Please wait for loading...kompanite turistike

keyword competition rating: 2.0 / 5.0

/
 1  ~ balkanweb.com
Balkanweb.com - Kompanitë turistike : Do akomodojmë shqiptarët TIRANË- Kompanitë turistike në Tiranë kanë reaguar pas lajmit të transmetuar në NEWS24 mbi bllokimin në Sharm El Sheik të 160 shqiptarëve. Kompanitë ...
 2  ~ dir-medical.comMjekësor kompanitë turistike - Dir-medical - directory faqen - Faqe 3A jeni në kërkim për Mjekësor kompanitë turistike ? Gjeni një listë të më efektive mjekësor. Kliko këtë link!
 3  -1 albania-hotel.com
Rreth kompanise turistike Albania Holidays DMCKush eshte kompania turistike Albania Holidays DMC ? ... e Albania Holidays www.albania-holidays.com nje Kompani Shqiptare e Menaxhimit te Destinacionit , ...
 4  +1 republika.mk
Interesi për Strugën dhe Ohrin, kompanitë turistike njihen me Përfaqësues të kompanive turistike nga Republika e Shqipërisë këtë fundjavë do të qëndrojnë në Ohër dhe Strugë që të njihen me potencialet ...
 5  +3 rtv21.tv
Kusari-Lila u takua me përfaqësuesit e kompanive turistike - RTV 21Prishtinë, 20 qershor 2011 ( 14.30) Zv. kryeministrja/ ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari Lila, sot u takua me përfaqësuesit e kompanive turistike .
 6  +95 rks-gov.net
Komuna Prizren - FtesëKomuna e Prizrenit përkatësisht Drejtoria e Turizmit dhe e Zhvillimit Ekonomik siç e dini ka ... Hajri Içli Kelmendi, Pronar i kompanisë turistike “TEN TOUR” e cila ...
 7  ~ startourism.euıı - - StarKompanitë turistike në territoret partnere operojnë në struktura të ndryshme ... S.T.A.R duhet të bëj të mundur kompanive turstike të zonave të përfshira në ...
 8  -1 dw.de
Kompanitë turistike britanike po e sëmurin ishullin ... - Deutsche WellePolitikanë vendorë të ishullit grek të Zakynthosit po akuzojnë kompanitë turistike britanike se nxisin turisitët e rinj që të pijnë deri sa të bëhen ...
 9  +1 kosovapress.com
Nesër hapet panairi i parë i turizmit në Kosovë (i plotësuar) - Arkiva “ Kompanitë turistike për herë të parë në historinë e Kosovës prezantojnë produktin turistik, ofertat turistike dhe vlerat turistike të Kosovës. Panairi do të hapet ...
 10  +7 ikub.al
time.al - Kompanitë greke eksportuese dhe turistike janë kundër Lajme. Sport. ShowBiz. Afrodizijak. Shëndetësi. Teknologji. Kuriozitete. Македонски. Се вчитува... Kërko. Shqip / Ballkan. Kompanitë greke eksportuese dhe ...
 11  +3 kurir.mk
Kompanitë greke eksportuese dhe turistike janë kundër ... - Kurir.mkKompanitë eksportuese dhe turistike greke janë kundër sanskioneve eventuale ekonomike ndaj Rusisë, lajmëroi ITAR-TASS.
 12  ~ altaviatravel.comPër ne - Mirë se vini në AltaVia TravelShumë shpejt Airtour bëhet një nga agjensionet turistike e cila ofron ... status të njëjtë ligjor, ndërsa shtimi i brendit LCC emrit të kompanisë sonë të njohur lokale  ...
 13  +88 gazetatelegraf.com
Kompanitë farmaceutike, kthehen në agjenci turistike - Gazeta Përfaqësues të kompanive xhenerike (mbrojtësit e Beqjes), janë kthyer në agjenci turistike për të bërë të mundur shitjen e barnave të tyre. Këto kompani  ...
 14  +86 islamgjakova.net
Ministria saudite e haxhit ka ndëshkuar disa firma turistike - Islam Ministri i Arabisë Saudite për haxh, Bender Haxhar, tha se 68 kompanitë turistike , të cilat sjellin turistë në Mekë dhe Medine, janë ndëshkaur me dënime të ...
 15  +8 grid.al
Kompanitë greke eksportuese dhe turistike janë kundër ... - GRID.ALKompanitë eksportuese dhe turistike greke janë kundër sanskioneve eventuale ekonomike ndaj Rusisë, lajmëroi ITAR-TASS. Ky ...
 16  +5 uniontravel.al
Oferta Turistike :: Agjensia Turistike Union TravelOferta Turistike ne mbare boten. Bileta avioni, Bileta tageti, Bileta ... Profili Kompanisë | Agjensitë Partnere | Sitemap | Na Kontaktoni · KREU · OFERTAT TONA.
