Please wait for loading...stresi te adoleshentet

keyword competition rating: 4.5 / 5.0

/
 1  +5 meemira.com
SI NDIKON STRESI TEK ADOLESHENTET -SI TE SHMANGIM stresi provimeve tek disa nxenes per disa ore ndikon ne mosfunksionimin e kujteses. Zgjidhja e saj eshte qetesia dhe nje gjume i rehatshem. Gjate zhvillimit te   ...
 2  +1 zeri.info
Zeri.info | Stresi , ankthi më i madh i të rinjveAdoleshenca cilësohet si një periudhë e trazuar e cila ballafaqohet me strese të ndryshme që i hasin të rinjtë gjatë përditshmërisë në jetën e  ...
 3  +1 uniba.it
Adoleshentët dhe shëndeti mendor - Cultural sensitivity and fëmijëve të tyre. Prindërit njohin shumë mirë sfidat me të cilët adoleshentët e ..... ndjenjat e fëmijëve të tyre dhe tu japin ndihmën e duhur fëmijëve në raste stresi .
 5  +2 wikipedia.org
Stresi - WikipediaPër adoleshentët , ngjarjet më të vështira janë vdekja e një prindi ose një anëtar të ngushtë të familjes, divorci i  ...
 6  +6 ikub.al
Si te menaxhojme stresin? - Gjeniu, Shendeti, Shendeti Mendor Mbajtja e një ditari nuk ehte vetëm praktike e adoleshenteve ... Stresi mund te ketë një ndikim serioz ne shëndetin tuaj, sidomos nëse ai behet kronik. Ai godet  ...
 7  +11 slideshare.net
Adoleshenca dhe Shoqeria - SlideShareADOLESHENCA . ... se plasaritjes by Bastri Zeka 365 views · Stresi by Ondi Driza 277 views · Semundjet e trashegueshme by An An 1342 views .... Adoleshenca tek meshkujt shtrihet prej moshës 14deri në moshën 22 vjec,  ...
 8  ~ blertasulhasi.weebly.comDepresioni - Blerta SulhasiDepresioni te adoleshentët nuk është vetëm disponim i keq dhe melankoli e rastit ... Stresi , posaqërisht nëse adoleshenti ka munges të mbështetjes emocionale.
 9  -8 stetoskopi.com
Stresi te Adoleshentët | stetoskopi.comDicka ne lidhje me depresionin në adoleshencëËshtë e zakonshme për raste të ndjenjes ne adoleshencë të palumtur. Megjithatë, kur hidhërimi zgjat për më  ...
 10  +3 telegrafi.com
Sjelljet antisociale të adoleshentëve - TelegrafiAdoleshenca është në kuptimin e vërtetë të fjalës një tranzicion prej varësisë të pavarësia, ajo është mosha e bukurisë, e çiltërsisë, e pastërtisë  ...
 11  -2 syri3.com
ADOLESHENCA STINA E SHPËRTHIMEVE - Syri3.comAdoleshenca është moshë e bukur plot poezi, e cila te secili prej nesh është ..... periudhë stuhie, trazirash dhe stresi , të cilat, veç të tjerash, rrjedhin dhe nga  ...
 12  +88 shekulli.com.al
STUDIM: Zbulohet arsyeja e stresit 'ekstrem' tek adoleshentët Mirëpo, ky studim konstaton të kundërtën. Stresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh  ...
 13  ~ tvkombi.comPsikologet : Adoleshentet te stresuar - Televizioni KombiStresi ka perfshire edhe adoleshentet e diteve te sotme Kete e pohojne qytetaret prinder. Keta te fundit shtojne se ne shume raste te rinjte jane dhe me nervoze  ...
 14  ~ shendeti.infoDepresioni tek Adoleshentet | Vetëvrasje Alert | Te -gjitha-faqetDepresioni tek adoleshentetZbuloni simptomat e depresionit adoleshentë. ... Post traumatike stresi ? Simptomat e ... Këtu jane me shume shenja te depresionit ne adoleshentėt edhe pse ata mund ose mund te mos tregojne shenja te gjitha:
 15  +11 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Adoleshentët në SHBA janë më të stresuarit, shkak Stresi , si tek adoleshentët dhe të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë parregullsitë e gjumit, mënyrën e të   ...
 16  +15 lajm-shqip.com
Fëmijët kanë stres - cilat janë shkaqet dhe si ti ndihmojmë? (Burimi Stresi tek fëmijët mund të ndodhë për një sërë arsyesh: prindërit, shoqëria, shkolla, shokët etj. Ndonjhëhërë shkaku mund të jetë edhe vet  ...
