Please wait for loading...ambasada australjane ne shqiperi

keyword competition rating: 1.0 / 5.0

/
 1  ~ gjiganti.com
Ambasada e Australisë në trojet shqiptare dhe anasjelltasShërbimet për qytetarët e Shqipërisë që dëshirojn të udhëtojn në Australi i kryen Ambasada e Australisë në Athinë. Më poshtë kemi publiku vetëm adresën e  ...
 2  +99 gazetatelegraf.com
AUSTRALI / Si jepet viza austaliane për studentët ... - Gazeta TelegrafZyra përgjegjëse për aplikimet për vizë australiane të shqiptarëve nga Shqipëria dhe Kosova, është Ambasada Australiane në Athinë. Adresa: Ndërtesa THON  ...
 3  -1 forumishqiptar.com
Emigrimi ne Australi - Forumi ShqiptarNjoftim: Zyra përgjegjëse për aplikimet për vizë australiane të shqiptarëve nga Shqipëria dhe Kosova, është ambasada australiane në Athinë.
 4  ~ migrantservicecentres.orgguidё pёr vendet e destinacionit australia - Migrant Service CentresAmbasada e Australisë në Serbi (përgjegjëse për Serbinë, Malin e Zi dhe Ish Republikën ... Ambasada Australiane në Greqi (përgjegjëse edhe për Shqipërinë ):.
 5  +19 grid.al
AUSTRALI / Si jepet viza austaliane për studentët dhe ... - GRID.ALrregullat, afatet, ndjekja Zyra përgjegjëse për aplikimet për vizë australiane të shqiptarëve nga Shqipëria dhe Kosova, është Ambasada Australiane në Athinë.
 6  ~ dsdc.gov.alaustrali - DSDCAMBASADA E AUSTRALISE NE ATHINE. Thon Building, Level 6 ... Prezantohet Master Plani për Sektorin e Ujësjellës-Kanalizimeve në Shqipëri . 30 Prill, 2013.
 7  -2 albanians.gr
Te jetosh dhe punosh ne Australi - Albanians.gr“ Në Shqipëri punon tërë jetën e mezi ha bukën”, thotë. 'E nëse në Shkodër 3000 dollarë nuk i merr në vit, në Australi i merr në një muaj”, shton  ...
 8  +22 mfa-ks.net
Misionet Diplomatike të Kosovës - Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës · Misionet e Huaja në Kosovë  ...
 9  ~ ande-lm.com.alAUSTRALIA prezantuar nga NAVITAS - ANDE - LMNe partneritet prej 2011 me ANDE-LM, se fundmi, bazuar ne rregullat dhe ligjet e ... nga Ambasada Australiane ne Beograd, Serbi per aplikime nga Shqiperia .
 10  -2 swedenabroad.com
Informacion rreth vizave dhe migracionit | SwedenAbroadKërkesa për viza nga persona me banim të përhershëm dhe të ligjshëm në Shqipëri trajtohen nga Ambasada Daneze në Tiranë. Internet: www.ambtirana. um.dk.
 11  -5 embassy.gov.au
Australian Embassy: HomeFrom 16 July, enquiries from Australians and nationals and residents of Romania should be directed here, to the Australian Embassy in Greece. Enquiries from  ...
 12  +11 faqeteverdha.biz
Ambasada & Zyrat ndërlidhëse në Kosovë | Faqe te verdhaAmbasada & Zyrat ndërlidhëse në Kosovë - Faqe te verdha.
 13  +2 usembassy.gov
Embassy of the United States: Faqja kryesoreQë kur bombat e para atomike shpërthyen në vitin 1945, disa janë përpjekur ta shpëtojnë botën ... Kam qenë me fat që pata mundësinë ta njihja gjatë kohës sime në Shqipëri , dhe do ta kujtoj ... Bëhuni tifoz i Ambasadës Amerikane në Tiranë.
 14  -10 mfa.gov.al
Ministria e Punëve të JashtmeMinistri Bushati priti sot në një takim Kryetarin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ... Ditmir Bushati zhvilloi një vizitë në Luksemburg ... Shqipëria në NATO.
 15  +31 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Ambasada amerikane : Vizat me Shqipërinë nuk Ambasada amerikane i është përgjigjur ekskluzivisht pyetjes së televizionit "A1 Report”, në Durrës mbi mundësinë e "heqjes së vizave me ShBA-të falë  ...
 16  -4 panorama.com.al
Emigrimi për punësim, ja kush ka prioritet në Kanada | Gazeta Ambasada do te telefonoje per te thene 'Eja dhe merr letrat' .... Kush e ka nje Pune ne shqiperi me mire te mos levize nga shqiperia . ..... per te aplikuar per nje vend pune ne Australi ??? ose per ndonje llotari australiane ?
