand: Klasa politike shqiptare të mos bjerë në vetëkënaqësi .... Mjerë , mjerë Shqipëria,
   15  -3 2014 may 06universiteti amerikan e tiranesUniversiteti Amerikan i Tiranës përuron bibliotekën e reUniversiteti Amerikan i Tiranës përuroi sot bibliotekën “Nexhat dhe Manush Peshkëpia” me afro 50 mijë libra nga SHBA për çdo fushë të dijes ...
   15  +74 2014 apr 26monumentet ne gjirokasterDegradimi i monumenteve rrezikon banesat fqinje ne GjirokasterDegradimi i monumenteve rrezikon banesat fqinje ne Gjirokaster .
   15  +16 2014 mar 26lajme news shqipZëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga ... VOA broadcasts more than 1000 hours of news , information, educational, and cultural ... Zëri i Amerikës në shqip përballë eliminimit.
   16  +2 2014 may 30shqip70 Vjet në Shqip - Zëri i Amerikës70 Vjet në Shqip - Presidents, diplomats, Balkan officials and members of the U.S. Congress paid an emotional tribute to the Voice of America's Albanian Service ...
   16  -3 2014 mar 31ministria e mbrojtjesMinistria e Mbrojtjes denoncon për korrupsion ish ministrin Arben Në Shqipëri Ministria e Mbrojtjes denoncoi sot në Prokurori për Korrupsion ish ministrin Arben Imami si dhe disa sih zyrtarë të tjerë. Ministrja ...
   17  -4 2014 may 23ww zeri i popullit alZëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të ...
   17  +12 2014 may 14universiteti amerikan i tiranes
   18  -3 2014 may 30lajme shqipZëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga
   18  +6 2014 may 28lajmet
   18  +4 2014 may 15lajme nga vloraShëmbet një ndërtim pa leje në Vlorë - Zëri i AmerikësFaqja kryesore; Lajme ... Ndërkohë në qytet sot u shemb nga autoritetet një ndërtesë buzë detit. Shembja sipas autoriteteve i hap ... Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte sot në Vlorë dhe i ndoqi këto zhvillime. Shembet një ...
   19  +8 2014 may 18lajmet e funditLajmet e mbrëmjes - Zëri i AmerikësZëri i Amerikës në shqip me të rejat e fundit nga ngjarjet ndërkombëtare, rajonale dhe vendore. Analiza, materiale shkencore dhe rubrika kulturore.
   19  +82 2014 may 14game nderto shtepineDurrës: Zonat ushtarake në zona turistike - Zëri i Amerikës... Kryesore te shteti e partive nder to dhe Partise Republikane ku ishte Kryetar ... Ne komunen ku punoja vajtem me shoket e grupit(4) shtepi ne  ...
   19  ~ 2014 apr 05pamje nga kutaSfidat pas zgjedhjeve të Veriut të Mitrovicës - Zëri i AmerikësNë zgjedhjet e djeshme doli fitues kandidati i mbështetur nga Beogradi. ... FOTO E DITËS. Keni JavaScript të çaktivizuar ose keni variantin e ...
   19  +35 2014 mar 27frekuencat e hotbirdValet dhe frekuencat - Zëri i AmerikësValët dhe frekuencat e emisioneve tona janë si vijon: ... mund të ndiqet përmes satelitit Hotbird 3, drejtimi 13 gradë në lindje, transponderi 76, polarizimi vertikal,  ...
   20  +3 2014 jun 10ismail kadare jetaShkrimtari Ismail Kadare : Jeta politike shqiptare jo normale - 2003 Ismail Kadare : Natyrisht që jeta politike në Shqipëri është jo normale. Kjo fjalë jo normale është shumë e rëndë, sepse jo normal përdoret ...
   20  -7 2014 may 24shtypi shqiptarShtypi shqiptar në Mal të Zi - Zëri i AmerikësPër të ruajtur traditat në fushën e gjuhës dhe kulturës, shqiptarët në Republikën e Malit të Zi nxjerrin një numër revistash letrare dhe kulturore, ...
   20  -7 2014 apr 06roba me shumicMiss Bota pa sfilatën me rroba banje - Zëri i AmerikësZyrtarët thonë se konkursi do t'i përshtatet kulturës konservatore të Indonezisë me shumicë muslimane, ku disa konservatorë e kanë kritikuar ...
