Please wait for loading...fjalor shqip suedisht

keyword competition rating: 5.0 / 5.0

/
 1  +1 google.com
Google PërktheKy përkthyes mbështet: Shqip , Afrikanisht, Anglisht, Arabisht, Armene, ... Sibuano , Sllovakisht, Sllovenisht, Somalisht, Spanjisht, Suahilisht, Suedisht , Tajlandisht ...
 2  -1 goethe-verlag.com
50languages Shqip - Suedisht Pёr fillestarёt | Stinёt dhe moti 50languages Shqip - Suedisht Pёr fillestarёt, Njё libёr nё dy gjuhё | Stinёt dhe moti = Årstider och väder.
 5  ~ wikipedia.org
Fjalor Shqip-Suedisht - WikipediaFjalor Shqip-Suedisht Autori: Sadulla Zendeli Daja, me rreth 35.000 fjalë, e botoi Shtëpia Botuese Toena në Tiranë më 2013. Fjalori pasuron dhe barazon ...
 6  ~ shqipopedia.orgFjalor suedisht shqip perkthim – svenska albanska lexikon Fjalor suedisht shqip perkthim - Svensk albanian lexikonE - H efter pasues eftermiddag mbasdite egen vet (i) egenskap pronë...
 7  +6 glosbe.com
Shqip - Suedisht fjalor , GlosbeShqip - Suedisht internet dictionary në Glosbe. Browse 7.108 fraza dhe 28.480 kujtime të përkthimit. Falas.
 8  +6 prishtinapress.info
doli nga shtypi fjalori shqip -anglisht-italisht- suedisht i titulluar ” fjalori Këto ditë në Färjestaden të Suedisë doli në dritë një botim i ri dhe një pasuri për të gjithë shqiptarët.Fjala është për fjalorin Shqip -anglisht-italisht- suedisht të ...
 9  -3 zemrashqiptare.net
Zemra Shqiptare - Selim Nëngurra: Fjalori i parë suedisht - shqipFAJLORI I PARË SUEDISHT - SHQIP I ISMAIL RUGOVËS. Nga Selim M. Hasanaj. Kur në maj të vitit 1989 u detyrova pa pas asnji mundësi tjetër ...
 10  ~ kombetare.al
“Toena” boton fjalorin e parë Shqip - Suedisht - KombëtareShtëpia Botuese “Toena” boton Fjalorin Shqip - Suedisht , me rreth 35.000 fjalë. Fjalori pasuron dhe barazon leksikografitë e të dy gjuhëve, ...
 11  +5 stockholm.se
Svensk-albanskt lexikon [28.500 ord] = Fjalor Suedisht - shqip [28.500 ord] = Fjalor Suedisht - shqip . av Sadulla Zendeli (Bok) 2004, Albanska, För vuxna, På biblioteket. Ämne: Albanska språket : lexikon, Svenska språket ...
 12  +11 bokus.com
Svensk-albanskt lexikon - Fjalor suedisht - shqip - Bok Inbunden, 1994. Slutsåld. Kom in och se fler böcker av samma författare eller böcker ur samma kategori.
 13  -4 worldcat.org
Fjalor suedisht - shqip (rreth 3.800 fjalë) - WorldCatYour rating has been recorded. Add to list · Add tags; Write a review; Rate this item: 1; 2; 3; 4; 5. Fjalor suedisht - shqip (rreth 3.800 fjalë) Preview this item. Close  ...
 14  +87 live-translator.net
Albanian Swedish Dictionary - Fjalor Shqip Suedisht - Albanska Translate your text for free, post a question or contact a live translator. Albanian Swedish Dictionary, Fjalor Shqip Suedisht , Albanska Svenska Ordbok.
 15  +5 botasot.info
Edhe një fjalor i Sadulla Zendelit - Dajës - Diaspora - Bota SotFjalori im i parë i ilustruar, shqip -anglisht-itaslisht- suedisht ”, botoi “Toena”- Tiranë , 2011) Në Suedi prej vitesh janë bërë përpjekje për të ...
 16  +84 just-like.net
fjalor shqip suedisht - Just-like.netFjalor Shqip-Suedisht Autori: Sadulla Zendeli Daja, me rreth 35.000 fjalë, e botoi Shtëpia Botuese Toena në Tiranë më 2013. Fjalori pasuron dhe barazon .
 17  -10 gazetadielli.com
FJALORI ME I RI SUEDISHT - SHQIP - Dielli | The SunAutori i këtij fjalori, krahas disa penave tjera të mërgatës shqiptare, mund ... e kjo vepër është fjalori Shqip-Suedisht që keto ditë doli nga shtypi ...
 19  +3 litteraturmagazinet.se
Svensk-albanskt lexikon - Fjalor suedisht - shqip - LitteraturMagazinetSök efter Svensk-albanskt lexikon - Fjalor suedisht - shqip av Norstedts Akademiska Förlag i Sveriges ledande oberoende nätbokhandel, Glansholms bokhandel!
