Please wait for loading...pagat ne shqiperi

keyword competition rating: 2.0 / 5.0

/
 1  ~ instat.gov.al
Pagat dhe të Ardhurat - INSTATmujore sipas grup-profesioneve në sektorin shtetëror · image description. Paga mesatare mujore në sektorin shtetëror dhe paga minmale zyrtare 2000-2012.
 2  +1 balkanweb.com
Shqipëria , mes 3 vendeve me pagat më të ulëta në EvropëTIRANE - Shqipëria bashkë me Ukrainën e Moldavinë janë tri vendet ku për vitin e shkuar janë regjistruar pagat më të ulëta në kontinentin Evropian. Renditja  ...
 3  -1 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Pagat e shqiptarëve më të ulëtat në botëRroga mesatare në Shqipëri është shumë poshtë rrogës më të ulët mesatare të indeksuar nga Organizata Botërore e Punës. Sipas një rangliste të bërë për  ...
 4  +5 ilo.org
Ndikimi i krizës mbi pagat në Shqipëri - International Labour Ndikimi i krizës mbi pagat në Shqipëri / Filloreta Kodra, Përgatitur për botim nga Verena Schmidt dhe. Daniel Vaughan-Whitehead ; Organizata Ndërkombëtare  ...
 5  +18 grid.al
Në Shqipëri rriten pagat për 220 mijë punonjës - GRID.ALNë Shqipëri , që prej ditës së djeshme, të gjithë të punësuarit që kanë pagën nën 30 mijë lekë përjashtohen nga taksa 10 për qind e të ardhurave ku përfitojnë  ...
 6  +2 koha.net
Në Shqipëri rriten pagat për 220 mijë punonjës - Ekonomi - Koha NetTiranë, 2 maj – Në Shqipëri , që prej ditës së djeshme, të gjithë të punësuarit që kanë pagën nën 30 mijë lekë përjashtohen nga taksa 10 për  ...
 7  -2 forumishqiptar.com
Sa jane pagat ne Shqiperi ? - Forumi ShqiptarKam kete pyetje. Sa jane ne pergjithesi rrogat ne Shqiperi ?! Varet ca ben sigurisht, por le te perqendrohemi tek punet e zyres, kontabel,  ...
 8  -2 shqiperia.com
Pagat ne Shqiperi ne krah te vendeve te varfera te EvropesShqipëria renditet në rradhët e vendeve me paga më të ulëta në Evropë së bashku me Ukrainën e Moldavinë. Këto janë tri vendet ku për vitin e shkuar janë   ...
 9  -2 panorama.com.al
Tabela me rritjen: Administrata, pagat e reja sipas pozicioneve Tashmë vendimi që rriti pagat ka hyrë në fuqi dhe pas publikimit në .... goditjet e shumta qe nga 97-ta e niveli i pagave ne Shqiperine e vitit 90  ...
 10  +34 albasoul.com
Publikohen pagat e krereve te administrates shteterore :: Shpirti i Po ne kete nivel eshte edhe paga e Kryetarit te Kuvendit, ndersa paga e Kryeministrit ... te Turizimit gjate diskutimit te buxhetit 2004 ne Kuvendin e Shqiperise .
 11  +17 kombetare.al
Rriten pagat e mjekëve të familjes, 57 mijë deri në 84 mijë lekëTashmë me rritjen e fundit të pagave, një mjek familje në Shqipëri do të paguhet mesatarisht 57 mijë lekë deri në 84 mijë lekë të reja në muaj,  ...
 12  +13 sot.com.al
Pagat në Shqipëri , INSTAT: Rritet numri i të punësuarve në ekonomi Gjatë një raporti të bërë publik nga INSTAT, bëhet me dije se gjatë tremujorit të tretë të vitit 2013 punësimi në sektorin privat, është rritur me më  ...
 13  +16 gazeta-shqip.com
BSH: Pagat janë në rënie, produktiviteti në rritje - Gazeta SHQIP Ndonëse qeveria i ka rritur pagat për punonjësit e administratës publike dhe zyrtarisht Shqipëria po përjeton rritje ekonomike, Banka e  ...
 14  +77 academia.edu
Ndikimi i krizës mbi pagat në | Xhevaire Dulja - Academia.eduNdikimi i krizës mbi pagat në Shqipëri Kapitulli 1 Trendi i pagave dhe kriza; efektet 1. Hyrje 2. Institucione të ndryshme pagash 2.1 Përcaktimi i pagës minimale  ...
 15  -4 ama-news.al
Berisha: Pagat në Shqipëri po parakalojnë vendet e BE - Agjencia Kryeministri Sali Berisha e nisi mbledhjen e grupit parlamentar duke folur për vendimin e marrë në qeveri për rritjen e pagave. Berisha tha se rritja e pag.
 16  -3 gazetatema.net
15 gazetarët më me influencë të Shqipërisë dhe pagat e tyre Veçanërisht në Shqipëri , një vend tipik mesdhetaro-ballkanas ku thashethemi ka qenë historikisht i pandarë nga atitjuda jonë, veçanërisht në  ...
