Please wait for loading...ambasada shqiptare ne bruksel

keyword competition rating: 5.0 / 5.0

/
 1  ~ gjiganti.com
Ambasadat në Belgjikë - Gjiganti.comAmbasadat dhe konsullatat e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë në Belgjikë ... kemi publikuar informacionet kontaktuese të ambasadave shqiptare në Belgjikë të ... Ambasada e Shqipërisë në . Bruksel . Tel Fax E-mail. Webfaqe Adresa Info.
 2  ~ embassy-finder.com
l'Ambassade de Albanie a Bruxelles, Belgique - Embassy Finderropt mun ne pidh jua qifsha te gjithve po ku shkon me pasaporte shqipetare ke ... po jetoj ne belgjik ,kam pasport belgj..po jam interesuar per shtetesi shqiptare  ...
 3  +8 ambasada-ks.net
Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Bruksel , 17 mars 2014 - Ambasadorja Mimoza Ahmetaj mori pjesë në pritjen ... që u mbajt në Luksemburg, më 14, 15 dhe 16 mars 2014, komuniteti shqiptar në  ...
 4  ~ ambasadat.gov.alShërbimet Konsullore | Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Shërbimi Konsullor i Ambasadës ka si objektiv kryesor: Mbrojtjen e interesave dhe asistimin e shtetasve shqiptarë në Belgjikë e Luksemburg, ...
 5  ~ immokontakt.alAmbasadat shqiptare neper bote | ImmokontaktFax: +43 1 328 8711. Email: mission.osce@mfa.gov.al. Bruksel, Belgjike. Ambasada Shqiptare ne Bruksel , Belgjike 30, Rue Tenbosch 1000 Bruxelles, Belgium.
 6  -2 grid.al
Prodhohen pasaportat e para biometrike në ambasadën shqiptare Belgjikë- Ambasada e Shqipërisë në Belgjikë nisi procesin e shpërndarjes së ... Bruksel - Në Ambasadën shqiptare në Bruksel është celur sherbimi për ...
 7  -1 tryeza.com
konsullata shqiptare ne bruksel - Tryeza.comEshte mese e vertete se konsullata shqiptare ne bruksel ka shume rezultate ne shume faqe te ndryshme shqiptare. Gjithesesi ne ju ftojme te lexoni me teper per  ...
 8  -1 mfa.gov.al
Ministria e Punëve të JashtmePërfaqësitë shqiptare në botë · Përfaqësitë e huaja në Shqipëri. Ministri Bushati merr pjesë në Konferencën Ministrore BE-Ballkani Perëndimor. më shumë ...
 9  ~ fleteteverdha.infoAmbasada Shqiptare ne Belgjke - Fletet e Verdha Shqiptare - Fletet Ambasada Shqiptare ne Belgjke - Fletet e Verdha Shqiptare - Fletet e Verdha Shqiptare .
 10  -2 facebook.com
Ambasada Shqiptare | Facebook - Mirë se vini në FacebookPër t'u lidhur me Ambasada Shqiptare , regjistrohuni sot në Facebook. Regjistrohuni
 11  +5 wikipedia.org
Lista e misioneve diplomatike të Shqipërisë - WikipediaAmbasada shqiptare në Pragë. Albanian ... Shqipëria ka 36 misione diplomatike në vende të ndryshme dhe 6 misione në organizatat ndërkombëtare. 1.
 12  +89 kryeministria.al
Qeveria Shqiptare Keshilli i MinistraveQytetarëve të Kosovës e Luginës së Preshevës: Punë të mbarë në Shqipëri. Nga sot e tutje të gjithë ata qytetarë të Republikës së Kosovës, nuk kanë nevojë as ...