 21  -4 wiktionary.org
fjalor - Wiktionary1 Shqip . 1.1 Emër. 2 Etimologjia; 3 Shqiptimi ; 4 Antonime; 5 Në gjuhë tjera ... Fjalor shpjegues (normativ, terminologjik, etimologjik, historik, enciklopedik). Fjalori  ...
 22  ~ pdfstudy.comFjalor Suedisht Shqip Perkthim - Articles to StudyVocabulary / fjalor first cousin - kushëri ... larger than life - më i madh se vetë jeta (shprehje në anglisht që tregon madhështinë e personalitetit të .
 23  +51 forumishqiptar.com
Fjalor Shqip - Anglisht - Shqip - Forumi ShqiptarPershendetje dikur ne nje sall interneti kam pas perdorur nje fjalor anglisht shqip por nuk di ku mund ta gjej , nqs ndo kush nga ju ka ndonje ...
 24  +4 lingohut.com
Mëso Anglisht. Mësimi 1. Filloni: Përshëndetje. Fjalor - LingoHutFjalor : Si thuhet? Përshëndetje, Mirëmëngjes, Mirëdita, Mirëmbrëma, Natën e mirë, Si jeni?, Mirë, ... Shqip › Anglisht › Mësime falas në Anglisht › Mësim fjalori  ...
 25  ~ librariaartini.comLibraria Artini: Librat > FjalorFjalori i pare persisht- shqip ~ Fondacioni Rumi Fondacioni ... Fjalor i madh shqip -italisht ~ Abedin Preza, Ervin Preza ... Fjalor Suedisht - Shqip ~ Grup autorësh
 26  +1 bksh.al
Fjalorë - Présentation succincte des notices trouvéesFjalor shqip -maqedonisht = Al'bansko-makedonski razgovornik : në çdo situatë, ... Fjalor suedisht - shqip = Svensk-albanskt lexikon : 17000 fjalë / Sadulla Z. Daja.
 27  +22 gazetarepublika.al
Fjalorët e Dajës: gurët e shenjtë të gjuhës shqipe | GAZETA Fjalori i parë, Suedisht - Shqip , me 17.000 fjalë të përdorimit të zakonshëm, të zgjedhura e të përpunuara nga një fond prej 27.000 fjalësh, ...
 28  ~ qiksh.noShkolla shqipe e mësimit plotësues "Naim Frashëri", Oslo - NorvegjiFJALOR . Shqip-Norvegjisht · Shqip - Suedisht · Fjalor i gjuhës së sotme shqipe · Mësoni shqip · Material për asimtar · Planprogrami · Cikli i ulët · Cikli i mesëm ...
 30  ~ institutialbanologjik.comProf.dr. Shefkije Islamaj - Detajet e artikullitKa redaktuar e recensuar shumë botime shkencore e leksikografike të Institutit e jashtë tij, ndër to: Fjalori suedisht - shqip (S. Zendeli), EZhAS, Stokholm 2004; ...
 31  +6 albaniapress.com
AlbaniaPress.com / ShqiperiaPress.com - VËREJTJE RRETH Gjer më sot janë përpiluar Gramatika suedeze e Ibrahim Egriut, Gramatika e Sadulla Zendelit, dhe fjalorë të ndryshëm, siç është Fjalori suedisht - shqip shkruar ...
 32  ~ jw.orgPuna 90-vjeçare për një fjalorFjalori asirian ishte një sipërmarrje kolosale, por ia vlente. Është çelësi për të kuptuar shkrimet kuneiforme dhe qytetërimet e mëdha të Mesopotamisë së lashtë .
 33  +15 cucumis.org
Përkthime - Suedisht - Shqip - hej sötnos vad gör du ? - CucumisPërkthime - Suedisht - Shqip - hej sötnos vad gör du ? Statusi aktual ‎Përkthime. Ky tekst është në dispozicion në këto gjuhë: Suedisht Shqip  ...
 34  +6 babylon.com
Albanian Dictionaries - Babylon 10 Translation Software and Fjalor Shqip _Italisht. Fjalor Shqip_Italisht (Glossario Albanese- Italiano) More
 35  +10 yasni.com
Fjalor Shqip -Boshnjakisht and Translation - Free people check Check Fjalor Shqip-Boshnjakisht and Translation: free people check with all available information for the name ... Fjalor Shqip-suedisht in Swedish Translation.
 36  -3 yasni.de
Fjalor Holandisht Shqip - Info zur Person mit Bilder, News & Links Gjermanisht Fjalor Shqip, shneiderin @ hausfrau, launer ring 33. 242 ..... Fjalor Shqip-suedisht in Swedish Translation. www.translate.com.
 37  +1 gotranslators.com
Fjalor on-lajn. - GoTranslatorsFjalor dhe fjalor teknik. ... Maqedonisht, Norvegjisht, Polonisht, Rumanisht, Rusisht, Serbo-Kroatish, Shqip , Sllovakisht, Spanjisht, Suedisht , Turqisht, ---------- ------ ...
 40  +33 semags.de
fjali suedisht fjalor frengjisht shqip - Synonyme - Semags.deGefundene Synonyme zu " fjali suedisht fjalor frengjisht shqip ". 1), fjali suedisht youtube frengjisht shqip . 2), fjali suedisht hi5 frengjisht shqip . 3), fjali suedisht  ...