 17  +83 news.al
Pagat , 5000 vetë fitojnë mëshumë se 200 mijë lekë në muaj ... - KreuTIRANE- Mbi 5000 individë që punojnë në Shqipëri kanë pagë mujore më të madhe se 200,000 lekë të reja. Në një vend si Shqipëria,  ...
 18  +13 ikub.al
time.al - Pagat në Shqipëri , INSTAT: Rritet numri i të punësuarve në Skip to main content. Arkivi. Video. Agjencia e Lajmeve SOT NEWS. Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia , Kosova, Rajoni dhe  ...
 20  -1 mesazhi.com
Kriza uli punësimin dhe pagat në Shqipëri - MesazhiKriza uli punësimin dhe pagat në Shqipëri . Kriza ekonomike duket se u përkeqësua në drejtim të pakësimit të punësimit dhe rënies së pagave gjatë tremujorit të  ...
 21  +26 tirana.gov.al
Lidhja e Ligjit "Për Pagat " - Bashkia e TiranesVKM Nr.582 date 25.10.1995 për “Rritjen dhe disa ndryshime ne pagat e punonjesve”. ... Në Republikën e Shqipërisë kompetencë për caktimin e pages sipas  ...
 22  -7 data.al
Paga Mesatare Mujore Per Te Punesuarit Ne Sektorin Privat dhe Paga Mesatare Mujore Për Të Punësuarit Në Sektorin Privat dhe Shtetëror ... pagat dhe biznesin e vogël · Vdekjet e fëmijëve nën 5 vjeç, Shqipëria numrin më të  ...
 23  +16 botasot.info
Tatimi mbi pagat , tabelat zyrtare - Shqipëria - Bota SotDhe të gjitha pagat mbi 130 mijë lekë fillojnë dhe gradualisht dhe paguajnë ... 56 % e të punësuarve në Shqipëri i përkasin fashës së parë me 0  ...
 24  +76 almakos.com
ALMAKOS - Tepelenë, punëtorët në protestë për pagatFillimi | Lajme | Shqipëri | Tepelenë, punëtorët në protestë për pagat ... ka detyruar punëtorët e hidrocentralit të Kalivaçit të ngrihen në protestë,  ...
 26  -10 worldbank.org
Shqipëria Një Vlerësim i Tregut të Punës - The World Bank - GhanaTabela 5.3: Pagat në sektorin formal dhe informal, 2004. 1 .... Figura 3.3: Problemet me të cilat ndeshen ndërmarrjet në Shqipëri , vendet e SEE  ...
 27  -6 zhurnal-ks.com
Rriten pagat dhe pensionet në Shqipëri , ja sa përfitojn të moshuaritPagat dhe pensionet do të rriten edhe këtë vit. Ndryshe nga disa njoftime në media, që kishin paralajmëruar tërheqje të qeverisë “Berisha” nga  ...
 28  -18 oranews.tv
4 ditë grevë në vinç, 5 shqiptarë e italianë kërkojnë pagat në Torino Pesë punëtorët e ndërtimit, shqiptarë e italianë kanë që prej  ...
 29  +71 gazetavatra.com
Pagat më të larta të punonjësve në Shqipëri , në transport | Gazeta Sipas Institutit të Statistikave pagat mujore për të punësuarit në sektorin privat dhe shtetëror që nga viti 2000 deri në 2011 kanë pësuar një rritje  ...
 30  ~ peshkupauje.com
15 gazetarët më me influencë të Shqipërisë dhe pagat e tyre Veçanërisht në Shqipëri , një vend tipik mesdhetaro-ballkanas ku thashethemi ka qenë historikisht i pandarë nga atitjuda jonë, veçanërisht në këtë vend me  ...
 31  +69 lajmonline.com
Shqipëri ; Vendimi i qeverisë, rriten pagat për mjekët dhe infermierët Në bazë të këtij vendimi janë plot 2800 mjekë dhe infermierë me arsim ... Shqipëri ; Vendimi i qeverisë, rriten pagat për mjekët dhe infermierët  ...
 32  +68 lajmeshqip.com
Së shpejti rriten pagat e policisë | LajmeShqip.comParalelisht me premtimin për pagat , ministri Tahiri deklaroi se synon të ulë ... Gjatë emisionit u transmetuan shifrat e kriminalitetit në Shqipëri në  ...
 33  +12 tiranaobserver.al
Rriten pagat e mjekëve të familjes, 57 mijë deri në 84 mijë lekë Pagat e mjekeve Tashmë me rritjen e fundit të pagave, një mjek familje në Shqipëri do të paguhet mesatarisht 57 mijë lekë deri në 84 mijë lekë të reja në muaj,  ...
 34  -7 tatime.gov.al
Kreu - KreuNë zbatim të nenit 19 dhe 20 të Ligjit Nr. 9920, datë 19.05.2008 “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë ”, i ndryshuar, dhe neni 13, i Ligjit Nr. 8549,   ...
