Please wait for loading...ambasada shqiptare ne bruksel

keyword competition rating: 5.0 / 5.0

/
 1  ~ gjiganti.com
Ambasada e Shqipërisë në Bruksel - Gjiganti.comAmbasadat dhe konsullatat e Shqipërisë , Kosovës dhe Maqedonisë në Belgjikë dhe shërbimet e tyre konsullore.
 2  ~ embassy-finder.com
l'Ambassade de Albanie a Bruxelles, Belgique - Embassy-finder.comKam nevoje per rinovim pashaporte jetoj ne france dhe me duhet
 3  +1 xs4all.nl
Ambasada Shqiptare , Hagë | PasaportaAmbasada e RSH në Bruksel pajis shtetasit shqiptarë me banim në vendet e Beneluksit (Holandë, Belgjikë dhe Luksemburg) me pasaporta biometrike dhe  ...
 4  +3 grid.al
Prodhohen pasaportat e para biometrike në ambasadën shqiptare Belgjikë- Ambasada e Shqipërisë në Belgjikë nisi procesin e shpërndarjes së ... Në Ambasadën e Shqipërisë në Bruksel janë prodhuar pasaportat e para  ...
 5  ~ immokontakt.alAmbasadat shqiptare neper bote | ImmokontaktFax: +43 1 328 8711. Email: mission.osce@mfa.gov.al. Bruksel, Belgjike. Ambasada Shqiptare ne Bruksel , Belgjike 30, Rue Tenbosch 1000 Bruxelles, Belgium.
 6  +2 tryeza.com
konsullata shqiptare ne bruksel - Tryeza.comAmbasada shqiptare ne norvegji ... Eshte mese e vertete se konsullata shqiptare ne bruksel ka shume rezultate ne shume faqe te ndryshme shqiptare.
 7  -4 mfa.gov.al
Ministria e Punëve të JashtmeMinistri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, kreu një vizitë zyrtare në Malin e Zi . më shumë. Ministri Bushati niset për një vizite zyrtare në Malin e Zi.
 8  -2 facebook.com
Ambasada Shqiptare | FacebookTashmë situata në Ambasadat Shqiptare nëpër botë me heqjen e bërjes së Pasaportave po rëndohet gjithnjë e më shumë. Në bazë të
 9  +2 shoqeriajone.com
adresat dhe numrat e telefonit te ambasadave shqiptare neper bote+541 1 4851 2512. Email:embassy.buenosaires@mfa.gov.al 2.Austri Ambasada e Republikes se Shqiperise ne Austri Prinz Eugen Str. 18/1/5. A-1040Wien Tel.
 10  +18 albanians.gr
Ambasada Greke në Shqipëri | Albanians.gr Informim Komunikim Ambasada e Republikës të Greqisë në Shqipëri Vëndodhja Tiranë Adresa: Rruga Frederik ... Orari i punës 10.00-18.00(Ora greke) 09.00-17.00 (Ora Shqiptare )
 11  -1 ambasada-ks.net
Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Ambasada nuk punon në ditë festash zyrtare të Republikës së Kosovës dhe as për ato ... ndodhet në Avenue Avenue Roger Vandendriessche 38, 1150 Bruksel .
 12  ~ ambasadat.gov.alPajisja me pasaporta biometrike në Ambasadën e RSH Bruksel Ambasada Shqiptare në Hollandë · Shqip; English ... Pajisja me pasaportë biometrike në Ambasadën e RSH Bruksel . Shtetasit shqiptarë me  ...
 13  -1 ambalbania.it
Neonati, AMBASADA SHQIPTARE NE ROMË - AMBASCIATA Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë, sipas udhëzimeve të .... të Ministerialit të NATO-s që u zhvillua në Bruksel , Ministri i Punëve t.
 14  +87 km.gov.al
Qeveria Shqiptare Keshilli i MinistraveNdryshim rrënjësor gjendjes mesjetare në shërbimin doganor. Koha e re, që është vulosur me 1 milion vota për mirëqeverisjen, nuk pranon kurrsesi institucione  ...
 15  ~ albanianturkishcenter.orgPERFAQESITE DIPLOMATIKE SHQIPTARE NE BOTEKONSULLATA E SHQIPERISE NE STAMBOLL. Chancery:Adnan Saygun ... AMBASADA E SHQIPERISE NE UASHINGTON ... BASHKIMI EUROPIAN ( Bruksel ).
 16  +11 wikipedia.org
Lista e misioneve diplomatike të Shqipërisë - WikipediaAmbasada shqiptare në Pragë. Albanian ... Shqipëria ka 36 misione diplomatike në vende të ndryshme dhe 6 misione në organizatat ndërkombëtare. 1.
 17  ~ tiranarentals.comAmbasadat Shqiptare - Rent in AlbaniaAmbasada Shqiptare në Bruksel , Belgjikë 30, Rue Tenbosch 1000 Bruxelles, Belgium Telefon: +32 2 640 3544, +32 2 640 1422, +32 2 644 3329. Fax: 32 2 640  ...