 14  -5 shoqeriajone.com
adresat dhe numrat e telefonit te ambasadave shqiptare neper bote+541 1 4821 8366 Fax.+541 1 4851 2512. Email:embassy.buenosaires@mfa. gov.al 2.Austri Ambasada e Republikes se Shqiperise ne Austri
 15  ~ albanianturkishcenter.orgPERFAQESITE DIPLOMATIKE SHQIPTARE NE BOTENATO ( Bruksel ). Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Këshillin e Altantikut të Veriut. Chancery: NH Building, First Floor, NATO HQ, Bul. Leopold III -1100 ...
 16  +78 ekonomia-ks.com
Ambasada e Kosovës në Bruksel fillon shërbimet konsullore - Tregti Ambasada e Kosovës në Bruksel fillon shërbimet konsullore. Prishtinë, 25 nëntor - Kosova ka filluar t''u ofrojë qytetarëve tanë në botë shërbimet konsullore të ...
 17  ~ tiranarentals.comAmbasadat Shqiptare - Rent in AlbaniaAmbasada Shqiptare në Bruksel , Belgjikë 30, Rue Tenbosch 1000 Bruxelles, Belgium Telefon: +32 2 640 3544, +32 2 640 1422, +32 2 644 3329. Fax: 32 2 640 ...
 18  +35 mfa-ks.net
Ambasada e Kosovës në Panama feston Ditën e Pavarësisë së E ngarkuara me punë në Ambasadën e Kosovës në Panama, Zana Rudi, në ... si dhe dialogun ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë në Bruksel , i cili ...
 19  +12 kosova-sot.info
Kosova Sot - Dy shtete shqiptare -dy ambasada !Çështjet administrative në Perëndim kryhen edhe përmes postës ... Ambasada e Kosovës në Bruksel ka dhe do të ketë rëndësinë e vet, ngase ky qytet, deri në ...
 20  -2 ikub.al
time.al - Festivali “Balkan Trafik” në Bruksel , të parët në skenë Lifestyle. Festivali “Balkan Trafik” në Bruksel , të parët në skenë artistët e .... shqiptarët pengohen në votime, parregullsi të shumta në ambasada .
 21  +61 koha.net
Mbyllen tetë ambasada shqiptare në botë - Lajme - Koha NetPritet të mbyllet ambasada shqiptare në Malajzi që do mbulohet nga ambasada në Kinë ose në Indi. ... Negociatat "vendimtare" në Bruksel .
 22  +13 albanianscreen.tv
Pasaportat biometrike, hapet zyrë aplikimi në Bruksel - Albanian Në Ambasadën shqiptare në Bruksel është celur sherbimi për pasaporta ... kanë ambasadë afër Shqipërisë, dhe një tjetër për ambasada më larg, në Evropën ...
 23  -1 tribuna-news.com
Pasaportat biometrike, si të aplikoni në ambasadë apo ... - TRIBUNAAmbasada shqiptare në Athinë bën të ditur se, për të aplikuar për Pasaporte apo për
 24  +35 illyriapress.com
Këngët dhe vallet shqiptare pushtojnë Grande Place në Bruksel Këngët dhe vallet shqiptare pushtojnë Grande Place në Bruksel ... Ambasada e Shqipërisë në Belgjikë, Qendra Ndërkombëtare e Kulturës ...
 25  ~ vitialive.comAmbasada Shqiptare përkujton eksodin masiv të kosovarëve - Vitia Ambasada Shqiptare përkujton eksodin masiv të kosovarëve ... Shqiptarët kudo në Ballkan po e japin pandërprerë kontributin dhe shembullin e tyre, për të bashkëjetuar në paqe, të cilën ... Për vizat, nisen në këmbë nga Gjilani për në Bruksel .
 26  +8 peshkupauje.com
Skamja e Ambasadës Shqiptare në ShBA | Peshku pa ujëMe thuaj nje person qe del ne TV shqiptar pas viteve 90 qe s'e shajne per cfaredo ..... Altin i dashur, mesa di une , Albania ka nje ambasade ne Bruksel , dikur e ...
