Please wait for loading...rendesia e veshjes

keyword competition rating: 0.5 / 5.0

/
 2  +1 duapune.com
Dua Pune Blog: Rëndësia e veshjes së femrave në punëDua Pune Blog , Rëndësia e veshjes së femrave në punë kerkoj, ofroj, njoftime dhe oferta per vende te lira pune. Gjej pune, shpallje falas dhe ...
 3  +1 vetemshqip.net
Ja cila eshte etika e veshjes ne shkolle!! | Cdo Gje ShqipDisa shkolla i obligojnë nxënësit e tyre t'i bartin uniformat, por ka edhe vatra ... andaj veshja për në këtë adresë me rëndësi të veçantë për të ardhemn e secilit ...
 4  ~ agnagroup.comPër të qënë përherë në modë - Këshilla nga stilistja ... - AGNA GroupKy term është pak i çuditshëm po për mua ka shumë kuptim, sepse një mama i mëson dhe edukon vajzës së saj që në fëmijëri rëndësinë e veshjes së saj, ...
 5  ~ story.alNuk ka rëndësi nëse një veshje është kopjuar ose jo, sepse në fund Nuk ka rëndësi nëse një veshje është kopjuar ose jo, sepse në fund komplimentohet ajo të cilës i rri më mirë ajo veshje . E Hene, Nentor 25 2013. Biondet në ...
 6  +2 telegrafi.com
Rëndësia e veshjeve - TelegrafiPër të parandaluar shfaqjen e shqetësimeve në organet gjenitale, nuk është e nevojshme të hiqni dorë nga banja: është e mjaftueshme të keni.
 7  ~ oshuka.wordpress.comEtika e Veshjes , thyerje e tabusë apo degjenerim? | Oshuka's BlogMjafton që të zotërosh veshjet e kohës së fundit, apo të jesh ... Nuk ka aspak rëndësi mosha, qëllimi I vetëm I tyre është që linjat e trupit të dalin ...
 8  -2 ikub.al
Jepini vetes rendesine qe meritoni... - Per Femra, Moda, Veshje Jepini vetes rendesine qe meritoni..., Shopping ne MOSCHINO & JAGUAR ... Gjëja më e rëndësishme e të veshurit është komoditeti dhe stili, dhe për ti arritur të ...
 9  ~ proletari.com
Proletari Forum & Italia Forum - View topic - A KA RENDESI VESHJA A ESHTE MODA PER TE GJITHA MOSHAT? KU ESHTE RENDESIA E VESHJEVE ME STIL? A VARET VESHJA E BUKUR, E HIJSHME NGA ...
 10  ~ izha.edu.al
etika e të veshurit dhe arredimit - Izha.edu.alKuptimi dhe rëndësia e etikës së të veshurit dhe arredimit. - Rregullat bazë të etikës së ... Rëndësia e proporcionit në aspektet e etikës së veshjes dhe arredimit.
 11  ~ nasergashi.comRe: Sa rendesi i kushtoni veshjes ? - Hapësira e Qiejve ShqiptarëVESHJA -esht nje nder faktoret kryesor per dukjen e njeriut Pyetja esht-si ndiheni kur mendoni qe nuk jeni te veshur bukur.
 12  +3 syri3.com
Mistika e ngjyrave - Nanda WebAshtu sikurse besohej për numrat dhe format e manifestimit mistik të ndikimit të tyre në ... vlerëson rëndësinë e madhe të ndikimit të ngjyrave në krijimin e efekteve të .... Atje, zakonisht, në veshjet e tyre tradicionale, të kuqen e bartin femrat.
 13  +28 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Nga Hollivudi tek pasarelat e modës, rëndësia e Nga tapeti i kuq i kinematografisë deri tek koleksionet e fundit të stilstëve të famshëm të modës.Yjet përqëndrohen në pjesën e prapme të veshjes . Por kujdes: ...
 14  +5 shenja.mk
SHENJA - Veshja , ky simbol i shqiptarisëDukuritë e përditshmërisë njerëzore në rrafshin e fenomenit veshje janë ... Roli dhe rëndësia e veshjes që ishte e thjesht në fillesën e vet, erdhi ...
 15  -1 wikipedia.org
Gruaja në Islam - WikipediaIslami i ka kushtuar femrës një rëndësi të madhe, rëndësi e cila i siguron asaj ... Të gjitha kushtet që i janë vënë asaj në veshjen dhe zbukurimin e saj nuk janë ...
 16  +1 shqiperia.com
Veshje Popullore Shqiptare - Shqiperia.comNdonse kategori të ndryshme e shpjegojnw origjinën e veshjeve me arsye estetike ..... Studimi dhe ruajtja e veshjeve popullore ka rëndësi jo vetëm për të njohur ...
 17  ~ fes.org.mkZhidas Daskalovski ZHVILLIMI LOKAL EKONOMIK NË SHTIP të përqëndrohemi në sektorin kryesor industrial, prodhimin e veshjes . Në të vërtetë ... Duke pasur parasysh rëndësinë e këtij sektori, ne synojmë të gjurmojmë.