 18  +31 ikub.al
time.al - Mbyllen tetë ambasada shqiptare në botë - Na ndiqni ne , të Nëntë ambasada shqiptare drejtë mbylljes - Albeu.com - para 19 ore. Mbyllen nëntë ambasada të Shqipërisë në botë, emrat - Shqiptarja - para 22 ore ... Negociatat "vendimtare" në Bruksel . Migracioni dhe problemet e  ...
 19  +81 lajmeflash.net
Kriza, 8 ambasada shqiptare nuk do ekzistojnë më | Lajme FlashPritet të mbyllet ambasada shqiptare në Malajzi që do mbulohet nga ... Rreth 200 përfaqësues të komunitetit shqiptar në Bruksel protestuan të  ...
 20  +81 ina-online.net
ILIRIA NEWS AGENCY - Dy shtete shqiptare -dy ambasada - Fisnik Sa është e logjikshme që dy shtete shqiptare të kenë dy ambasada . ... Ambasada e Kosovës në Bruksel ka dhe do të ketë rëndësinë e vet,  ...
 21  +79 news.al
Vendimi, hapet Ambasada Shqiptare në selinë e NATO-s Gazeta Nuk ka humbur kohë qeveria shqiptare , por fill pas anëtarësimit në NATO, ka marrë vendimin për ngritjen e përfaqësisë diplomatike në Bruksel ,  ...
 22  +78 tribuna-news.com
Ambasada shqiptare në Greqi në bashkëpunim me ... - TRIBUNADuke filluar nga muaji shkurt 2008, Ambasada shqiptare në Athinë në ... BRUKSEL , /ATSH-AFP/ - Punëtorët e Evropës Lindore, veçanërisht ata rumunë dhe  ...
 23  ~ sarandainvestproperty.comAmbasadat Shqiptare - Saranda Invest PropertyAmbasada Shqiptare ne Bruksel , Belgjike 30, Rue Tenbosch 1000 Bruxelles, Belgium. Qyteti: Brussels Telefon: +32 2 640 3544, +32 2 640 1422, +32 2 644  ...
 24  -8 gazetatelegraf.com
Yje shqiptare në natën belge - Gazeta TelegrafMe rastin e njëqindvjetorit të themelimit të shtetit shqiptar, Ambasada Shqiptare në Bruksel më kishte dërguar një ftesë për të marrë pjesë në koncertin që do të  ...
 25  +30 portalb.mk
Portalb - Ambasada shqiptare : Procedura e marrjes së Nga Ambasada e Shqipërisë në Shkup, shkurt për Portalb bëjnë të ditur se nuk kanë prononcim për media. ... Shkarkohet ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku · Çejku: ... Serbia në Bruksel , Shkupi në Strasburg.
 26  -1 mid.ru
Histori e shkurter e kontakteve diplomatike ndermjet Rusise dheNe dhjetor 1991 MPJ e Shqiperise doli me deklaraten, ku Tirana njihte ... Me 4 dhjetor 2006 ne Bruksel , ne kuadrin e mbledhjes se Keshillit te  ...
 27  +74 lajmifundit.al
Ambasada e Shqipërisë në Kosovë: Nënshtetësia mbi kritere strikte Nisur nga kjo, Ambasada e Shqipërisë rithekson se rishikimi i Ligjit ... Në Bruksel zhvillohet sot rrethi i ri i bisedimeve midis kryeministrave të  ...
 28  ~ albanianembassy.co.ukkomuniteti shqiptar | Ambasada e Republikës së Shqipërisë në NOTES ON ALBANIA – Një sukses i madh i artistëve shqiptarë në Londër .... në qytete tjera me rëndësi nëpër botë si në Romë, Detroit, Bruksel , Gjenevë, etj.
 29  +10 telegrafi.com
Meta, për Ambasada të përbashkëta me Kosovën - TelegrafiBB: “Radika”, vetëm me leje të Kosovës e Shqipërisë (Video) Në Bruksel diskutohet për komunat në Veri Thaçi: Malazezët dhe kroatët, në   ...
 30  +71 botasot.info
Senatori Moureaux: Shqiptarët na kanë mësuar se si duhet të jemi të Në Parlamentin belg u organizua konferenca mbi strehimin dhe shpëtimin e popullit hebre në Shqipëri, 1933-1945). ... Sukses i jashtëzakonshëm i mërgatës shqiptare në Bruksel .... Mbyllen tetë ambasada shqiptare në botë.
 31  +70 kosova-sot.info
Dy shtete shqiptare -dy ambasada ! - KosovaSotSa është e logjikshme që dy shtete shqiptare të kenë dy ambasada . ... Ambasada e Kosovës në Bruksel ka dhe do të ketë rëndësinë e vet, ngase ky qytet, deri  ...
 32  -9 gazetaexpress.com
Evakuohet ambasada amerikane në Bruksel - Bota - Gazeta Express4 milionë grekë kanë origjinë të pastër shqiptare Historiani Arben Llalla sapo ka ... Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Bruksel është evakuuar sot për shkak  ...