 17  -1 balkanweb.com
Ambasada Amerikane përkujton 22-vjetorin e rihapjes në ShqipëriTIRANE- Ambasada Amerikane ka përkujtuar sot 22-vjetorin e rihapjes së marrëdhënieve diplomatike me Shqipërinë . Duke kujtuar këtë ditë ambasada shkruan  ...
 18  +82 gazetadielli.com
AMBASADA AMERIKANE NE TIRANE U KUJTON APLIKANTEVE Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka lëshuar një udhëzues për të gjithë ata që duan të aplikojnë për të fituar lotarinë amerikane (ME  ...
 19  ~ ballikombit.orgRikthimi në Shqipëri - Balli i Kombit në Internetdy greke qe shkonin ne Shqiperi per tregeti, mori vize nga Ambasada shqiptare ... per te marre vizen nga Ambasada Australiane i u desh te shkonin ne Athine.
 23  +78 statmyweb.com
Ambasada Australjane Ne Shqiperi :: Top search results - Stat My WebWebsites for Ambasada Australjane Ne Shqiperi . See analytics for sites matching " Ambasada Australjane Ne Shqiperi ". Website Tools. Trace Route · Website  ...
 24  ~ makemigration.comAgjencia e MigracionitAmbasada e Republikës së Maqedonisë në Kanbera, Australi . 74 Banks Street, Yarralumla Canberra ACT 2600. Australia Tel: 612 6282 6220. Fax: 612 6282  ...
 25  +22 gazetatema.net
Ambasada e SHBA 'rrëzon' Berishën: Refuzimi i vizave duhet 3 Ambasada amerikane ka bërë një sqarim në lidhje me një kërkesë për të ... Niveli i refuzimit në Shqipëri për vitin fiskal 2012 ishte 40.5 përqind.
 26  -6 botasot.info
Ambasada e Shqipërisë në Kosovë: Shtetësinë shqiptare do e Ambasada e Shqipërisë në Kosovë, përmes një komunikate për ... Modelja australiane , Miranda Kerr, ka shkrirë borën në Evropë me fotog.
 27  -10 ambasada-ks.net
Ambasada e Republikës së Kosovës në Kanberra - Durmishi takoi I ngarkuari me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Australi , ... këtë pjesë të Ballkanit për faktin se ai ka qenë ambasador jorezident në Shqipëri   ...
 28  +72 tryeza.com
adresa e ambasades kanadeze ne tirane - Tryeza.comDua te shkoj ne Konsullaten Kanadeze ne Tirane 1 numer telefoni ose 1 adrese
 29  -10 tribuna-news.com
Procedurat dhe tarifat për shtetasit shqiptarë në Greqi - TRIBUNAProcedura e legalizimit nga Ambasada te nje certifikate femije te lindur ne Greqi: .... kam letren nga gjyqi i shperis ne tiran me duhet te nxjer viz per ne australi ku  ...
 30  ~ pinkembassy.blogspot.comPINK Embassy / LGBT Pro AlbaniaNë këtë rast, të parët bashkë-fajtorë e bashkë-kriminelë janë pronarët dhe ... Ambasada PINK / LGBT Pro Shqipëri fton gjithë personat e  ...
 31  ~ differentandequal.orgprojektet 2012 - Të Ndryshëm & Të BarabartëProjekti 4: “Respektimi i të drejtave të viktimave të trafikimit në Shqipëri - ti japim fund ... Donator: Ambasada Australiane ne Athine/DIRECT AID PROGRAM
 32  -10 peqini.com
Ambasada Amerikane bën publike mënyrën e aplikimit, formularët Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar dokumentet që kërkohen ... Për të gjithë aplikantët që banojnë në Shqipëri , pasaporta juaj do të  ...
 33  ~ oedsh.orgAmbasadat e Huaja në Trojet Shqipëtare - AngliAmbasadat e Huaja në Malin e Zi. Ambasadat e Huaja në Kosovë ... E-mail: vertretung@pri.rep.admin.ch. AMBASADA E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË Z. Islam  ...
 34  +67 albpress.org
Çelet Ambasada izraelite në Tiranë. Berisha: Të punojmë për Kryeministri Sali Berisha e cilësoi si një ditë të madhe dhe historike në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Izraelit, çeljen e Ambasadës izraelite  ...
 35  ~ itkalbania.comÇertifikimet e Gjuhës Angleze | IELTS | TOEFL | TOEIC | PTE | ESOLITK është qendër rregjistrimi, nga katër qendrat në Shqipëri për provimin e IELTS . Trajnimet zgjasin 90 minuta me nga 36 seanca dhe ofrohen për nivele të  ...
 36  ~ ambasadat.orgAmbasadat e huaja ne Shqiperi | Ambasadat.org | Page 15Category Archives: Ambasadat e huaja ne Shqiperi ... Ambasada Boshnjake Rr. “ Themistokli Gërmenji” nr 5, Tirane Tel: 23 04 54 , Tel/Fax. ... 23 31 40 Fillimi i krijimeve të vendbanimeve në Australi saktësisht ende nuk dihet.