 27  +65 sot.com.al
Përfundon takimi i parë i 3 ministrave në Bruksel , Gjosha: Integrimi Tre ministrat shqiptarë në Bruksel , , Kljada Gjosha, Sajmir Tahiri dhe .... shqiptarët pengohen në votime, parregullsi të shumta në ambasada .
 28  +72 kultura.gov.al
Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore hap edicionin edicionin e tetë të festivalit “Ballkan Trafik” në Bruksel . 2014-05-02 10:47:00 ... Popullore, por edhe kultura shqiptare do të flasë në Bruksel , në kryeqytetin e Belgjikës, Evropës dhe botës ... Kulturës, Ambasada e Shqipërisë në Belgjikë, Qendra.
 29  +72 zeri.info
Radio zvicerane i quanë kosovarët "hajdutë kosovarë " - BallinaMe këtë rast Ambasada e Republikës së Kosovës në Bernë i ka drejtuar .... fjala shqiptar ne evrop asht tmerr askush Nuk te don bahet pytja pse ...
 30  +30 gazetatema.net
Mbi ç'kritere është emëruar dhëndri i Jozefina Topallit në ambasadë ?Sipas tyre, diplomacia shqiptare është mbushur me emërime ..... ne ambasade ne Bruksel , nje idiot qe nuk ka punuar asnje dite, ne 4 vjet.
 31  +69 tvklan.al
TV KLAN – Ambasada e SHBA: Lazarati, jashtë kontrollitAmbasada Amerikane në Tiranë e quan “një fshat ku policia është inekzistente. Ku forcat e rendit janë ... Një shqiptare , kandidate në Bruksel . Maj 06, 2014 0.
 32  +46 ata.gov.al
Kosovë, në Bruksel takime bilaterale për çështjet e energjisë Kosovë-Serbi, bisedime në Bruksel për zbatimin e marrëveshjes për telekomunikacionin ... Ambasada e SHBA-ve vlerëson miratimin e ligjit për Shkëmbimin e Letrave ... 14:50 KQZ e Kosovës vëzhgon zgjedhjet në Maqedoni.
 33  +67 infoarkiva.com
Qeveria Viziten e organizon ambasada shqiptare Gazeta Shqip Berisha vizite zyrtare ne Bruksel merr pjese ne Konferencen e PPE-se 12 ore me pare ... Kryeministri Berisha ndodhet qe prej dites se djeshme ...
 34  +67 proletari.com
Proletari Forum & Italia Forum - View topic - Hashim Thaçi e Në tabelën me emrin e Kosovës do të ketë dy fusnota, njëra e deklaron
 35  +31 shekulli.com.al
Majko: 5 vjet në NATO, politikanët papërgjegjshëm kërkojnë anarki Basha: “ Në Bruksel , jo pa opozitën ... Pa pohuar këtë të vërtetë të marrëdhënies së politikës shqiptare është e kotë të diskutojmë detyrimet e ...
 36  +2 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Kosovë, para takimit në Bruksel Thaçi takon liderët Përpara se të shkojë në Bruksel për takimin e radhës në vazhdim të dialogut me Serbinë më 17 ... SHBA, protesta kundër armëve kimike te ambasada shqiptare .
 37  +64 oranews.tv
Tiranë, Ambasada e Kosovës pritje me rastin e 6 vjetorit të shpalljes ... Ambasada e Kosovës në Tiranë ka zhvilluar një pritje pasditen e ... e saj ekonomik, jemi duke mbajtur bisedime në Bruksel me Serbinë.
 38  +63 yllpress.com
Yll Press - Ambasada e Maqedonisë në Prishtinë javën e Politika - Aktuale - Ambasada e Maqedonisë në Prishtinë javën e ardhëshme, ... qeveritar të Maqedonisë në Bruksel , citojnë mediat kosovare .