 33  ~ oborrimbreterorshqiptar.alFamilja Mbretërore Shqiptare - Roli i mërgatës në shtetformimMe këtë rast, ambasada e shtetit komunist shqiptar në Kairo protestoi tek ... të kërkesave legjitime të popullit shqiptar të Kosovës, si në Bruksel , Bon, Paris,  ...
 34  -5 peshkupauje.com
Ambasada jone ne Danimarke | Peshku pa ujëBurime të rezervuara brenda diplomacisë shqiptare , të cilët nuk pranojnë të
 35  +25 albanianscreen.tv
Pasaportat biometrike, hapet zyrë aplikimi në Bruksel - Albanian Në Ambasadën shqiptare në Bruksel është celur sherbimi për pasaporta ... dhe një tjetër për ambasada më larg, në Evropën Perëndimore, sipas distancës, si ky   ...
 36  +31 albpress.org
Galanxhi-Berishes: Keni harruar pse eshte hapur Ambasada Në një kohë kur qeveria shqiptare paguan miliona dollarë në vit për kompanitë
 37  +6 albinfo.ch
albinfo.ch - Lajme ditore mbi diasporën shqiptare në Zvicër dhe mbi Promovim i librit monografik “ Shqiptarët në Zvicër - 1001 pamje” ... shqiptar nuk përmbush zotimet Esther Hörnlimann, nga Ambasada e Izraelit në Bernë: " Në   ...
 38  +3 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Kosovë, para takimit në Bruksel Thaçi takon liderët Përpara se të shkojë në Bruksel për takimin e radhës në vazhdim të dialogut me Serbinë më 17 ... SHBA, protesta kundër armëve kimike te ambasada shqiptare .
 39  -1 kosovapress.com
​Shqipëri, reagim për mbylljen e ambasadave në Ballkan - Lajmet e Kështu, sipas projektit që po hartohet në Ministrinë e Jashtme, mësohet se do të mbyllë dyert ambasada shqiptare në Bosnjë-Hercegovinë, vend të cilin do ta  ...
 40  +5 ama-news.al
Nepotizmi në diplomaci, nisin shkarkimet e dhëndurëve, djemve Dhe vajza e nje analisti te njohur, ne nje nga konsullatat shqiptare ne Itali. ... dhe te vetet neper ambasada , sikurse dhe nje pjese e madhe e ministrave te ... që pas kthimit të kreut të qeverisë nga vizita që zhvilloi një javë më parë në Bruksel .
 42  +38 albeu.com
Albeu.com - Ambasada Italiane nuk e ka njohur diplomën shqiptare 09:41 - Kryeministrat Thaçi e Daçiq takohen sot në Bruksel
 43  +57 opozita.com
Tkurrja diplomatike e Shqipërisë | Opozita.comKa një llogjikë politike që ambasada e Bosnjes nuk mund të ... Ngjarjet në Bruksel në vitin 2013 treguan se shqiptarët nuk e kanë luksin që të  ...
 44  +56 24-ore.com
24 ore lajme - Statusi i BE, sot shtetet vendosin fatin e Shqipërisë“Vetëm në Bruksel ne kemi tri përfaqësi, atë të NATO-s, të Bashkimit Europian dhe të Belgjikës. A s'do të ishte e udhës që ambasada shqiptare   ...
 45  ~ fluturime.blogspot.comKush janë 55 ambasadorët dhe konsujt e Shqipërisë në botë Ambasada - Shqiptare - ne -SHBA ... përfaqësohet natyrisht duke pasur më përparësi qendrat tona kryesore si në Uashington, Bruksel dhe Kombet e Bashkuara.
 46  ~ studioeagle.comEkskluzive : Le Kosovo sous l'oeil du département d'Etat américain konte shqiptaret divers ne mendime, por se ... shqiptare në Bruksel , në gjurmë të ..... Ambasada e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës shpall:.
 47  +4 balkanweb.com
Makinë e dyshimtë në Bruksel , evakuohet Ambasada ... - BalkanWebBRUKSEL - Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës si dhe dy ndërtesa zyrtare u evakuuan sot në qendër të Brukselit pas zbulimit të një automjeti të  ...
 48  +39 tiranaobserver.al
Kush janë 55 ambasadorët dhe konsujt e Shqipërisë në botë përparësi qendrat tona kryesore si në Uashington, Bruksel dhe Kombet e Bashkuara.
 49  ~ gazetavogel.alEmigranti - GazetaVogel.alAmbasada shqiptare në Itali, ka bërë të ditur se në shtetin fqinjë, numri i ... protestë paqësore në sheshin mes dy institucioneve kryesore europiane në Bruksel .
 50  +11 mesazhi.com
Ambasada shqiptare në Maqedoni feston Ditën e PavarësisëMe rastin e festës kombëtare 28 Nëntori – Dita e Pavarësisë së Shqipërisë, Ambasada shqiptare në Maqedoni ka organizuar një koktej rasti. Ambasadori  ...