 17  ~ vectortours.deVector Agjensi turistike Vectortours Vectori | Vector Agjensi turistike Agjensia turistike Vector Vectortours eshte nje kompani kosovare e spezializuar per udhetime te lira me autobus modern, fluturime dhe aranzhmane.
 18  +83 ngjarjet.com
Kompanitë turistike britanike po e sëmurin ishullin ... - Ngjarjet.comPolitikanë vendorë të ishullit grek të Zakynthosit po akuzojnë kompanitë turistike britanike se nxisin turisitët e rinj që të pijnë deri sa të bëhen ...
 19  +50 gazeta-shqip.com
Turizmi i aventurës, vijnë në Shqipëri kompani turistike dhe shtypi i Fushata e Agjencisë së Turizmit . turizmi i aventures Agjencia Kombëtare e Turizmit fton shoqëri të huaja turistike dhe gazetarë ndërkombëtarë, ...
 20  ~ facebook.com
Sundowners Overland - Melbourne, vi - Kompani udhëtimi, Agjenci Sundowners Overland. Kompani udhëtimi · Agjenci Turistike · Kohështrirja përzgjedhur · Rreth · Fotografitë · Rishikimet. Më shumë. Publike Anullo
 21  ~ coastlearn.orgArctic tourism - CoastLearnProblemet dhe konfliktet e turizmit ne gjeresi te madhe. Kohet e fundit ... Njohja e pamjaftueshme e mjedisit nga kompanite turistike . Eskursionet me anije ne ...
 22  +13 peshkupauje.com
Peshku pa uje » Shqiperia turistike , pritet lancimi ne internetNe kete faqe do te perfshihen shpjegime te hollesishme dhe informuese per rruget e lidhjes me kompanite turistike shqiptare te licencuara dhe ...
 23  ~ mcm.travelPËR NE - MCM TravelQë nga fillimi e deri më sot MCM Travel punon me të gjitha kompanitë ajrore, kurse për disa nga ... Kompanitë ajrore të cilat përfaqësohen nga MCM Travel janë:
 24  +2 mid.ru
Ambasada e Federatës Ruse në Republikën e ShqipërisëKa shumë interes edhe nga kompanitë turistike ruse në drejtim të zhvillimit të tregut të turizmit. Për këtë mendojmë se interesi i biznesit rus do të vijë në rritje, ...
 27  -8 kosdir.com
Agjenci udhëtimi dhe Turistike | Web Direktori Shqip - KosDir.comAgjenci udhëtimi dhe Turistike | Me shume se 3000 web faqe ne gjuhen ... umre në bashkëpunim me kompaninë e njohur nga Arabia Saudite po me ketë emër.
 28  +72 kosovalive360.com
Traveks synon joshjen e turistëve nga mbarë bota « KosovaLive360Traveks është një kompani e specializuar në fushën e turizmit , e cila për dallim nga kompanitë tjera turistike , ka për qellim të sjellë turistë nga mbarë bota në ...
 29  +13 gazetajnk.com
Ekskursione Keqpërdorimesh - Shoqëri - Gazeta Jeta në KosovëFlorim Gashi, nga kompania turistike “Atmaxha Tours” nga Prizreni, ka rrëfyer në Gazetën Jeta në Kosovë për dallaveret që i janë bërë kompanisë së tij nga ...
 30  +4 acp.al
Prezantohen 6 projekte per ndertimin e porteve turistike ne ShqiperiPrezantohen 6 projekte per ndertimin e porteve turistike ne Shqiperi ... 15 ndërmarrje projektimi dhe ndërtimi portesh turistike ; Të gjitha kompanitë shqiptare që ...
 31  +69 koha.mk
KOHA - Agjencitë serbe oferta turistike për në ShqipëriKompanitë turistike serbe kanë vlerësuar mjaft ofertat turistike në Shqipëri, duke i bërë reklamë këtij vendi, madje një nga agjencitë e krahason ...
 33  +30 visit-ulcinj.com
Si të vihet në Ulqin me çmim të vogel - Lajme nga UlqiniPër këtë arsye, kompanitë turistike në Europ ofrojnë vetëm udhëtime me guidë, gjë që rrit kostot. Përveç faktit se udhëtimet ajrore drejt Malit të ...
 34  +67 durreslajm.com
Ankorohet me sukses kroçera më e madhe e mbërritur në port Bashkëpunimi i frytshëm mes autoriteteve shqiptare dhe kompanive turistike vendase e të huaja ka rritur në mënyrë të ndjeshme numrin e turistëve që mbërrijnë ...
 35  +66 slideshare.net
ÇMIMI I TURIZMIT SHQIPTAR 2012 - SlideShareInstitucionet e turizmit në nivel kombëtar, rajonal dhe lokal (parqet kombëtare, parqet turistike , bashkitë dhekomunat, OJQ-të, kompanitë  ...