 35  +65 24-ore.com
56 % e të punësuarve në Shqipëri përjashtohen nga taksimi - 24 OreTatimi progresiv për pagat e individëve, në skenarin bazë përcakton që pagat nga 0 deri në 30 mijë lek/muaji të taksohen 0%; pagat nga 30 mijë lek/muaji deri   ...
 36  -3 gazetadita.al
Paga minimale në Shqipëri , diferencë e thellë me nivelin e BE Pagat minimale në Shqipëri kanë diferenca të jashtëzakonshme me pagat e së njëjtës kategori në BE. Sipas të dhënave të fundit të Eurostatit, përsa u përket  ...
 37  +26 lajmifundit.al
Paketa e re fiskale, ja si tatohen pagat tona në 2014 - Lajmi i Fundit Sipas këtij drafti, pagat deri në 30 mijë lekë nuk do të tatohen. ... Republikës së Shqipërisë të bëhet një vend qendror tranziti për sigurinë e  ...
 38  ~ ekonomiaonline.comSerbia ndal pagat për MUP-in në Kosovë - Nacionale - Ekonomia Pjesëtarët e Ministrisë së Brendshme të Serbisë (MUP) të cilët veprojnë në ... Nëse përmend fjalën turizëm në Shqipëri , rëndom mendja të shkon në det dhe në  ...
 39  +4 minfin.gov.al
Ministria e FinancaveDeklarate per shtyp e Ministrit te Financave, Z.Shkelqim Cani ne lidhje me raportin e auditimit te "Deloitte". Raporti i Deloitte. Lexo të plotë. Fjala ne seancen per  ...
 40  +61 standardi.info
Berisha rritë pagat dhe pensionet në Shqipëri - Standardi.infoNjëkohësisht kreu i qeverisë hodhi poshtë pretendimet se nuk ka para për rrogat, transmeton abcnews. Sipas tij, ka para për çdo rrogë, fondi i  ...
 41  -3 albinfo.ch
Rriten pagat dhe pensionet në Shqipëri | albinfo.chRritja mesatare e ekonomisë mbi 3%, 4 herë më e madhe se rritja ekonomike mesatare në rajon”, ka thënë Berisha.
 42  ~ solidar.org2.Te Drejtat ne Pune - SolidarIndustrine e Këpucëve dhe Tekstileve në. Shqipëri" përmendet që pagat në sektorin e tekstileve dhe këpucëve janë ndër më të ulëtat në Shqipëri (ISB, 2010,   ...
 43  ~ vertetematesi.infoDeklaratë e Kryeministrit Sali Berisha për pagën mesatare Më 18 janar 2013 kryeministri Sali Berisha deklaroi para grupit të vet parlamentar se sipas informacionit që ai dispononte, pagat në Shqipëri janë rritur nga 24  ...
 44  +56 kohaditore.com
Pagat deri 30 mijë lekë në Shqipëri nuk tatimohen - Ekonomi - Koha Tiranë, 26 mars - Gjatë seancës së sotme Komisioni parlamentar i Ekonomisë miratoi ndryshimet në Ligjin për tatimet mbi të ardhurat, që në   ...
 45  -9 zeriyt.com
Pagat e Mesuesve ne Shqipëri ! - Zeri YTRritja, 20 për qind mbi pagën aktuale. Tabela sipas kategoriveMësuesit do të marrin rroga më të larta vitin e ardhshëm. Drejtoria e Financave  ...
 46  ~ aida.gov.alTaksat | AIDAPersonat juridikë dhe/ose fizikë në Republikën e Shqipërisë janë subjekt i ... Tatimi mbi të ardhurat nga pagat e punonjësve mbahet dhe paguhet direkt për  ...
 47  ~ ek-sk.comPaga minimale ne shkalle vendi 2013 dhe paga per efekt sigurimeshInformacion ne lidhje me disa ndryshime të rëndësishme në legjislacionin fiskal në lidhje me pagen minimale dhe maksimale për efekt tëSigurimeve Shoqërore  ...
 48  +52 pad.gov.al
ligji per nepunesin civil ne shqiperi - departamenti i administrates Ligji rregullon marrëdhënien juridike ndërmjet shtetit dhe nëpunësit civil ( në vazhdim .... menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë ;.
 50  +6 gazetatelegraf.com
Sot në Parlament rriten pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve - Gazeta Pagat më të larta për aktorët e drejtësisë, do të kenë impakt në rritjen e ... të dekretuar nga Presidenti i Republikës dhe të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë .
 52  +49 nxy.in
Pagat Bruto-neto - Forumi Shqiptar - nxy.inJu ftojmë të regjistroheni në forum në mënyrë që të merrni pjesë ne diskutimet e forumit duke ... Në Shqipëri , aktualisht ndalesat janë:.
 53  +48 qbz.gov.al
132 - qbz - Qendra e Botimeve Zyrtare717, datë. 23.6.2009 të Këshillit të Ministrave “Për pagat e punonjësve .... e pushtetit gjyqësor në Republikën e Shqipërisë ”, të nenit 70 pika 5 të.