Please wait for loading...tatimet ne shqiperi

keyword competition rating: 4.5 / 5.0

/
 1  ~ tatime.gov.al
Drejtoria e TatimeveDrejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në bashkëpunim me Fakultetin e Biznesit ... 9920, datë 19.05.2008 “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë ”,  ... ‎Partnerët Ndërkombëtar - ‎Shkarko deklaratat - ‎Sherbimi ndaj tatimpaguesit - ‎AED
 2  ~ ikub.al
Sistemi Tatimor ne Shqiperi - Tatimet e Individeve - Gjeniu, Finance Sistemi Tatimor ne Shqiperi - Tatimet e Individeve , Tatimi mbi të ardhurat personale aplikohet ndaj çdo të ardhure të çfardolloj forme, nga çdo burim, e realizuar  ...
 3  +13 sot.com.al
Furtunë në Tatime , largohen 150 drejtorë dhe specialistë në Tiranë Një furtunë e vërtetë ka tronditur ditët e fundit Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve dhe degët e saj në rrethe. Plot 150 zyrtarë të funksioneve  ...
 4  ~ minfin.gov.al
Ligji per procedurat tatimore ne Republiken e Shqiperisetatimore në Republikën e Shqipërisë si dhe parimet e organizimit dhe të ... për një tatimpagues, të raportojë si dhe t'i transferoje këto tatime në buxhetin e shtetit; .
 5  -2 monitor.al
TATIMET SHQIPTARE në 100 VITE (1912-2012) - MONITOR Përgatitur nga AL-Tax Sistemi tatimor në Shqipëri ka pasur një rrugëtim me të papritura dhe devijime të forta të tij në 100 vjetëshin e fundit.…
 6  ~ uccial.alPËR PROCEDURAT TATIMORE NË REPUBLIKËN E SHQIPËRISË Procedurat Tatimore ne Republiken e Shqiperise ”, te vendose rregulla dhe .... c) te mbaje regjistrime per tatimet e mbajtura ne burim, për personat të cilëve i  ...
 8  ~ aida.gov.alTaksat | AIDATATIMET . Personat juridikë dhe/ose fizikë në Republikën e Shqipërisë janë ... ka tatim të veçantë mbi fitimet kapitale të vendosura për kompanitë në Shqipëri .
 9  -4 linkedin.com
Tatimet Ne Shqiperi | LinkedInQellimi i ketij grupi eshte "Te permiresoje sherbimet publike te ofruara nga administrata tatimore"
 10  +5 shtetiweb.org
Ç'janë tatimet dhe taksat? - ShtetiWebShteti i së Drejtës · Shteti dhe Pushteti · Zgjedhjet në Shqipëri · Ndarjet .... Në tatimet dhe taksat direkte përfshihen ato tatime e taksa që  ...
 11  -3 shqiperia.com
Pyetje dhe Pergjigjeve nga Tatimet ne Shqiperi - Shqiperia.comCili është kuadri ligjor mbi implementimin e paisjeve fiskale ?Përgjigje :Kuadri ligjor mbi përdorimin e paisjeve fiskale është : * Ligji nr. 9920, datë 19.05.2008  ...
 12  ~ eduart0.tripod.comVlerësimi i barrës tatimore sipas qarqeve në Shqipëri për 2011 dhe Kush ka barrën tatimore më të ulët dhe më të lartë në Shqipëri dhe Botë? 1. AL- Tax ... Tatimet që përfshihen në këtë analizë janë tatimet që.
 13  +31 botasot.info
Leskaj: Do të auditojmë tatimet , në 3 vjet asnjë kontroll - Shqipëria Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, tha përpara deputetëve të komisionit të Ekonomisë se shkeljet e administratës shtetërore kanë  ...
 15  +30 shqiptarja.com
Shqiptarja.com - Emërimet, Shehaj tek Tatimet Spiropali te doganat Emërohet drejtoresha e drejtorisë së përgjithshme të Tatimeve . Ajo është Brisida Shehaj, ... Spiropali është shkolluar në Shqipëri dhe jashtë vendit. EMËROHET  ...
 16  -4 panorama.com.al
PS merr Tatimet e Doganat, Rama emëron Spiropalin dhe Brisida Kjo e fundit ka punuar kohë më parë si specialiste në Kuvendin e Shqipërisë . Mësohet se Vojka është shkarkuar nga Kuvendi gjatë peridhuës  ...
