Please wait for loading...ambasada e kanadas

keyword competition rating: 4.5 / 5.0

/
 1  +12 gc.ca
Embassy of Canada to Italy - Canada InternationalThe Embassy of Canada in Rome offers a number of services to both Canadians and other citizens. In addition, the Embassy covers the  ...
 2  ~ migrantservicecentres.orgDestination Guide CANADA_AL_Revised - Migrant Service CentresAmbasada e Kanadasë në Austri (edhe për Bosnje-Hercegovinën*, ... Për më shumë informacion, pyesni zyrën e vizave për Kanada në vendin apo rajonin tuaj .
 3  -1 panorama.com.al
Emigrimi për punësim, ja kush ka prioritet në Kanada | Gazeta Ambasada do te telefonoje per te thene 'Eja dhe merr letrat' ... Ne Kanada e ben jeten si te duash dhe sa per integrimin social varet se si e   ...
 4  +1 albasoul.com
Kriteret e Aplikimit për Emigracionin në Kanada :: Shpirti i Shqiptarit Kriteret e duhura për emigracionin në Kanada për Shqiptarët të cilët janë të ... Nga ana tjetër, që Ambasada të marrë vendimin përfundimtar, pra lëshimin e vizës  ...
 5  +15 mfa-ks.net
Kosovo Diplomatic Missions - Ministry of Foreign Affairs - KosovoRepublic of Kosovo, Republika e Kosovës, Republika Kosovo  ...
 6  ~ albaniantime.infoEmigracioni Kanadez - Albanian Time NewspaperKëshilla për të ardhurit e rinj në Kanada ... zyrat kanadeze të vizave (konsullata, ambasada , apo dhe qëndra procesimi), respektojnë mjaft strikt dy rregulla bazë:.
 7  +15 ambasada-ks.net
Ambasada e Kosovës në Uashington, SHBA - [Washington Slightly smaller than the state of Connecticut and with a population of 2.2 million, Kosovo is working hard to overcome a history of oppression that finally has  ...
 8  -4 gjiganti.com
Ambasada e Kanadës në trojet shqiptare dhe anasjelltasAmbasada e Kanadës ne trojet shqiptare dhe anasjelltas. ... Për momentin Kanada nuk ka misione diplomatike në trojet shqiptare. Ato përfaqësohen nga shtetët  ...
 9  ~ oedsh.orgOda/Dhoma Ekonomike e Diasporës Shqipëtare - Ambasadat Ambasada e Republikes se Kosoves ne Mbreterine e Bashkuar. Ambasador .... AMBASADA E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË NË KANADA Sh. T. Z. Besnik  ...
 10  -4 tryeza.com
adresa e ambasades kanadeze ne prishtine - Tryeza.com“pershendetje jam pranvera nga prishtina a mund ta dij ku esht ambasada e ... “ aka mundesi temetregoni si mund te emigroj ne kanada jam imartuar dhe kam  ...
 11  -1 sympatico.ca
Embassy of the Republic of Macedonia Ottawa, Canada - SympaticoR e publika Makedonija i Kanada vospostavija diplomatskite odnosi na 4 juli 1996 , a po ... Ambasada na Republika Makedonija, Otava, Kanada   ...
 12  +16 wikipedia.org
Lista e misioneve diplomatike të Shqipërisë - WikipediaAustria Z. Egin Ceka I ngarkuar me Pune a.i. Ambasada e Republikes se Shqipërise ... Kanada Sh. T. Z. Besnik Konçi Ambasador Ambasada e Republikes se  ...
 13  -1 gazetarepublika.al
Ja dokumentacioni për emigrim në Kanada | GAZETA REPUBLIKATelefononi falas kudo që të jeni në Kanada në numrin e telefonit 1-888-242-2100 .... Ne rast se aplikon ne Ambasada te tjera te duhet te japësh  ...
 14  -6 forumishqiptar.com
Si mund te emigroi dikush ne Kanada ? - Forumi ShqiptarSi mund te vij dikush nga Greqia ne Kanada .ne menyre te ... Paraqitu vete tek ambasada kanadeze ne Athine dhe kerko formularet e aplikimit  ...
 15  +21 embassy-finder.com
Albanian Consulate-General in New York, USA - Embassy Finderbileta e udhetimit eshte qe nga data 29 dhjetor deri ne 30 janar dhe kam nevoj per nje travel ... Pesh..dua te ikii ne kanada a ka nonje menyr qoft dhe ilegal flm.
 16  ~ e-gamma.pl
Ambasada , Konsulaty R.P. w USA. Ambasada USA ... - E -Gamma.PLKanada - Placówki, Polonia, biznes, emigracja ... Ambasada RP w Waszyngtonie , ... e -mail: polcon@interaccess.com, Consulate General of the Republic of  ...
