Please wait for loading...ambasada amerikane ne shqiperi

keyword competition rating: 5.0 / 5.0

/
 1  ~ usembassy.gov
Embassy of the United States: Faqja kryesoreCeremoni në Parlamentin e Shqipërisë Shënon Fillimin e Konferencës së 5-të Model të OKB-së (14 shkurt
 2  +3 facebook.com
US Embassy-Tirana - Mirë se vini në FacebookDuke parë tentativën për masivizim të universiteteve në Shqipëri , si dhe duke ..... i cili bëri një pasqyrë të punës që Ambasada Amerikane kryen në Shqipëri .
 3  +3 panorama.com.al
Keni pyetje për vizat? Ambasada Amerikane hap rubrikën e re TIRANE- Ambasada Amerikane ne Tirane, ne ndihme te gjithe te ... dhe tani jeton ne kanada me nenen e tij kurse une jam ne shqiperi per ...
 4  ~ llotariaamerikane.blogspot.comLlotaria amerikane e vizave - Info, rezultatet, emrat fitues 2013, 2014 Ambasada amerikane në Tirane bën publike datën e aplikimit për .... Jo të gjitha diplomat e shkollës së mesme në Shqipëri kualifikohen për ...
 5  -3 state.gov
(kryesor) duhet të përfshijë bashkëshortin/en dhe fëmijëtAmbasada Amerikane , Seksioni Konsullor, Rr. Elbasanit, Nr. 103, Tiranë, Shqipëri ... 2012, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë dhe pёrfundon nё orën 18: 00 të datës ... Regjistrimi për llotarinë bëhet në faqen e internetit: www.dvlottery. state.gov.
 6  -2 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Vizat, ambasada USA: Sot nisin procedurat e reja Ambasada Amerikane në Tiranë njoftoi se duke filluar nga sot, 21 dhjetor ndryshon procedura e aplikimit për vizë jo-emigruese dhe emigrimi.
 7  +7 gazeta-shqip.com
Ambasada amerikane procedura të reja aplikimi pas 21 Dhjetorit Ambasada Amerikane fton qytetarët e interesuar të vizitojnë nga e
 8  -1 forumishqiptar.com
Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA? - Faqja 2 - Forumi ShqiptarPër këtë arsye, Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar disa ... nga qytetarët amerikan me banim në Shqipëri me të afërmit e tyre relativ.
 9  +2 gjiganti.com
Ambasadat e Amerikës në trojet shqiptare dhe anasjelltasAmbasada amerikane në Tiranë. Ambasada amerikane në Prishtinë. Ambasada ... Ambasadat amerikane në Shqipëri , Kosovë dhe Maqedoni si dhe anasjelltas ...
 10  +3 nastradini.com
Ambasada Amerikane ne Tirane: Wikileaks - Shqiperia AlbaniaAmbasada Amerikane ne Tirane: Wikileaks - Shqiperia Albania. « Me: Shtator 03, 2011, 12:21:26 PD ». Ketu mund te lexoni te gjitha kabllot e leshuara nga ...
 12  ~ wikipedia.org
Marrëdhëniet Shqipëri - SHBA - WikipediaMarrëdhëniet diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA-së e kanë pikënisjen më 28 korrik ... Ambasada amerikane në Tiranë u mbyll zyrtarisht në 16 shtator 1939, ...
 13  +5 shoqeriajone.com
Numrat e Ambasadave Te Huaja Ne Shqiperi - ShoqeriaJoneNumrat e Ambasadave Te Huaja Ne Shqiperi - Ambasada Amerikane (04) 257.227 - Ambasada Angleze (04) 234.973 - Ambasada Arabe (04) 226.565/(04)  ...
 14  +86 gazetaexpress.com
Ambasada Amerikane paralajmëron qytetarët e ... - Gazeta ExpressAmbasada amerikanë edhe vitin e kaluar ka lëshuar paralajmërim të ngjashëm. Muajt e fundit është njoftuar për bomba apo sic njihet në Shqipëri si tritol që ...
 15  +2 balkanweb.com
Balkanweb.com - Vizat, Ambasada e SHBA: Nesër nisin procedurat TIRANË- Ambasada Amerikane në vendin tonë njofton se ndryshimet në procedurat e ... ose për të filluar aplikimin e tyre për një vizë Amerikane në Shqipëri .
 16  +84 sitel.com.mk
Ambasada Amerikane kërkon ndihmën e shqiptarëve për avionin e Ambasada Amerikane në Tiranë kërkon ndihmën tuaj! ... këtë avion ose çdo përplasje të mundshme në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore, ...
 17  ~ kastriotmyftaraj.comAmbasada amerikane , “Bastija” e Tiranës ← Kastriot MyftarajNdërtesa ku është sot ambasada amerikane në Tiranë është ndërtuar në fillim të ... Ambasada e SHBA në Shqipëri financon dhe kultivon një elitë thellësisht ...