   21  +1 2014 jul 02ambasada amerikane shqiptareAmbasada amerikane : Parlamenti shqiptar të miratojë projektligjin Në Shqipëri ambasada amerikane i kërkoi sot parlamentit shqiptar të miratojë me shpejtësi brenda katër ditëve të ardhshme projektligjin për ...
   21  +6 2014 may 31kush ishte kim jong ilKoreja e Veriut përgatitet për t'i dhënë lamtumirën Kim Jong Il -itKoreja e Veriut përgatitet për t'i dhënë lamtumirën Kim Jong Il -it ... se kush do ta drejtojë realisht pushtetin në vendin e izoluar bërthamor. ... Ajo njoftoi dje se zoti Kim ishte emëruar në postin më të lartë të Partisë Komuniste.
   21  ~ 2014 apr 13flashmob hamburg osloJanuary 10, 2014 - Zëri i AmerikësA procession of people dressed as Santa Claus walk down the main street of Oslo , Norway. The people were ... Participants of a flashmob throw pillows and feathers on the Reeperbahn in Hamburg , Germany. A few hundred ...
   21  ~ 2014 apr 01standartet e automjeteve shqiperiPanairi i përvitshëm i makinave në qytetin e UashingtonitBie në pah ndërthurja e teknologjisë për automjete miqësore me mjedisin. ... e auto-industrisë po ofrojnë modelet e veturave të tyre standarte si dhe ... Takimi Rama - Basha · Shqipëri : Përplasje Presidencë Min. e Mbrojtjes.
   22  +55 2014 jun 01shtatzaniaDita e popullsisë, shtatzania tek adoleshentet - Zëri i AmerikësKëtë vit, në Ditën e Popullsisë, Kombet e Bashkuara po përqëndrohen tek shtatzania mes adoleshentëve. Kombet e Bashkuara thonë se rreth ...
   22  +7 2014 may 17luan bregasiIntervistë me drejtuesin e organizatës “Biznes Albania”, Luan BregasiShpërndahet parlamenti · Ditari · Panairi i prodhimeve bujqesore ne Bushat. Intervistë me drejtuesin e organizatës “Biznes Albania”, Luan Bregasi i Albanian.
   22  +79 2014 may 17buxheti vendore 2012Njesitë vendore dhe buxheti - Zëri i AmerikësNjesitë vendore dhe buxheti i. ▷. ▷ || 0:00:00
   22  +79 2014 apr 27rruga myslim ketaDemaçi: Gjykata në të mirë të askujt - Zëri i AmerikësNuk është kjo rruga e shpëtimit të Serbisë. ... A s'kanë pasur mundësi të ndikojnë këta që po bëjnë presion tash mbi shqiptarët, me ndikue tek ...
   22  -7 2014 apr 02location scooter kokino21 Qershor 2013 - Zëri i Amerikës... filled with astronomical markers at the megalithic observatory of Kokino , ... The ancient astronomic observatory, located about 100 kms ... A dog wearing sunglasses sits on a scooter near Taksim Square in Istanbul, Turkey.
   23  ~ 2014 may 22radio vitishaHistori: Çfarë ka ndodhur më 27 mars? - Zëri i Amerikës... Zëri i Amerikës, Radio Sawa, Radio Free Europe / Radio Liberty, dhe Radio Free Asia. ... Në shkollën mjekësore çdo vit isha i pari i klasës…
   23  -6 2014 apr 04shkaktari i sidaSida në Afrikë: Atëherë dhe tani - Zëri i AmerikësDhjetra miliona vetë vdiqën nga Sida në Afrikë. ... se një virus ishte shkaktari i vetëm i Sidës dhe shumë shkencëtarë dhe aktivistë mendojnë se ...
   25  ~ 2014 may 17federata e futbollit te kosovesFIFA i hap rrugën Kosovës për ndeshje miqësore - Zëri i AmerikësFederata Ndërkombëtare e Futbollit tha se ekipet e Kosovës mund të luajnë ne ndeshje miqësore me ekipet botërore të futbollit , por pa ...
   25  +23 2014 may 11rregullimi i fotoveNjë Maji pa protesta dhe rregullimi i tregut të punës - Zëri i AmerikësNjë Maji pa protesta dhe rregullimi i tregut të punës. Shtype; Komente (1) .... Intervistë me gazetarin Milaim Zeka; Galeria e fotove 1 maj 2014 ...
   25  +5 2014 apr 25junta ushtarake greqiAthinë: Demonstrim përkujtimor për viktimat e juntës ushtarake... të studentëve që u shtyp nga junta ushtarake që ishte në pushtet par... ... Ndërkohë që Greqia vazhdon të jetë në mes të një krize të rëndë ...