 17  ~ statmyweb.com
Stresi - te - adoleshentet | Top Rated Websites - Stat My WebStresi - te - adoleshentet | Top rated websites: lovelyforum.net,forumivirtual.com, albanianforum.net.
 18  +1 forumishqiptar.com
Adoleshenca dhe stresi psikologjik - Forumi ShqiptarLexoni me shume rreth kesaj teme , vetem tek :
 19  +81 gjuhashqipe.com
Stresi dhe adoleshentët - Gjuha ShqipeStresi është pjesë e domosdoshme e jetës por shpesh shkakton një çekuilibër në trup, sidomos te adoleshentët të cilët edhe pa të kalojnë  ...
 20  +80 psikologjia.com
Adoleshenca - Psikologjia.comAdoleshenca është koha kur fëmijët fillojnë të vendosin vetë. ... çrregullimet në të ushqyerit, stresi ose problemet në shkollë, shokët ose familja.
 21  ~ veriu.infoZulohet arsyeja e stresit 'ekstrem' tek adoleshentët | Portali Veriu.InfoMirëpo, ky studim konstaton të kundërtën. Stresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh  ...
 22  ~ avokati.orgSi të Sillemi me Adoleshentët 2011 - AVOKATI.ORGAdoleshenca është periudha jetësore mes fëmijërisë dhe jetës së të rriturit. .... jetojnë një martesë në krizë, subjekt stresi për paaftësinë e të qënit prindër,.
 23  -1 albeu.com
Albeu.com - Stresi fillon "punë" në Lazarat (FOTO-LAJM)I njohur nga adoleshentët me emrin, Stresi , Arkimed Lushaj ka patur ... Mjafton të hedhësh një sy në profilin e tij në Instagram dhe e kupton fare  ...
 25  +57 lajmeonline.eu
ZBULOHET ARSYEJA E STRESIT 'EKSTREM' TEK ADOLESHENTËTMirëpo, ky studim konstaton të kundërtën. Stresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh shëndetësore, duke  ...
 26  +17 qendra.info
Si e shkaterron shendetin tone stresi - qendra.infoTe gjithe e dime se si mund te na lodhe stresi , ndersa shkencetaret se fundi konsiderojne qe kete mund edhe ta shpjegojne. Studimi i ri tregon se si stresi   ...
 27  ~ gazetadita.al
3 rregulla për seksin te adoleshentët | GAZETA DITANë përgjigje të pyetjeve tuaja, do t'u ofroj 3 rregulla, që do t'u ndihmojnë të .... t'u çojnë, lumturisht, deri në orgasma të shëndetshme, që do t'u çlirojnë nga stresi .
 28  +72 newnews.al
Studim: Zbulohet arsyeja e stresit 'ekstrem' tek adoleshentet !Mirëpo, ky studim konstaton të kundërtën. Stresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh shëndetësore, duke  ...
 29  -1 gazeta-shqip.com
Adoleshentët dhe rreziku i madh i sëmundjeve - Gazeta SHQIP Por kundrejt idesë së zakonshme se të jesh i ri do të thotë të jesh dhe ... në krahasim me të rriturit, nga emocionet dhe nga stresi , në veçanti kur  ...
 30  +70 albnow.com
Psikologët: Stresi nëpër shkolla në rritje, jo rrallë dhe shenja të larta " Adoleshentët ankoheshin më shumë për stresin që ju jepte shkolla, pastaj ishte stresi që ju jepnin provimet dhe stresi ose problematika, presioni në të cilën i  ...
 31  ~ universitetiplanetar.comRefleksione mbi adoleshencën nga studentja Qerime Isufaj | Gazeta Në këto raste adoleshentët ndjehen të frenuar, të paplotësuar dhe në disa raste të .... Në të vërtetë, adoleshentët , janë të qartë për dëmet që sjell përdorimi i  ...
 32  +69 facebook.com
‪ Stresi dhe pirja e duhanit, shkaku i akneve tek te rriturit‬ - فيس بوكAknet nuk jane vetem nje problem ne adoleshence , jemi te vetedijeshem cdo dite , duke u pare ne pasqyre. Dhe nuk i referohemi pucrave te vogla kalimtare, por  ...
 33  +67 respublica.al
Studimi, ja pse adoleshentët janë të stresuar. | ResPublicaStresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë parregullsitë e  ...
 34  -5 panorama.com.al
Ja si do të duket Stresi në videon e tij të re! | Gazeta Panorama Një prej këngëtarëve me të përfolur dhe shumë i preferuar nga adoleshentët , Stresi është duke punuar për videon e tij më të re. Kënga është  ...
 35  +65 thealbatimes.com
Stresi fillon “punë” në Lazarat (FOTO-LAJM) | TheAlbaTimesI njohur nga adoleshentët me emrin, Stresi , Arkimed Lushaj ka patur mjaft ... stresi . Mjafton të hedhësh një sy në profilin e tij në Instagram dhe ekupton fare mirë.