 17  +2 gmane.org
Ambasada shqiptare ne Kanada organizon dita e arkeologjise Ambasada shqiptare ne Kanada organizon dita e arkeologjise shqiptare. Ajet Nuro <anuro <at> albemigrant.com> 2008-08-19 15:32:17 GMT. Postuar në  ...
 18  ~ albcan.caAlbcan | Shoqata e Bashkësisë Shqiptaro-Kanadeze TorontoShërbesa e përcjelljes së Prof. Fetiut u krye me një protokoll të organizuar shumë mirë në St. John's Dixie Chapel, Mississauga, Ontario, Canada, në mesditën e   ...
 19  ~ makemigration.comAgjencia e MigracionitE-mail: kicm@hotmail.com. Drejtoresha, Dosta Dimovska. Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Otava, Kanada . 130 Albert St. Suite 1006. Ottawa, ON
 20  +13 mfa.hr
Embassy of the Republic of CroatiaDepartment of Education, Science and Sport Trg S. Radića 3, HR-10 000 Zagreb, Croatia Tel: +385 1 6115 116, fax: +385 1 6111 522, e -mail: lada@matis.hr.
 21  -10 minfin.gov.al
Ambassy / Consulate+3613361099. Email: embassy.budapest@mfa.gov.al 20. KANADA Sh. T. Z. Besnik Konçi Ambasador Ambasada e Republikes se Shqiperise ne Kanada
 23  +78 trade.gov.pl
Polskie placówki dyplomatyczne w Kanadzie - WPHI w MontrealuAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kanadzie. 443 Daly Avenue Ottawa, Ontario ... e -mail: montreal.info@msz.gov.pl. Konsulat Generalny  ...
 24  -10 america.de
Ambasada e Kanadasë | Der Portal Lander AmerikaVdes Ambasada e Kanadasë vendosur në Gjermani në Berlin kapitalit: Ambasadë Kanadë. Leipziger ... Ambasada Gjermane në Kanada . Gjermania gjithashtu  ...
 25  -7 usembassy.gov
Si Të Aplikoni | Embassy of the United StatesJu lutemi lexoni më vëmendje informacionin e mëposhtëm për të shmangur ... Ambasada Amerikane në Tiranë nuk garanton se sa do të zgjasë ky process.
 27  -3 gov.si
Kanada | Ministrstvo za zunanje zadeveKanada . Naša predstavništva. Veleposlaništvo Republike Slovenije ... Kanada . T: (+) 1 506 383 1246. F: (+) 1 506 855 8157. E : egkoch(at)rogers.com. dr.
 28  +72 shekulli.com.al
Viza pune në Kanada , ja cilët kanë prioritet për t'u zgjedhur Nën moton “Jeto dhe puno në Kanada ”, bazuar në kriteret e vendosura, ... Disa Ambasada pas marrjes së rezultatit të analizave mjekësore i  ...
 30  ~ iliria.caShoqata ILIRIA - London KanadaShoqata Shqiptaro Kanadeze ILIRIA në London. Kjo faqe është e dedikuar për Shoqaten Shqiptaro Kanadeze ILIRIA në London Ontario Kanada . Të mbajë të  ...
 31  +43 kombetare.al
Si të aplikoni për 10 mijë vende pune në Kanada - KombëtareDisa ambasada pas marrjes së rezultatit të analizave mjekësore i ... Pershendetje .jam e interesuar ne lidhje me punesimin ne Kanada .
 32  +16 mvp.gov.ba
Ambasade,konzulati i stalne misije BiHKontakti. Adresa: Musala 2, Sarajevo 71000, Bosna i Hercegovina tel.: +387 33 281 100 fax: +387 33 227 156 e -mail: info_mvpbih@mvp.gov.ba  ...
 33  +68 km.gov.al
Qeveria Shqiptare Keshilli i MinistraveKryeministri Rama e falenderoi Presidentin Obama për mbështetjen e vazhdueshme qe ai vet dhe qeveria e Shteteve të Bashkuara kanë dhënë ndaj Shqipërisë  ...
 34  +56 europa.eu
C 130 E Jornal Oficial - EUR-Lex - EuropaW oficjalnym stanowisku ambasada Niemiec w Kijowie uzasadniła
 35  +66 mvp.hr
Veleposlanstvo Republike Hrvatske - Ottawa - Ministarstvo vanjskih i e -mail: con.ottawa@mvep.hr ..... Kanada i Hrvatska, snažni partneri u Afganistanu, radit će na jačanju svojih veza, izjavio je u Zagrebu predsjednik Zastupničkog  ...
 36  +50 camo.ch
AMBASADE BIH U SVIJETU - camo.chAmbasada u.. Telefon. Fax. Adresa .... Pretoria Republic of South Africa. 18. KANADA Otava Nj. E . g. Vjeko Domljan ambasador. (1 613) 236 0028 236 8557.
