Please wait for loading...federata e futbollit te kosoves

keyword competition rating: 5.0 / 5.0

/
 1  ~ ffk-kosova.com
Federata e Futbollit e KosovësOrari i ndeshjeve të gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës ... i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll , (në cilësin e udhëheqsit të garave),  ... ‎Mirësevini - ‎Kampi 2013 - ‎Struktura Organizative - ‎Komiteti Ekzekutiv
 2  +1 borozani.com
Tabelat dhe Rezultatet: Raiffeisen Superliga - Borozani.comLlamkos Kosova , 30, 16, 7, 7, 41, 21, 20, 55 ... Hysi — Që nga java 18 ndeshjet e Hysit janë të regjistruara me rezultat zyrtar 3-0 në të mirë të kundërshtarit për ...
 3  ~ mediavision-ks.comVendimet e Komisionit Disiplinor - Federata e Futbollit e KosovësSot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 29- të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese Llamkos Kosova ka barazuar para tifozëve të vet në ...
 4  -2 wikipedia.org
Federata e Futbollit e Kosovës - Wikipedia[redakto | redakto tekstin burimor]. Federata e Futbollit e Kosovës Faqja zyrëtare. Sporti në Kosovë · Atletik · Basketboll · Boks ...
 5  ~ facebook.com
Federata e Futbollit te Kosoves FFK | FacebookFederata e Futbollit te Kosoves FFK. 1.973 pëlqime · 13 talking about this. we are not oficial page but here you can find all the news about football ne nuk jemi ...
 7  +2 evropaelire.org
Rruga e gjatë e futbollit të Kosovës - Evropa e LirëFederata e Futbollit të Kosovës në vazhdimësi, patën bërë përpjekje për t'ua sqaruar këtyre dy mekanizmave pozitën në të cilën gjendej futbolli ...
 8  +85 dw.de
FIFA: Kosova mund të luajë ndeshje miqësore në futboll , por me Federata Botërore e Futbollit (FIFA) i ka lejuar Kosovës që të luajë ndeshje miqësore. Por kombëtarja dhe ekipet e Kosovës duhet të respektojë ...
 9  -2 albaniasoccer.com
AlbaniaSoccer - Futbolli Shqiptar - Lajme & Statistika nga Kosove / Anullohet takimi ne FIFA. Federata Futbollit te Kosoves dhe drejtuesit e saj njoftojne se FIFA ka kerkuar qe takimi i rradhes midis drejtuesave te FFK-se, ...
 10  +1 albeu.com
Sport.albeu.com - FFK fton Januzaj: Eja me Shpresat e KosovësFederata e Futbollit të Kosovës dëshiron të ftojë Adnan Januzajn tek ekipi i shpresave, duke e pasur parasysh se përfaqësuesja A e Kosovës ...
 11  +4 avaaz.org
Duam bashkim mes Federates te Futbollit te Kosoves (FFK) me Në tribunat tona i sheh shqiptarët nga të gjitha trojëve e vendëve të Shqiprisë Etnike qe e mbeshteten kombetarën tonë KuqeZi! Federata e Kosovës gjithashtu  ...
 12  +1 zeri.info
Zeri.info | Salltaneti turkFederata e Futbollit të Kosovës (FFK) po merret me përgatitjet e fundit para miqësores së 21 majit ndaj Turqisë. Sigurisht, shtëpia e futbollit ...
 13  ~ fppk.comFederata e pingpongut të Kosovë : BallinaFederata e pingpongut e Kosovës e themeluar me 1957 numëron gjithësej 17 ... Para disa ditësh morëm lajme të mira për futboll dhe sot jemi mbledhur për një ...
 14  +83 gazetaexpress.com
Mediat shqiptare: Federata e Kosovës më mirë se e Shqipërisë Mediat në Tiranë e kanë kritikuar Federatën Shqiptare të Futbollit për miqësoren e aranzhuar me San Marinon. Sipas tyre FHSF duhet të merr.
 15  +85 sitel.com.mk
Futbollit të Kosovës sot i shkruhet historia! | Сител ТелевизијаFederata e Futbollit e Kosovës (FFK) bashkë me Kompaninë organizative të kësaj ndeshje AT Evnts, tashmë ka bërë të gjithë përgatitjet e  ...
 16  ~ sportrks.comFederata e Futbollit Shqiptar në Gjermani shpalli më të mirët për FC Kosova München dhe Valmir Muzliukaj – më të mirët në konkurrencë të fortë Federata e Futbollit Shqiptar në Gjermani (FFSHGJ) me një ...