 36  ~ esseshkolle.blogspot.comAdoleshenca - Detyre Kursi Per Fakultete Universitete dhe Maturen Në vështrim të përgjithshëm, adoleshenca është një dukuri e përbashkët për të .... Të gjitha këto krijojnë një periudhë stuhie, trazirash dhe stresi , të cilat, veç të   ...
 37  +63 index.al
STUDIM: Zbulohet arsyeja e stresit 'ekstrem' tek adoleshentëtMirëpo, ky studim konstaton të kundërtën. Stresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh  ...
 38  ~ revista-familja.comAdoleshenca , mosha e zhvillimeve të vrullshme - Revista "Familja"Adoleshenca është periudha më konfliktuale, shpesh tragjedisjellëse e ... Stresi që mbush mendjen dhe shpirtin e një katërmbëdhjetë vjeçari apo të një  ...
 39  +61 doktoriim.com
ADHD rrit rrezikun e depresionit dhe të vetëvrasjeve tek adoleshentëtKërkimet tegojnë se fëmijët me çrregullime vëmendjeje, deficitesh dhe hiperaktiviteti (ADHD) mund të jenë nën një rrezik në rritje për depresion dhe vetëvrasje  ...
 40  +43 vitrina.edu.al
STUDIM: Zbulohet arsyeja e stresit 'ekstrem' tek adoleshentetStresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë parregullsitë e  ...
 41  -11 yllpress.com
Yll Press - Pagjumësia tek adoleshentët > Shoqëri: ShëndetësiaShoqëri - Shëndetësia - Pagjumësia tek adoleshentët . ... janë: stresi , shqetësim emocional ose fizik, faktorë të mjedisit: zhurmat, dritat, prishja e  ...
 42  +58 sherohu.com
Si Te Largohet Stresi - Sherohu.comTë largohet stresi njëherë e përgjithmonë nuk është një detyrë e lehtë. Stresi shkaktohet nga shumë faktor të ndryshëm,
 43  +58 indeksonline.net
Portali Indeksonline - Stresi tani edhe me armëNuk behet fjale per ato me cuna plot apo gjerat qe ben gjate dites po per foto te cilat mund te ndikojne negativisht tek adoleshentet qe e duan.
 44  -24 grid.al
Noizy i këndon, Stresi pozon me kanabis - Lajme - GRID.ALReperi shqiptar, Stresi , vazhdon të shkaktojë polemika. Ai është ... Muzika e tij preferohet nga adoleshentët , dhe njihet për të folurën e tij pa doreza në publik.
 45  +36 tiranaobserver.al
SUPLEMENT/ Të gjitha sëmundjet e femrave, si kurohen ato në Te adoleshentet nevojitet një kohë që ovulacioni të stabilizohet, ..... më të zakonshmet janë ekspozimi ndaj të ftohtit, stresi , çrregullimet menstruale, alergjitë,  ...
 46  +55 gazetaexpress.com
STUDIM: Zbulohet arsyeja e stresit 'ekstrem' tek ... - Gazeta ExpressMirëpo, ky studim konstaton të kundërtën. Stresi , si tek adoleshentët dhe tek të rriturit, ka të njëjtin ndikim negativ për një sërë problemesh shëndetësore, duke  ...
 47  ~ fes.org.mkTraumat dhe dukuritë psikologjike si pasojë e konfliktit, burim për rëndësishëm për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut
 48  -13 clubfm.net
Zëmërimi të shëndosh - Club FMNuk është vetëm mbingopja apo stresi që ndikojnë drejtpërsëdrejti te mbipesha! ... Në lidhje mes mbipeshës dhe ndjenjës së zemërimit tek adoleshentët , është  ...
 49  +4 botasot.info
Pagjumësia tek adoleshentët - Shëndetësia - Bota SotSituata ёshtё e njёjtё edhe te adoleshentët , por ajo paraqitet më ... Shkaqet e Insomnisë janë: stresi , shqetësim emocional ose fizik, faktorë të   ...
 50  ~ nasergashi.comAdoleshenca . - Hapësira e Qiejve ShqiptarëAdoleshenca është koha kur fëmijët fillojnë të vendosin vetë. ... çrregullimet në të ushqyerit, stresi ose problemet në shkollë, shokët ose familja.
 52  +49 albanianforum.net
Pse bien ne depression adoleshentet ? - Forumi Kuq E Zi - Free forumNdonjeherë, adoleshente depresionit mund te rezultojë nga .... bie ne gjendie stresi , kshu si un e kan pothuajse te gjith adoleshentet e tjer.