 36  +9 albinfo.ch
Në Prishtinë po shpalosen ofertat e turizmit për verën e sivjetme Në panairin e turizmit , organizuar nga CEO dhe Shoqata e Turizmit Alternativ të Kosovës në Prishtinë, po shpalosen ofertat e kompanive  ...
 37  -8 top-channel.tv
Ambasadori rus në “Shqip”: Të forcojmë marrëdhëniet - Top ChannelAmbasadori Abramov - Mund të them që në atë moment kur kompanitë turistike do të arrijnë një numër konkret, organizimi i një fluturimi direkt ...
 38  +61 mti-ks.org
Profili i sektorit te turizmit - Ministria e Tregtisë dhe IndustrisëBurimet e të dhënave përfshijnë një anketë të gjerë me kompani të turizmit , ... Kosova është e ndarë në pesë rajone turistike : (1) Rajoni qendror i Prishtinës; (2) .
 39  +7 fieri.com
Fushe golfi ne zonat turistike te bregdetit te Semanit - Fieri.comKompanite e perbashketa norvegjeze dhe amerikane "Train jon" "Yars" ... Askush nuk do ta besonte qe ne zonat te ashte quajtura turistike ne ...
 40  -18 airkosova.net
Air Kosova Information - airkosova.netKa një flotë mjaft të re dhe partneritet të fuqishëm me operatorët turistikë dhe agjencive të ... Pegasus, është një nga kompanitë ajrore më të besueshme dhe të ...
 42  ~ informatat.comVector Tours - Information Center Kosova - - Informatat.comNdër kompanitë e para turistike private në Kosovë, me përvojë mbi 14 vjeqare, ndër tri kompanitë e vetme Kosovare anëtare të “IATA” International Aviation ...
 43  ~ fastip.edu.alDega Menaxhim i Hoteleri - Turizmit - FASTIPShumica e studentëve punësohen nga kompanitë partnere menjëherë pas diplomimit. • Të diplomuarit kanë mësuar tashmë “si duhet të punojnë” dhe mund të ...
 45  -7 gazetatema.net
“Transporti ajror po asfikson turizmin ” | Gazeta TemaTregu ajror shqiptar nuk është tërheqës për kompanitë Low Cost dhe Charter. ... Sa prek kjo punën tuaj, si kompani udhëtimesh turistike ?
 46  +1 telegrafi.com
Pesë kompani interesohen për Brezovicën - Portali Telegrafi Mbi këtë bazë, kompanitë e parakualifikuara do të kenë mundësi që, ... Projekti Zhvillimor i Qendrës Turistike të Brezovicës i shpallur nga ...
 48  ~ shpejtimi.netSHPEJTIMIKompania Turistike "Shpejtimi" e regjistruar si "Biznes privat", zhvillon aktivitete të ... Ajo që e radhit Kompaninë Shpejtimi në mesin e ndërmarrjeve më të ...
 49  -8 fleteteverdha.com
AGJENCI TURISTIKE - Fletet e Verdha - Broshura e kompanise AGJENCI TURISTIKE . Rruga Kristo Negovani - - 9400 Vlore. Informacion- Fletet e Verdha. Argumenti: Hotele,Restorante,Turizem . Nipt: Kategoria e gjetur ...
 50  ~ arsimicompany.chPër ne - ARSIMI COMPANY -Agjencia Turistike "Arsimi Company" u themelua nga Harun Nuredini në ... Në vitin 1994 "Arsimi Reisen" krijoi partneritet me Kompaninë Ajrore "Belair". Në vitin  ...
 51  -2 shqiperia.com
Kufizohet transporti i mjeteve te renda per periudhen turistikeQyteti i Beratit, nje nga vendet turistike me te vizituara. ... Kompanitë e transportit të mjeteve të rënda duhet të planifikojnë që në udhëtimet të mos jenë në ditët e ...
 52  ~ arkivalajmeve.comPaketat turistike , dëmshpërblim në rast dështimi Gazeta Standard Këshilli i Ministrave ka marrë një vendim i cili përcakton rregulla të reja për kompanitë turistike dhe për udhëtimet. Vendimi në fjalë përcakton ...
 53  ~ rucitours.comRuci Tours - Γραφείο Γενικού Τουρισμού - FillimRuci Tours është një Kompani Turistike mjaft e organizuar me zyra në Athinë në Shqipëri, Vlorë dhe Himarë. Kemi nje eksepriencë shumëvjetore në shërbimin e  ...
 54  +32 radioferizaji.net
Agjensitë turistike në Ferizaj të gatshme për sezonë | Radio FerizajiAgjensitë turistike në Ferizaj janë të gatshme të aranzhojnë pushime me ... Njëra ndër kompanitë e intervistuar sot nga Ferizajpress , është ajo ...
 55  -16 shekulli.com.al
Rezervo herët që të pushosh lirë në resortet turistike të Evropës Një zgjedhje e zgjuar është rezervimi i hershëm i pushimeve duke përfituar nga ofertat e ndryshme që bëjnë kompanitë , të cilat shkojnë nga ...