   26  +2 2014 jun 20universiteti qiprosErdohan jep ultimatum për zgjidhjen e çështjes së Qipros“Pala turke e Qipros veriore po punon për arritjen e paqes dhe zgjidhjen e të ... Ioannis Grigoriadis në Universitetin Bilken të Ankarasë thotë se ...
   26  -13 2014 may 30banka e shqiperiseBanka e Shqipërisë , ankande për bono thesari - Zëri i AmerikësBanka e Shqiperise sapo ka organizuar dy ankande per te shitur bono thesari te qeverise ne vlere afro 250 milione dollare. Ekspertet e ...
   26  -7 2014 may 22radika podcastÇështja e Lumit Radika - Zëri i AmerikësNë Shqipëri mundësia e devijimit të rrjedhës së lumit Radika në Maqedoni po shihet me një shqetësim gjithnjë e në rritje. Lëvizja Socialiste për ...
   26  -9 2014 apr 20lajmet me te rejaZëri i Amerikës: Emisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të  ...
   27  +74 2014 jun 22vendepuneSHBA, më shumë vende pune - Zëri i AmerikësPunëdhënësit amerikanë shtuan 192,000 vende pune në mars, një shenjë pozitive për ekonominë amerikane pas një dimri të ftohtë të ...
   27  -3 2014 jun 12muzeu i kosovesMuzeu i Kosovës do të përurojë në 24 mars të 2011, seksionin për Muzeu i Kosovës kohët e fundit po punon për një projekt të ri, ngritjen e seksionit të NATO-s. Ky seksion do të hapet në Muzeun e Kosovës në ...
   27  +15 2014 may 05lajmet e fundit shqip
   27  ~ 2014 apr 23rtk nga shqiprija liveJu mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. ... Shqipëri . Cani optimist për ecurinë e ekonomisë ...
   27  -14 2014 apr 01drejtoria e tatimeveDrejtoria e Tatimeve , Kompania Armo në konflikt - Zëri i AmerikësDrejtoria e Tatimeve në Shqipëri dhe Kompania Armo janë përfshirë në një konflikt, i cili ka ndaluar aktivitetin e përpunimit të naftës në Uzinën ...
   28  +21 2014 may 30kalendari 4 korrikKalendari historik i datës 4 korrik - 2001-07-04 - Zëri i AmerikësMë 4 korrik të vitit 1776 delegatët e ardhur nga kolonitë britanike të Amerikës nënshkruan Deklaratën e Pavarësisë. Ky dokument u hartua ...
   28  ~ 2014 may 26elvis presley intervisteElvis PresleyCaritas · Zgjedhjet 8 qershor · Ditari · Interviste me Edita Tahirin · Puna informale në Shqipëri · Kosovë: Shpërndahet parlamenti · Ditari · Panairi i prodhimeve ...
   28  +18 2014 may 09amerika amerika kengeBebe Rexha, bashkautorja e këngës "The Monster" - Zëri i AmerikësPër të mësuar mbi historinë e këngës “The Monster” dhe për karrierën e krijueses së saj, gazetari Julian Zyla i Zërit .... Amerika ne 60 sekondai.
   32  +69 2014 jun 18universiteti i shtulitUniversiteti i Evropës Juglindore në Tetovë ka sot gjashtë mijë Rektori Alajdin Abazi thekson praninë dhe ndihmën e Agjensisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar që i jep këtij universiteti . Rektori Abazi ...
   32  +69 2014 may 20zarzavatetShtohen konsumatorët që përdorin zarzavatet e fermave lokaleZarzavatet , frutat dhe erëzat e kultivuara në këtë fermë të vogël në Shepherdstoun të Virxhinias Perëndimore nuk janë të destinuara për ...
   32  +24 2014 may 15gazeta zeri i popullit
   32  ~ 2014 apr 13film shqiptarf alja gjakutFilmi për Shqipërinë, “ Falja e gjakut ” fiton çmim në BerlinaleFilmi iranian “Nader dhe Simin: Një ndarje”, fitoi çmimin Ariu i Artë si filmi më i mirë në festivalin e Berlinit. Ai fitoi edhe çmimet për aktorin dhe ...
   33  +68 2014 jun 07bashkimi i sindikataveProtesta të sindikatave në Prishtinë - Zëri i AmerikësNë Prishtinë, qindra veta morën pjesë në një protestë të organizuar nga Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës. Në protestë iu bë ...