 18  +82 lajmonline.com
Ambasada Amerikane paralajmëron qytetarët e saj për shpërthimet Ambasada Amerikane në Tiranë e ka lëshuar paralajmërimin e dytë të ... Muajt e fundit është njoftuar për bomba apo sic njihet në Shqipëri si ...
 19  +13 indeksonline.net
Ambasada amerikane paralajmëron shtetasit që jetojnë në ShqipëriPortali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme ...
 20  +3 tryeza.com
adresa ambasada amerikane ne tirane - Tryeza.comAmbasada rumune ne shqiperi ... Adresa e ambasades amerikane ne tirane ... Gjithcka ne lidhje me adresa ambasada amerikane ne tirane mund ta gjeni ne ...
 21  ~ tiranaobserver.al
JO armëve kimike, reagon ambasada amerikane në Tiranë | Tirana Në një reagim të ambasadës amerikane në Tiranë thuhet: “E respektojmë vendimin e Kryeministrit. Shtetet e Bashkuara e vlerësojnë faktin që ...
 22  -7 realestate.al
Apartament 1+1 me qera te Ambasada Amerikane ne Tirane (TRR apartament 1+1 me qera ne Tirane , apartament 1+1 me qera ne rrugen e Elbasanit , apartament 1+1 me qera te Ambasada Amerikane ne Tirane , apartament ...
 23  -4 abcnews.al
Si u hap Ambasada Amerikane në Tiranë | ABC NewsSi u hap Ambasada Amerikane në Tiranë. 20 vjet marrdhënie diplomatike SHBA- Shqipëri . Historia e kryediplomatit të parë amerikan në Tiranë, Uilljam Rajerson.
 24  +6 almakos.com
Atentatet me eksploziv në Tiranë, Ambasada e SHBA: Amerikanë Në një mesazh publikuar në faqen e e saj në internet, ambasada amerikane këshillon qytetarët e saj që punojnë në Shqipëri të kenë kujdes ...
 25  +14 gazetatema.net
Ambasada amerikane : Respektojmë vendimin e Ramës, miqësia Ne vazhdojmë të mbështesim qeverinë dhe popullin e Shqipërisë teksa ... 57 Pergjigje per Ambasada amerikane : Respektojmë vendimin e ...
 26  -16 telegrafi.com
Ambasada amerikane zbulon fotot e mrekullueshme të Shqipërisë Në këtë fundvit, Ambasada amerikane ka publikuar një seri fotosh nga Shqipëria, me pamje të mrekullueshme, qe provojn&eu.
 27  ~ fleteteverdha.infoAmbasada Amerikane - Fletet e Verdha ShqiptareAmbasada Amerikane - Fletet e Verdha Shqiptare - Fletet e Verdha ... Indeksi » Biznesi Kryesor : Ambasada Amerikane ... Ambasada Amerikane ne Tirane.
 28  +72 gazeta55.al
Ambasada Amerikane përkujton 22-vjetorin e rihapjes në Shqipëri Ambasada Amerikane ka përkujtuar sot 22-vjetorin e rihapjes së marrëdhënieve diplomatike me Shqipërinë. Duke kujtuar këtë ditë, ambasada shkruan në  ...
 29  ~ ikub.al
AMBASADA AMERIKANE - Biznese, Udhetimi & Transporti ... - ikub.alAMBASADA AMERIKANE , Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Shqiperi ., Biznese, Udhetimi & Transporti, Pasaporta & sherbim konsullor, ...
 30  -4 shqiperia.com
Ambasada e SHBA-ve ne Tirane Ndryshon procedura e vizave jo Ambasada amerikane në Tiranë do të futë një procedurë të re aplikimi për vizat jo-emigruese për të udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara në datë 21 dhjetor ...
 31  -23 gazetadielli.com
Ilir Metës i refuzohet viza nga ambasada Amerikane në Tiranë Kryetarit te Kuvendit te Shqiperise , njekohesisht bashkëkryetarit të qeverisë, Ilir Meta i refuzohet vizita në Shtetet e Bashkuara. Një vizitë e ...
 32  -10 grid.al
Ambasada amerikane apel për pjesëmarrje në zgjedhje - grid.alTiranë - Ambasada Amerikane në Shqipëri apelon për pjesëmarrje në zgjedhjet e 23 Qershorit. Apeli është bërë përmes mesazheve në dy rrjete sociale, ...
 33  -5 albeu.com
Albeu.com - Reagon Ambasada Amerikane : Respektojmë vendimin!Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama lidhur me armët ...
 34  ~ llotariaamerikane2014.blogspot.comLlotaria Amerikane 2014Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar sot se në date 1 tetor 2013 ... të Shqipërisë dhe përfundon në orën 17:00 të datës 2 nëntor 2013.”