 37  ~ lexovet.comAmbasada e SHBA-ve apel nenshtetesve: Kujdes nga shperthimet Ambasada e SHBA-së në Tiranë përmes një mesazhi të publikuar në faqen e saj zyrtare informon shtetasit e saj që jetojnë në Shqipëri për rritjen e ... Melbourne, 3 tetor – Autoritetet australiane kanë dhënë masën 5 muaj burg  ...
 38  +62 sot.com.al
Ambasada Amerikane : Festojmë 22 vjet, pas vitesh mungese " Ambasada e SHBA-së në Tiranë u hap më 1 tetor 1991, me Kristofer ... paraqiti kredencialet e tij Qeverisë së Shqipërisë më 21 dhjetor 1991".
 39  +62 albeu.com
Albeu.com - Hapet ambasada e parë e Kosovës në AustaliHapet ambasada e parë e Kosovës në Australi . Ne nje ... Ne nje ceremoni protokollare sot ne Pallatin Shteteror te Australise , guvernatorja e  ...
 40  ~ albpolitic.blogspot.com13 shtete të BE-së pa ambasada në Shqipëri - Albanian Political Në këto dy vende, Shqipëria ka tre ambasada dhe katër konsullata . ... tjera të botës hyrja e të huajve pa vizë shqiptare aplikohet për Australinë ,  ...
 41  +59 lajmeshqip.com
Mbyllen 8 ambasada shqiptare në botë | LajmeShqip.comTiranë- Shërbimi diplomatik pritet të pësojë një tkurrje të fortë në ditët në vijim
 43  -15 ikub.al
time.al - Ambasada hollandeze vlerëson Veliajn me simbolin e të Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia , Kosova, Rajoni dhe Bota, ... në nevojë dhe gjendjen e të drejtave të njeriut në Shqipëri ”. ... të mijëra punonjëseve të agjensisë më të madhe ajrore australiane , "Qantas".
 44  +56 ekspres.al
Ambasada e SHBA paralajmëron: Gjatë fushatës mund të ketë traziraAmbasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lëshuar një
 45  -18 ambalbania.it
, AMBASADA SHQIPTARE NE ROMË - AMBASCIATA DELLA Në datën 22 nëntor 2013 do të mbahet në Tiranë takimii “Thuaj Po Shqipërisë ”. Takimi ... Ambasadori Neritan Cekamori pjesë në takimin “Pulia dhe Shqipëria .
 46  -35 shqiperia.com
Lotaria Amerikane fituesit do shpallen ne internet jo ... - Shqiperia .comTashmë kanë nisur aplikimet për Lotarinë Amerikane 2012. Ambasada Amerikane ka publikuar disa udhëzime për të gjithë të interesuarit, duke nisur që nga  ...
 47  ~ llotariaamerikane.blogspot.comLlotaria amerikane e vizave - Info, rezultatet, emrat fitues 2013, 2014 Ambasada amerikane në Tirane bën publike datën e aplikimit për llotarinë .... Jo të gjitha diplomat e shkollës së mesme në Shqipëri kualifikohen për programin.
 48  +52 zeriikosoves.org
"Matrioshka" ruse në Tiranë - Zëri i KosovësKa dy kontradikta në ueb-in e Ambasadës së Rusisë në Shqipëri : në versionin ... Është e qartë se ngjarjet e ndodhura në Tiranë Ambasada i analizon vetëm nga ... vende të Azisë, Afrikës, Amerikës Latine, Australi deri as dhe në Kanada.
 49  ~ 134.0.35.233Shërbimet Konsullore | Ambasada Shqiptare në Pekin - KinëTARIFAT E VIZAVE PËR VENDET QË MBULON AMBASADA . 1.
 50  ~ albanianembassy.co.ukkomuniteti shqiptar | Embassy of the Republic of Albania in the Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Londër, në kuadër të veprimtarive të .... tërë Evropën, Amerikën Veriore dhe Jugore, në Azi, Australinë dhe Zelandën  ...
 51  ~ turismoinalbania.blogspot.comKonsullata shqiptare Milano -Consolato albanese a Milanopashaportat biometrike behen edhe ne ambasada tone ne rome dhe milano ,per
 52  ~ iha-info.orgBROSHURE INFORMATIVE - International Humanitarian AssistancePerfaqesia e shtetit Gjerman ne Shqiperi ( Ambasada Gjermane ne Tirane dhe .... te kursit te gjuhes Gjermane prane Bankes Amerikane te Shqiperise apo ne .
 53  +22 vend-pune.com
amerikane | Përfundime Kërkimi | Vend PuneTirane, ofroj vend pune Mesues/e Angleze ose Amerikane per kurs privat te ... eshte perfaqesuesi per Shqiperine i rrjetit imobiliar Nr.1 ne bote i cili operon me  ...