   34  +5 2014 jun 12panele dielloreSonda Xhuno e nisur drejt Jupiterit është e pajisur me panele diellorePor do të duhet një kohë jo e shkurtër për ta marrë këtë informacion, sepse sonda me panele diellore , Xhuno, do të arijë Jupiterin pas pesë ...
   34  ~ 2014 may 10historia e filmit shqipatarJava e filmit shqiptar ne NYJava e filmit shqiptar ne NY. ... Gjermeni 17-02-2014 · Historia e Pompeit në filmin “Pompeii” 16-02-2014 · PD organizon protesta 16-02-2014.
   34  ~ 2014 apr 30historia e fotografise"Fjalor i Fotografisë ", Fjalor Drite - Zëri i AmerikësFjalori i fotografisë dixhitale dhe konvencionale i Qerim Vrionit është një ... historia e fjalorëve të saj është thuajse njësoj në moshë; ndërsa ajo e ... Qerim Vrioni me Fjalorin e tij të Fotografisë të kujton amerikanin Noa Webster.
   35  -14 2014 may 22zonja thaçiThaçi , Daçiç, Ashton emërohen për çmimin Nobel - Zëri i AmerikësThaçi , Daçiç, Ashton emërohen për çmimin Nobel ... Nominimi i bere per zonjen Ashton,zotin Thaci e zotin Dacic,qe te vleresohen me cmimin ...
   36  ~ 2014 jun 14punsime jasht shtetitKurti: Bashkimi me Shqipërinë – nuk çon në luftë ballkanikeShteti i dobët i Kosovës nuk i mban dot edhe një palë zgjedhje të tilla që
   37  +3 2014 apr 18sulltan sulejmani fotoAi thotë se Sulltan Sulejmani që portretizohet në telenovelë nuk i përngjet sulltanit që njeh ai nga librat. Personazhi televiziv .... FOTO E DITËS.
   38  ~ 2014 may 22fjalor i sinoniHistori: Çfarë ka ndodhur më 14 prill? - Zëri i AmerikësEmri Webster sot është sinonim i "fjalorit" në Shtetet e Bashkuara, sidomos me fjalorin modern Merriam – Webster, që njihet si i pari fjalor  ...
   38  +63 2014 mar 26rtv live shqipShqip Zeriamerikes.com ... Ditari · Radio · Blog · Lajmet me e-mail. E mërkurë, 26 mars, 2014. Menu audio. Web TV ... Zëri i Amerikës në shqip përballë eliminimit.
   39  +62 2014 apr 09universiteti i shkodresUniversiteti i Shkodres dhe pervoja amerikane - Zëri i Amerikës... 25 të dyshuar për veprimtari të paligjshme · Draft Entry · Ditari · Draft Entry. Universiteti i Shkodres dhe pervoja amerikanei. ▷. ▷ || 0:00:00.
   40  -9 2014 jul 02hotel jakova gjakoveHistori: Çfarë ka ndodhur më 19 shkurt? - Zëri i AmerikësShkelqësis Tij Ceno Beg Jakova ( Gjakovë ) Çatin Saraçit Hotel de la Ville…” 1933 - Ministri prusian Goering ndalon daljen e të gjitha gazetave ...
   42  -5 2014 may 30lajmet e fundit nga shqiperiaJu mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit.
   43  -6 2014 jun 12cfare jane toponimetMendimet e dy analistëve amerikanë - Zëri i AmerikësAi thotë se i takonte qeverisë, kryeministrit të përcaktonte se çfarë
   44  ~ 2014 jun 30vritet enver zymberiOperacion i EULEX-it në veriun e Kosovës - Zëri i AmerikësOperacioni është kryer në kërkim të një serbi të dyshuar për përfshirje në vrasjen e oficerit të policisë së Kosovës, Enver Zymberi në korrik të ...
   44  -14 2014 may 27lajme nga shqiperiaJu mund të gjeni gjithashtu të rejat e fundit nga mjekësia dhe shkenca, si edhe nga bota e artit. Ditari transmetohet çdo ditë në
   44  +35 2014 may 22vendet vakante kldGjykata e Lartë, përlasje mes presidentit e shumicës - Zëri i AmerikësRrëzimi i dy kandidaturave të presidentit për vendet vakante në .... PER TI ZBULUAR ,GJITHASHTU KLD QE DREJTON JUVE Z PRESIDENT ...
   44  -2 2014 may 22voa newsVOA broadcasts more than 1000 hours of news , information, educational, and cultural programming every week to an estimated worldwide audience of more ...