 39  +12 gazetajnk.com
Lulzim Peci Caktohet “Ambasador” në Beograd - Lajme - Gazeta Ndërsa në Beograd, “ ambasada ” e Kosovës zyrtarisht do të quhet Zyra ... së Lartë të Bashkimit Europian Catherine Ashton, më 4 dhjetor 2012, në Bruksel .
 40  +60 revistadrini.com
Dhurata Kaloshi: Bruksel -Vritet shqiptari per shkak te detyres Kam kerkuar kudo ne mediat elektronike shqiptare per te gjetur qofte ... shqiptare dhe as nga ambasada apo konsullata shqiptare ne Belgjike.
 42  -5 albinfo.ch
Misionet diplomatike të Kosovës shënojnë 5 vjetorin e pavarësisë Ambasada e Kosovës në Bruksel ka organizuar një pritje solemne për nder të pesë vjetorit të pavarësisë, ku kanë marrë pjesë një numër tejet i ...
 43  -17 mid.ru
Histori e shkurter e kontakteve diplomatike ndermjet Rusise dheU diskutuan prespektivat e bashkepunimit afatgjate ruso- shqiptar ne fushen e ... Me 4 dhjetor 2006 ne Bruksel , ne kuadrin e mbledhjes se Keshillit te Ministrave ...
 44  -17 lajmifundit.al
Në Bruksel nis raundi i radhës për Asociacionin dhe Doganat : Lajmi Në Bruksel kanë filluar takimet e radhës të grupeve punuese për ... të Financave, si dhe Labinot Hoxha nga Ambasada e Kosovës në Bruksel .
 45  ~ oborrimbreterorshqiptar.al- Roli i mërgatës në shtetformim - KreuMe këtë rast, ambasada e shtetit komunist shqiptar në Kairo protestoi tek ... të kërkesave legjitime të popullit shqiptar të Kosovës, si në Bruksel , Bon, Paris, ...
 46  +31 top-channel.tv
Koncert i artistëve shqiptarë - Top ChannelKoncerti “Notes on Albania”, dhënë në sallën e Kolegjit Mbretëror të Muzikës, në Londër, ... Ky koncert, i organizuar nga Ambasada shqiptare , shënon një gur të ri kilometrik të diplomacisë ... Aromë Shqipërie në Bruksel
 47  ~ balkanweb.com
Balkanweb.com - Nota Shqiptare në Londër... - ArtViti 2013 për Komunitetin Shqiptar në Londër është mbyllur me një koncert shumë
 48  +53 almakos.com
ALMAKOS - Valle shqiptare në qendër të Brukselit (FOTO)Në Bruksel ka filluar sot, më 1 maj, festivali “Balkan Trafik, në ... edhe këtë fotografi ku shihen valltarë shqiptarë në qendër të kryeqytetit belg. ... Ambasada e SHBA-së më video për rënien e lirisë së medias në Maqedoni Video.
 49  ~ sibjo.comsibjo.com - Konsullata / Ambasada e Republikës së Kosoves në Konsullata / Ambasada e Republikës së Kosoves në Belgjikë. Avenue Roger Vandendriessche 38. 1150 Brussels - Bruksel . Belgjikë. Tel.:+32 2 773 27 00. Fax.
 50  ~ gazetavogel.alEmigranti - GazetaVogel.alAmbasada shqiptare në Itali, ka bërë të ditur se në shtetin fqinjë, numri i ... protestë paqësore në sheshin mes dy institucioneve kryesore europiane në Bruksel .
 51  +50 diplo.de
Ambasada Gjermane Tiranë - Projekte me nxënës dhe studentë Me rastin e Muajit të Evropës u mbajt më 21 maj 2012 në shkollën "Edith ... moderne nga kompozitorë të njohur ndërkombëtarë dhe shqiptarë , si: Mozart, ... Borchardt i cili në hapjen e aktivitetit referoi për eksperiencen e tij mbi BE në Bruksel .