 37  +20 vm.ee
Estonian Representations around the World | VälisministeeriumC. Kanada lipp Canada; Hiina lipp China; Horvaatia lipp Croatia; Küpros lipp Cyprus; Tšehhi lipp Czech Republic. D. Taani lipp Denmark. E . Egiptus lipp Egypt  ...
 38  +62 getlokal.mk
Canada - Consulate Kanada - Konzulat in Skopje | Embassies You can find Canada - Consulate Kanada - Konzulat at Skopje, Prashka b.b. , telephone +389 2 322 5630. ... Czeck Repiblic-Embassy Ceska- Ambasada .
 39  +61 srpskapolitika.com
SRPSKA POLITIKAE -mail: embassies@smip.sv.gov.rs ... E -mail: ambasada @jugoslav.belpak.minsk. by. Brazil .... Phone +2712 / 456-626. E -mail: yuembpta@mweb.co.za. Kanada
 40  +61 tiranaobserver.al
Panairi i Punës, si të aplikoni për 10 mijë vende pune në Kanada Dje në Tiranë është çelur panairi 2-ditor i punës “Jeto dhe puno në Kanada ”, .... Nga ana tjetër, që Ambasada të marrë vendimin përfundimtar, pra lëshimin e   ...
 41  ~ ambasadat.gov.alInvestoni në Shqipëri | Ambasada Shqiptare në KanadaKlima e Biznesit dhe Investimeve të huaja në Shqipëri. Ø Pse të investosh në Shqipëri ? · Vendndodhje strategjike e shkëlqyer ;. · Qasje e lirë  ...
 42  +59 cylex.ca
Embassy Of Bosnia Herzegovina In Canada, Ottawa, 130 Albert StreetE -mail: Send message. Website: www.bhembassy.ca ... Ambasada / Veleposlanstvo Bosne i Hercegovina u Otavi, Kanada . Detailed description: Consular  ...
 43  +58 facebook.com
Ambasada Shqiptare | FacebookPostimet e fundit nga të tjerët dhe Ambasada ShqiptareShiko të gjitha .... Ambasada e Republikes se Shqiperise ne Kanada 130 Albert Street, suite 302 Ottawa,  ...
 44  +40 studyincanada.com
Canadian Embassies Around the World - Study at a university Tel.: 93 70-294-281, 79-305-464. E -Mail: canadakabul@yahoo.com
 45  +36 embassyhomepage.com
Canadian Embassy in LondonCanadian Embassy in London UK - Click here for Canada visa information, Canadian visa application form, Canadian embassy address and other Canadian   ...
 46  -4 state.gov
UDHËZIMET RRETH VIZËS SË SHUMËLLOJSHMËRISË të pranimit. Një kompjuter përzgjedh rastësisht të zgjedhurit për vizën e llotarisë. ... BANGLADESH, BRAZIL, KANADA , KINE (të lindurit në kontinent), KOLUMBI,  ...
 47  +54 paiz.gov.pl
POLSKIE PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE I KONSULARNEAFGANISTAN. Brak placówki. Znajduje się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Islamabadzie (Pakistan). ALBANIA. Ambasada RP Rruga e Durresit 123,  ...
 48  ~ ekonomiaonline.comVazhdon i ftohti polar në SHBA e Kanada - Në fotografi - Ekonomia I ftohti polar ka goditur Kanadanë si dhe Shtetet e Bashkuara, duke vendosur rekord në temperatura të ... Serbia e Maqedonia me ambasada të përbashkëta.
 49  ~ beograd.com.auADRESE SRPSKIH INSTITUCIJA U DIJASPORIE -mail: yuembau@macquarie.matra.com.au ..... KANADA . EMBASSY OF THE FR OF YUGOSLAVIA 17, Blackburn Avenue ..... E -mail: ambasada @aha.ru  ...
 50  ~ newagera.orgNew Albanian Generation Era - InformacioneKANADA Sh. T. Z. Besnik Konçi Ambasador Ambasada e Republikes se Shqiperise ne Kanada 130 Albert Street, suite 302 Ottawa, ON, KIP 5G4 Tel. +1 613  ...
 51  +31 mfa.ba
Vize - Ministarstvo vanjskih poslova BiHKontakti. Adresa: Musala 2, Sarajevo 71000, Bosna i Hercegovina tel.: +387 33 281 100 fax: +387 33 227 156 e -mail: info_mvpbih@mvp.gov.ba  ...
 52  +49 wn.com
Kanada : Politikani filmohet duke pirë drogë - Worldnews.comKANADA -Policia në Toronto të Kanadasë thotë se e ka një video, që duket se e ... SHBA, mbyll disa ambasada ditën e diel për arsye sigurie.