 17  -11 gazetadita.al
Shqipëria rrezikon të humbasë yjet e futbollit që vijnë nga Kosova Kështu, sipas mediave italiane, Lorik Cana ka marrë një ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për të marrë pjesë në ndeshjen miqësore kundër Haitit që do  ...
 18  +15 grid.al
Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për sportin e KosovësSport, kosovë (ballina te sporti) Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për sportin e Kosovës Paris, 3 dhjetor ...
 19  +2 basketbolli.com
FBK - Federata e Basketbollit te Kosoves , Kosovo Basketball FBK - Federata e Basketbollit te Kosoves , Kosovo Basketball Federation. ... Sigal Prishtina me fitoren e dytë ndaj Trepçës ka arritur finalen e Play-Offit të ETC ...
 20  +14 fshf.org
HomeKa nisur sot shitja e biletave për finalen e Kupës së Shqipërisë, që do të .... Federata Shqiptare e Futbollit , konfirmon se takimi Kukesi-Flamurtari, do te nise ne ...
 21  +79 lajmetshqip.com
Federata Kosovare e Futbollit prezanton fanellen | Lajmet shqip Federata Kosovare e Futbollit ka prezantuar fanellën e re me të cilën Përfaqësuesja Kosovare do të paraqitet në ndeshjen e 5 marsit në ...
 22  +35 asport.info
aSport.infoSport, Kombetarja, Superliga Shqiptare, Liga Kosoves , Liga Ilirides, Futboll . ... Asport - Federata Shqiptare e Futbollit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka ...
 23  +22 rks-gov.net
Komuna Prishtine - SportSuperliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). FFK organizon edhe tri ...
 24  ~ mkrs-ks.orgFederatat e Sportit - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe SportitFederatat e Futbollit të Kosovë · Federata e Basketbollit e Kosovës · Federata e Hendbollit e Kosovës · Federata e Ping pongut e Kosovës  ...
 25  +75 zeriamerikes.com
FIFA i hap rrugën Kosovës për ndeshje miqësore - Zëri i AmerikësFederata Ndërkombëtare e Futbollit tha se ekipet e Kosovës mund të luajnë ne ndeshje miqësore me ekipet botërore të futbollit , por pa ...
 26  -3 gazeta-shqip.com
Shqipëri- Kosovë , përplasje që në miqësoren e marsit - Gazeta SHQIPNdonëse logjika thotë që ndeshja miqësore e marsit duhej të ishte mes Shqipërisë dhe Kosovës , Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) dhe ...
 27  +73 mksf-ks.org
Gjeneral Kastrati, Mirënjohje për ekipin e Futbollit të FSK-së - Lajme ka pritur Ekipin e Futbollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), ( futboll të vogël) të ... dhe për kupë, të organizuara nga Federata Sportive e Punëtorëve të .. .
 29  -1 gazetajnk.com
Futbolli Del Fitues - Opinione - Gazeta Jeta në KosovëNjë gjeneratë e lojtarëve të shquar nga Kosova veç ka lënë mbresa në futbollin .... Sa i përket marrëdhënieve ndërkombëtare në futboll , Federata e Futbollit e  ...
 30  -14 panorama-sport.com
Kosova na sfidon me Januzajn - Panorama SportFederata e Futbollit të Kosovës dëshiron ta ftojë Adnan Januzajn tek ekipi i Shpresave, duke pasur parasysh se përfaqësuesja A e Kosovës nuk ka të drejtë të ...
 31  +16 preshevajone.com
Federata Gjermane e Futbollit i premton ndihmë Kosovës | Presheva Milkoreit në Prishtinë ateroi me ftesën e të parit të futbollit të Kosovës , Fadil Vokrri . Pas takimeve me kryetarin Vokrri dhe me ministrin e Sportit, Memli Krasniqi, ...
 32  -6 gazetatema.net
Serbia kërkon t'i ndalohen miqësoret Kosovës | Gazeta TemaFederata e Futbollit e Serbisë (FFS) po mundohet sërish ta bllokojë Përfaqësuesen e Kosovës që të zhvillojë miqësore ndërkombëtare.
 33  +68 sportkosova.com
Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për ... - Sport KosovaPublikuar: 03.12.2013 – 16:51. Paris, 3 dhjetor – Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi në ditën e dytë të vizitës zyrtare në ...
 34  +62 albinfo.ch
Kosova , miqësoren e parë e luan në Zvicër? | albinfo.chSekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës , Eroll Salihu ka thënë se Federata është në kontakte me 4 agjenci për aranzhimin e  ...