 35  +18 ata.gov.al
Ambasada Amerikane , shpreh ngushëllimet për humbjen e Vaçe Tiranë, 6 Shkurt /ATSH/- Ambasada Amerikane në Tiranë ka ... Trupi i pajetë i këngëtares së madhe do të prehet në atdheun e saj, Shqipëri .
 36  -3 lajmpress.com
Gazeta LAJM - Ambasada amerikane në Tiranë: paralajmëron Ambasada amerikane në Tiranë: paralajmëron qytetarët e saj, vendi drejt trazirave.
 37  +7 peshkupauje.com
Ambasada Amerikane 'ndërpret marrëdhëniet' me ... - Peshku pa ujëOpinioni i kontestuar nga Ambasada Amerikane . ... Në Shqipëri u vranë katër njerëz të pafajshëm dhe unë nuk pashë asnjë nga ata intelektualë që merrnin në  ...
 38  ~ platformagjinore.alAmbasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri Ambasada e Sh.B.A. në Tiranë mbron dhe promovon interesat e Sh.B.A. dhe zhvillon marrëdhënie me Republikën e Shqipërisë nëpërmjet kontaktit me ...
 39  +62 tvklan.al
Tritoli, Ambasada e SHBA: Qytetarë amerikanë bëni kujdes! - TV KLANAmbasada e Shteteve të Bashkuara u kërkon qytetarëve amerikanë të ... SE KRYHET TRAFIK DROGE ME AVION TË VEGJËL NË SHQIPËRI ?
 40  -4 lajmifundit.al
Ambasada e SHBA mesazh amerikaneve : Mos shkoni ne Lazarat, s Ambasada amerikane ne Tirane u kerkon shtetasve nga SHBA te mos ... të drogës i punonjësve të qeverisë amerikane që jetojnë në Shqipëri .
 41  ~ illyriapress.com
Ambasada amerikane i ofron ndihmë teknike doganave - ILLYRIADrejtoresha e Përgjithshme e Doganave, Elisa Spiropali vlerësoi investimet amerikane në Shqipëri , ekspertizën dhe ndihmesën e dhënë për ...
 42  -15 kombetare.al
Ambasada amerikane : Qëndroni larg protestave - KombëtareAmbasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u bën thirrje qytetarëve amerikanë që jetojnë në Shqipëri që të qëndrojnë larg protestave të ...
 43  +40 ama-news.al
Ambasada amerikane paralajmëroi më 26 nëntor qytetarët për Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një paralajmërim të beftë, ku ka thënë se qytetarët e saj duhet të ruhen nga shpërthimet e telekomanduara nëpër ...
 44  +35 opozita.com
Ilir Meta non grata në SHBA. Ambasada amerikane i refuzon vizën Ambasada amerikane i refuzon vizën kryetarit të Kuvendit ... Kryeministrit actual z Rama sot ne Parlamentin e Shqiperise me daten 8 Prill 2014.
 46  ~ politologjia.comAmbasada amerikane ia pret vrullin Berishës: S'ka liberalizim vizash Ambasada amerikane në një deklaratë për mediat duket se ia ka prerë vrullin ... Niveli i refuzimit në Shqipëri për vitin fiskal 2012 ishte 40.5 për qind”, thuhet në ...
 47  +53 llotariaamerikane.com
Llotaria Amerikane DV 2015, data e aplikimit | Llotaria AmerikaneAmbasada amerikane ne Tirane ben publike daten e aplikimit per ... 18:00 me orën lokale të Shqipërisë dhe do të përfundojë në orën 18:00 të ...
 48  +14 albasoul.com
Ambasada : Si te shkoni ne Amerike :: Shpirti i Shqiptarit :: Shqiptare Shqiptare te bashkuar per nje Shqiperi te bashkuar ! ... Ambasada e SHBA ne Tirane, bashke me udhezimin per llotarine e vizave te emigrimit ne SHBA per vitin ...
 49  +7 zemrashqiptare.net
Zemra Shqiptare - Frank Shkreli: Ambasada amerikane në Tiranë AMBASADA AMERIKANE NE TIRANE NDERON DY ISH-ZYRTARE TE SAJ. " Rane per idealet e lirise dhe demokracise'". Nga FRANK ...
 50  +22 mfa-ks.net
Vizat për shtetasit e Kosovës - Ministria e Punëve të Jashtme - KosovaShtetasit e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në Shqipëri , Turqi, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi ... Ambasada Amerikane në Shkup, MAQEDONI
 51  +49 vizionplus.al
AKIP protestë dhe marshim te Ambasada Amerikane | Vizion Plus Çdo dite e me te shumte ne numër qytetaret po kundërshtojnë me force asgjësimin e armeve siriane ne Shqipëri . Me maska dhe pajisje kundragaz ata i ...