   44  +18 2014 may 03transport shqiperi greqiShqipëri : Programe qeveritare që ndihmojnë emigrantët e kthyer Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi po shohin gjithnjë e më tepër nga ... po i transferojnë bizneset e vogla në Shqipëri ndërsa shumë të tjerë po i ... mbi përzjerjen e ushtrisë në transport narkotikësh · Intervistë me z.
   45  ~ 2014 may 26imazhe fotoKina: Imazhe të mbetjeve të avionit malejzian - Zëri i AmerikësKina ka publikuar imazhe satelitore ku duken objekte që pluskojnë mbi detin ... Kina: Imazhe të mbetjeve të avionit malejzian .... FOTO E DITËS.
   47  -2 2014 jul 01ina rama withersAmbasadori John Withers për zgjedhjet e 23 qershorit - Zëri i AmerikësZëri i Amerikës: Ambasador Withers le të sqarojmë që në fillim, ..... kur nuk flet per institucionin e Prokurorit ku Ina Rama mori votat e dy partive ...
   47  -15 2014 jun 14lajmeLajme - Zëri i AmerikësEmisioni televiziv Ditari sjell pranë jush lajmet më të fundit nga bota, korrespondencat nga rajoni, intervista dhe analiza me tema nga më të larmishmet.
   47  ~ 2014 apr 10universitet i prishtinesEnver Hoxhaj: Protestat e Universitetit të Prishtinës po politizohenDhe unë mendoj që Universiteti i Prishtinës në këtë drejtim duhet të bëjë një punë shumë të madhe me që prej asaj se si dikush ka arrit që të ...
   49  +15 2014 jun 06universiteti privat cilet janHoll: Universiteti Amerikan në Kosovë ka përparësi cilësinëKemi edhe një numër punonjësish civilë të cilët janë regjistruar në ... nga universitetet publike dhe private në Kosovë dhe universitetet e tjera ...
   49  +25 2014 jun 03vjet
   50  -19 2014 may 19armenia foto nasa5 Nentor, 2013 - Zëri i AmerikësArmenian military scouts demonstrate their skill during a ... Mikhail Tyurin of Roscosmos, Flight Engineer Rick Mastracchio of NASA and Flight ...
   50  +51 2014 apr 12tv besa lajmet qendroreFaqja kryesore; Lajme ... Kjo lloj robërie ekzistonte vetëm në zonat qendrore dhe jugore të Perandorisë ruse dhe kurrë nuk u ... “ besa ” ndihma!
   50  -1 2014 mar 23efekti i gazeve sereTregtia e së drejtës për emetim karboni në Kinë - Zëri i Amerikësduke krijuar stimuj të fortë për të ulur çlirimin në atmosferë të gazeve që shkaktojnë të ashtuquajturin efekti serë në tokë. Ajri i ndotur në Pekin  ...
   51  -18 2014 apr 28dr ferid muradDr . Ferid Murad , 70th Anniversary of VOA Albanian - Zëri i Amerikës... presidenciale në Maqedoni · Ditari · Maqedonia në prag të zgjedhjeve presidenciale. Dr . Ferid Murad , 70th Anniversary of VOA Albaniani. ▷.
   52  ~ 2014 apr 25ernest koliqi lindiHistori: Çfarë ka ndodhur me 28 janar? - Zëri i Amerikës1936 - Në Gjirokastër, lindi Ismail Kadare - fillimisht tërhoqi ... Kardinal Koliqi ( vëllai i Ernest Koliqit ) rifitoi lirinë e tij në vitin 1986, pas 44 vjetësh ...
   55  +46 2014 may 20shkupTrazirat etnike në Shkup - Zëri i AmerikësSot në Shkup u mbajt një protestë e shqiptarëve kundër dhunës që po përjeton një familje shqiptare në lagjen Radishan.
   56  +1 2014 jun 09arben malaj ramaShqipëri - Ndryshime të forta në listat e kandidatëve - Zëri i AmerikësPo ashtu edhe në partinë socialiste, ku ish ministri i Financave Arben Malaj , një kritik i kryetarit Edi Rama vuri kandidaturën si i pavarur dhe sot ...
   57  ~ 2014 may 23kufi pandaSiri, Lirohen pesë punonjës ndihmash - Zëri i AmerikësOrganizata Mjekët pa Kufi thotë se pesë nga punonjësit e saj janë liruar, pasi ishin mbajtur peng për disa muaj në Siri.
  1 2 of 2 pages