 35  -21 ikub.al
Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për sportin e Kosovëstime.al : Paris, 3 dhjetor - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Francë, bashkë me Kryetarin ...
 36  +24 kosova.info
Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për Kosovën Home » Sport » Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për Kosovën . Në këtë takim Ministri Krasniqi ka kërkuar nga FFF-ja, si një ...
 37  -7 faqeteverdha.biz
FFK - Federata e Futbollit e Kosoves | Faqe te verdhaFFK - Federata e Futbollit e Kosoves - FFK - Federata e Futbollit e Kosovës . Faqe te verdha.
 38  -21 botasot.info
“Digitalb” transmeton ndeshjet e futbollit të Kosovës - Sport plus Federata e Futbollist të Kosovës është bërë me sponsorin e ri “Air Prishtina”, derisa është përcaktuar edhe për kompaninë “Digitalb” për të  ...
 39  -20 sportishqiptar.com.al
SHQIPËRIA PO MERR “KAJMAKUN” E FUTBOLLIT TË KOSOVËS Nga Moral Pozhegu. Federata Shqiptare e Futbollit po punon me të madhe në grumbullimin e talentëve kosovarë . Njëjtë si përfaqësuesja A ...
 40  +60 radiokosovaelire.com
Ekipi i futbollit i FSK-së fitoi kupën në kuadër të garave organizuar Ekipi i futbollit i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), fitoj vendin e parë dhe ... Federata e Sporteve të Punëtorëve të Kosovës , këto gara i pati filluar që nga ...
 41  -37 koha.net
Federata serbe e Futbollit : S'ka pëlqim për Kosovën - Sport - Koha NetBeograd, 29 nëntor – Federata serbe e Futbollit ka publikuar kumtesën me të cilën thekson se janë të pavërteta informatat e gazetës “Politika” ...
 42  -32 trtalbanian.com
Federata e Futbollit të Francës ofron mbështetje për sportin e KosovësMinistri kosovar i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Francë, bashkë me Kryetarin e Federatës së ...
 43  +39 shqiperia.com
Miqesorja me Haitin rruga e gjate e futbollit te KosovesFederata e Futbollit të Kosovës në vazhdimësi pati bërë përpjekje për t'ua sqaruar këtyre dy mekanizmave pozitën në të cilën gjendej futbolli i Kosovës, duke ...
 44  ~ kosovain.euPër herë të parë kombëtarja e Kosovës në futboll luan miqësore Pa vendimit të FIFA-s për t'i lejuar kombëtares së Kosovës në futboll që të zhvillojë ndeshje miqësore, të mërkurën Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ...
 45  +55 vizionplus.al
FIFA: Kosova do të luajë miqësore | Vizion Plus TV AlbaniaEkipi përfaqësues i Kosovës në futboll do të lejohet që shumë shpejt të luajë ... Federata e Futbollit të Kosovës duhet të kënaqet për momentin me faktin se nuk ...
 46  +54 reporteri.net
Çmimet e biletave për ndeshjen Kosova vs Turqia - SPORT - ReporteriPak minuta më herët (14.10), Federata e Futbollit e Kosoves , në mbledhjen e vet të mbajtur ka diskutuar për shumë çështje rreth ndeshjeve ...
 47  +26 sot.com.al
Zvicra alarmohet nga kërkesa e Kosovës për të marrë lojtarët Federata Zvicerane e Futbollit nuk është e qetë. Që kur FIFA i hapi dritën jeshile Kosovës të luajë ndeshje miqësore ndërkombëtare, ajo i ...
 48  +53 lajmpress.com
Gazeta LAJM - Kosova fton edhe Canën ndaj HaititFederata Kosovare e Futbollit ka ftuar edhe kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, për ndeshjen miqësore të 5 marsit. Lajmi është bërë i ditur nga ...
 49  +51 bota.al
bota.alTHE NEW YORK TIMES / Futboll , “lindja e dytë” e Kosovës Të mërkurën, ekipi kombëtar i Kosovës do të luajë ndeshjen e parë ... Që nga viti 2008, Salihu dhe Federata Kosovare e Futbollit janë ...
 50  +51 top-channel.tv
Miqësorja historike me Haitin - Top ChannelFishekzjarret me ngjyrat e flamurit të Kosovës paralajmëruan fillimin e ... atmosferë se Federata e Futbollit e Serbisë është fajtore, që Kosova  ...
 51  +49 revistaklan.com
Revista Klan Nr. 868Federata e Futbollit e Kosovës , e themeluar më 1948, në kuadër të ish- Jugosllavisë dhe përfaqësuese e futbollit të kosovarëve në shtetin e Titos dhe ...