 41  +13 gjuhashqipe.com
Studime, artikuj vështrime dhe recensione * - Gjuha ShqipeSukses i madh në leksikografinë tonë, ( Fjalori shqip -serbokroatisht) Rilindja, 1982, 1,2 janar. .... Shqip në Suedi ( Fjalori suedisht - shqip ), Shekulli, 11.11.2004.
 42  -27 fjalaelire.com
Çfarë mund të bëj njeriu - ACPE - ALBANIAN CREATIVE Fjalori i parë Suedisht - Shqip me 17.000 fjalë të përdorimit të zakonshëm, të zgjedhura e të përpunuara nga një fond prej 27.000 fjalësh, ...
 43  ~ gazeta-nacional.comgazeta nacional 240.pmd - gazeta-nacional.comarsimit shqip në Suedi, ndaj e pa të udhës hartimin e një udhërrëfyesi siç është fjalori. Ky fjalor ( Shqip-Suedisht ) iu dërgua si dorësh- krim në ...
 44  -8 lidhjet.com
lidhjet.comGAZETA SHQIP · - GAZETA SOT · - BALLKAN.COM ... KOSOVAKOSOVO · - BETA SHQIP · - FOLSHQIP .... FJALOR SHQIP-SUEDISHT · ALHOO · ALBISLAM
 45  +6 savedhistory.org
Fjalor Shqip Suedisht - Home Homekeywords: 8163, Fjalor Shqip-suedisht in Swedish Translation Fjalor Shqip- suedisht Translated to Swedish. Albanian to Swedish. left Go Back. Translate G.
 46  ~ kosalbunionen.seMe rastin e shënimit të 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë*Mr Sadulla Zendeli – Daja “ Fajalori Shqip – Suedisht ”
 48  ~ mesojanglisht.comGramatika angleze ne internet / Mesojme gramatiken falasNyjet anglisht · Fjalor anglisht shqip · Mbiemrat anglisht · Ndajfojet anglisht · Numrat anglisht ... Leximi në shqip , / Shqiptimi. A, ei, /eɪ/. B, bi, /biː/. C, si, /siː/.
 49  ~ dardania-rv.deService - Shoqata Shqiptare DARDANIA eVFjalor Shqip - Suedisht · Fjalor Shqip-Gjermanisht - Wörterbuch Albanisch- Deutsch ... Versioni shqip i Windows-it XP Profesional me SP2 ose Windows-i XP
 50  ~ fjalaelire.co.ukKËNAQËSI E VEÇANTË, QË NJOHA SADULLA ZENDELIN Në këtë Panair kam ardhur të përuroj një fjalor suedisht - shqip dhe librin me vjersha, “Ditari i dhimbjeve”(me redaktor e hyrjen, nga Skënder ...
 52  ~ acnss.cominformacione - Qendra shqiptare e studimeve per sigurine kombetareRADIO VATI · RADIO ALBANA · RADIO 21 · RADIO FOCUS · TOP ILIRIA RADIO · RADIO DODONA · FJALOR SHQIP-ANGLISHT · FJALOR SHQIP-SUEDISHT .
 53  ~ only-blerii.page.tlonly-blerii.page.tl - Tekste te kengve shqipFjalor GJermanishtT. SHqip : · Hap Email me De · HAP add me It ... eDhe ymail. com EDHe roketmail.com · FJalor Suedisht - SHqip . FJalor SHqip ANGlisht ...
 56  ~ dituria.seFotoalbumet-Fotoalbumi - DituriaFjalor ne kater gjuhe” bashk-autor Sadulla Zendeli-Daja,. 4. .... që do të thotë: ” FJALOR SUEDISHT - SHQIP ” me 17 000 fjalë, i botuar në vitin 1994, si njëri ndër  ...
 57  ~ skolverket.se
Letërsi shqipeNë suedisht janë përkthyer deri më tash njëmbëdhjetë vepra të Ismail Kadaresë. Si .... “ Fjalori latinisht- shqip ” është vepra e parë në leksikografinë shqiptare të ...
 59  -13 yasni.it
Fjalor Turqisht Shqip - Informazioni su persone con immagini ... - YasniInfo su Fjalor Turqisht Shqip : Informazioni personali gratuite per la ricerca persone Yasni.it, tutte le informazioni per ... Fjalor Stamina: Fjalor suedisht shqip A - D.
 61  ~ imcms.netlexin, ordbok, språkrådet, webbutik - Institutet för språk och folkminnenFjalor suedisht - shqip . ISBN, 978-91-85128-21-1 / 91-85128-21-X. ArtNr, 8211. Typ/media, Publikation. Utgiven, 2004, Stockholm. Författare, översättning: ...
 62  -12 yasni.ch
Perkthim Shqip Gjermanisht - Info zur Person mit Bilder, News Gjermanisht Fjalor Shqip, shneiderin @ hausfrau, launer ring 33 .... Anglisht Shqip - Gjermanisht Fjalor Shqip - Suedisht · DergoniLule.com · Jete Ne Kerkim. com ...