 18  ~ vet.alHIGJIENË DHE MBROJTJE MJEDISI 10Higjiena e veshjes së punës dhe shërbimi ndaj klientit. 19. 2.4. Zgjedhja e vendit dhe ... Rëndësia dhe funksionet e tij në organizëm. 31. 3.2. Uji në produktet ...
 19  -3 evropaelire.org
Sa e përcjellin të rinjtë trendin e veshjes ? - Evropa e LirëTrendi i veshjes te shumica e të rinjve, të cilët kanë folur për rubrikën ... nga prindërit, ata prapë se prapë i kushtojnë mjaft rëndësi gardërobës.
 20  +5 qytetiislam.info
EXTRA - Hixhabi – Krenaria E Femrës Muslimane | Feja islame Rëndësia e veshjes dhe mbulimit të pjesëve të trupit në jetën e njeriut nuk kontestohet nga askush. Ajo është prej kushteve elementare të jetës ngase askush ...
 21  +66 balkanweb.com
Balkanweb.com - Rëndësia e bukurisë së brendshme - MetropolKjo nuk do të thotë se paraqitja e jashtme nuk ka rëndësi . Bukuria e .... Kupa e Botës 2022, Katari nxjerr kodin e veshjes për turistët -FOTO Katari, shteti i vogël ...
 22  ~ lifestylenews.alKëshilla për veshje të bukur | lifestylenewsNë pjesën e dytë të këshillave të Veshjes sipas Trupit që keni, ne do t'u ... Nuk ka rëndësi se çfarë trupi keni, veshja e rrobeve të masës suaj ...
 23  +77 prishtina.com
Shalli, veshja më fleksibile - Lifestyle - Prishtina.comShalli konsiderohet si një nga veshjet më fleksibile që mund ta ketë secili në sirtar. ... Ajo ka vlerësuar se në thelb rëndësia dhe arsyeja e përdorimit të shallit nuk ...
 24  +77 koha.net
Shalli, veshja më fleksibile • KOHASipas saj, edhe në ditët e sotme shoka përdoret si pjese e veshjeve kombëtare shqiptare. Ajo ka vlerësuar se në thelb rëndësia dhe arsyeja e  ...
 25  -4 gazetatribuna.com
Veshja e ditës, Fitore Fejzullau - Yjet - Gazeta TribunaDëshira e madhe që të duket bukur e radhitë atë tek vajzat e pasionuara pas gardërobës. Fitore Fejzullahu veshjes së përditshme thotë se i kushton një rëndësi  ...
 26  ~ kuran-ks.comLETRA E VAJZËS PËR HIXHABIN | Shoqata Kulturore "Kur'ani A nuk kanë ditur profetët e tjerë rëndësinë e saj? A nuk jeni dakord veshja e hixhabit është e barabartë me 'mungesë' në komunitet? Si, atëherë, unë mund të  ...
 27  +1 top-channel.tv
Rëndësia e të bërit pazar - Top ChannelKryesisht femrave i ndodh që kur kalojnë në bulevard e kthejnë gjithmonë kokën pas, duke kundruar nga larg një veshje që e kapi cepi i syrit, ...
 28  ~ shbici.wordpress.comVeshjet popullore dhe zejtaritë artistike | shbiciParathënie Në jetën e popujve, ka disa veshje që dallohen prej të ... Qëllimi i këtij shkrimi është të shqyrtojë rëndësinë e kësaj vlere kulturore
 29  +10 masht-gov.net
0-6 vjet standardet e zhvillimit dhe të mësuarit në fëmijërinë e hershmepër rëndësinë e madhe të investimit në fëmijërinë e hershme, zënë një vend të ..... të cilën fëmijët tregojnë shkathtësi në plotësimin e rutinës ditore gjatë veshjes .
 30  ~ fim.edu.alProjekti “Cilesi dhe Barazi ne Arsimin e Larte” Ngritja e Laboratorit Identifikimi i problemit dhe rëndësia e zgjidhjes së tij. ○ Në fillim viteve 1990, industria e prodhimit të veshjeve në botë njohu aplikimin e sistemeve CAD/CAM  ...
 31  ~ el-hikmeh.netPërgjigjja 2 - Fikh - El-HikmehNë Islam nuk janë shumë me rëndësi detajet e veshjes sa parimet e saj. Nuk është pra me rëndësi dizajni i veshjes , ngjyra, modeli e të tjera imtësi, sepse këto i ...
 32  +15 shoqeriajone.com
I kushtoni shume rendesi veshjes dhe look-ut tuaj? - ShoqeriaJonePamja e jashtme tregon per mendimin tim respekt per veten. Mendoj se nje person duhet te trasmetoje fisnikeri dhe elegance ne jeten e perditshme ne ...
 34  ~ botimepegi.alEdukimi për karrierën 11 - Botime Pegirëndësinë e kualifikimit të mëtejshëm për të pasur një karrierë të suksesshme, .... e përzgjedhura; të analizojë rëndësinë që ka komunikimi, veshja , paraqitja e .
 35  -11 facebook.com
Çfarë mendojnë VIP-at për look-un e të rinjve shqiptarë? - FacebookCilësia e veshjes së të rinjve shqiptarë është përmirësuar ndjeshëm me .... të përkujdesemi më shumë për rëndësinë e të shprehurit lirisht të personalitetin tonë ...
 36  +14 alketa-vejsiu.com
lexo më tepër - Alketa VejsiuLarg veshjeve të rënduara dhe konfuze, sportive dhe e thjeshtë, Alketa Vejsiu ... e saj të mirëmenduara pamja e jashtme merrte një rëndësi të dorës së dytë.
 37  ~ revista-familja.comRËNDËSIA E PËRFSHIRJES SË FEMRËS MUSLIMANE NË JETËN Në Maqedoni, për fat të mirë, vajzat muslimane me hixhab nuk kanë probleme të kësaj natyre, ato kanë mundësinë që ta vijojnë mësimin me veshjen e tyre ...
 38  ~ strai.infoVeshje thur në jetën e përditshme - ThurjeDoni të dalë jashtë dhe preferojnë të mbeten femërore kudo, ska rëndësi se ku shkon? Pastaj veshje - kjo është absolutisht e "juaj" rroba çdo ditë. Askush nuk ...
 39  ~ sekretemode.comrendesia e flokeve,si ti rrisim floket,rritja e flokeve ,renija e flokeve Përveç kësaj, flokët flasin edhe për shenjat e përkeqësimit të shëndetit.
 41  -6 albeu.com
Albeu.com - Veshja e vajzave të Big Brother (VIDEO)Bertina Mehmeti, në Big Brother 3 ishte një nga vajzat që i kushtonte shumë rëndësi veshjes . Kaçurrelsja nga Delvina nuk e la veten pas dore ...
 42  ~ icaa.org.alMë shumë detaje... - ICAA“Paraqitja dhe mënyra e veshjes në Prehistori: Teori dhe praktike në rastin e ... rëndësisë së menyrës së veshjes në një komunitet dhe rëndësia e pajimeve të ...
 43  +53 living.al
Living Portal - Lagështira në shtëpi, rëndësia e ajrosjesLagështira në shtëpi, rëndësia e ajrosjes. Që të ndiheni mirë në shtëpinë ku jetoni përveç se ta mbani atë pastër dhe të rregullt duhet edhe ta ...
 44  ~ magazineforyou.comModa e rëndësishme për rininë kosovare - Magazine For YouKjo ka rëndësi shumë të madhe, sepse veshja e karakterizon personalitetin e njeriut. Veshja duhet të ketë rëndësi të madhe tek çdo njeri.
 45  -18 femra.net
Pse sakoja është shumë e rëndësishme në veshje ? | Portali FemraSakoja është një nga pjesët jashtëkohore të veshjes , e cila çdoherë gjendet në majen e shkallëve të modës, pa marrë parasysh periudhën e  ...
 46  +54 ligjerataislame.com
30.Edukata e veshjes – Hoxhë Omer Bajrami | Ligjerata IslameEdukata e veshjes – Hoxhë Omer Bajrami ... Modestia e Muhamedit alejhi selam – Irfan Salihu ... Vlera dhe rëndësia e duasë – Omer Zaimi.
 47  ~ albania-textile.comCFA - albania-textile.comPërvec kësaj, në rëndësinë e tij ekonomike, sektori është një kontribues I ... Perspektiivat e Industriisë së Veshjeve dhe Tekstile në EU-27 dhe roli për Industrinë ...
 48  ~ islamischen.chislam-shop - Mbulesa e muslimanes dhe sfidat e saj 5804bindja dhe zgjedhja e tyre e lirë nuk i bën asnjë dëm shoqërisë, ... më parë duhet që t'i pranoni këto vajza me veshjen e tyre .... Rëndësia e familjes në Islam.
 49  +52 mod.gov.al
QKMBM organizoi aktivitetin “Të njohim vlerat dhe rëndësinë e Pjesë e këtij aktiviteti ishte edhe hapja e një ekspozite me objekte të Trashëgimisë Kulturore: foto historike, objekte tradicionale, kostume dhe veshje popullore, ...
 50  +41 albislam.com
NE DHE RËNDËSIA E DIJES - AlbIslamTani je te: Zgjodhëm për ju Zgjodhem per ju NE DHE RËNDËSIA E DIJES ... Andaj me veshje jo të zakonshme të çmësimit vjen ndryshimi, prandaj duket i ...
 51  ~ planetar.edu.alUshqimi dhe rëndësia e tij, vetshërbimi dhe kujdesi ndaj vetes Ushqimi dhe rëndësia e tij, vetshërbimi dhe kujdesi ndaj vetes, Veshja dhe ... Ushqimin duhet ta hamë me pak yndyrë dhe sheqer dhe shumë fruta e perime.
 54  +24 gazeta-shqip.com
Sekretet që fshehin ngjyrat - Gazeta SHQIP | Gazeta SHQIPRëndësia e ngjyrave dhe truket që fshihen pas tyre, kanë lidhje të ... Për shkak se shumë mbretër preferonin ngjyrën vjollcë për veshjet e tyre, ...