 17  +1 slas.info
DREJTORIA E PERGJITHSHME E TATIMEVE – LEGJISLACIONI Akcizat në Republikën e Shqipërisë – Ligji nr.8976, datë 12.12.2002. Drejtoria e .... tatimeve ), për të ushtruar funksione të përcaktuara në këtë ligj. 29.
 18  +9 admin.ch
INFORMACIONDREJTORIA E PERGJITHSHME E TATIMEVE GENERAL TAXATION DEPARTMENT. Rr. “Mustafa Lleshi” ... Përfaqsimi në Shqipëri (nëse ka). Representation in  ...
 19  +2 gazeta-shqip.com
Tatimet çelin konkursin për 150 vende pune - Gazeta SHQIP tatimet Hapen 150 vende të lira pune në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve dhe në ato Rajonale. Në sajtin zyrtar të Drejtorisë së  ...
 20  -9 balkanweb.com
Balkanweb.com - Tatimet mbyllin 27 biznese VIP, i çojnë në faliment Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve Artur Papajani ka përgatitur një listë me emrat e bizneseve të ... Shqipëria 101 vjet Pavarësi, Nishani, Rama e Meta në Vlorë.
 21  -8 gazetaexpress.com
Kosovë - Shqipëri , përforcohet bashkëpunimi në fushën e tatimeve Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit mes Administratës Tatimore të Kosovës dhe Drejtorisë së Përgjithshme për Tatime e Shqipërisë .
 22  +40 lajmifundit.al
Biznesi amerikan në Shqipëri : Tatimet na grinë me ryshfete - Lajmi i Biznesi amerikan në Shqipëri kërkon që të luftohet korrupsioni në administratën tatimore. Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Mark  ...
 23  +77 kombetare.al
BB: Vetëm reformat në tatime , energji dhe pensione ju shpëtojnëbanka-e- shqiperise Reforma në tatime , pensione dhe energji, ishin tre pikat e renditura nga Banka Botërore për tu kryer sa më shpejt të jetë e  ...
 24  +76 illyriapress.com
Biznesi amerikan propon ndryshime ligjore në Shqipëri - ILLYRIADrejtori i Tatimeve ka dhënë shpjegime për këtë çështje, duke deklaruar se koha e vënë në dispozion në ligj prej 30 ditësh për të bërë  ...
 26  +15 fleteteverdha.com
Te paguash taksat - Fletet e VerdhaFletet e Verdha te Shqiperise , Taksat ne Flete Te Verdha. ... rregullon tatimin mbi te ardhurat e individeve dhe tatimet mbi fitimin nga. biznesi. Tatimet mbi te  ...
 27  +20 shekulli.com.al
Mashtrimi me TVSH- në , ish-kupola e tatimeve nën hetim | Shekulli Gjashtë zyrtarët e tjerë kanë kryer funksione të ndryshme në tatime gjatë ... janë regjistruar në Kinë dhe rezulton sikur sjellin në Shqipëri mallra,  ...
 28  +7 gazetatema.net
Skandali i rimbursimit të TVSH-së/ Paditen tetë zyrtarë të tatimeve Ministria e Financave ka dorëzuar në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin penal
 29  +40 bankofalbania.org
Analizë krahasuese e sistemeve të taksave me ... - Bank of AlbaniaAjo se përse Banka e Shqipërisë e sheh me interes analizën e politikës fiskale, .... nivelet e taksave dhe të tatimeve kanë një influencë të ndjeshme në   ...
 30  -5 tiranaobserver.al
Nivel i lartë korrupsioni në tatime dhe dogana, ikin investitorët e huaj Tatimet dhe dogana janë institucionet shtetërore më të korruptuara në Shqipëri . Konstatimi vjen nga një raport i përpiluar së fundmi nga Dhoma Amerikane dhe  ...
 31  +69 trtalbanian.com
Shqipëri - Tatimet , 1.2 miliardë lekë më shumë se plani për tetorin Kjo shënon një kthesë të kësaj administrate, pasi nga fillimi i këtij viti, mosrealizimi i të ardhurave nga tatimet ka thelluar deficitin në buxhetin e  ...
 32  +69 top-channel.tv
Skandali i rimbursimeve në Tatime - Top ChannelMinistria e Financave ka dorëzuar në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin penal për ... i Tatimeve Tirane, Ismail Muçaj dhe ish-drejtuesi i Hetimit Tatimor. ... një mesazh sigurie të gjithë shtetasve të saj, të cilët jetojnë në Shqipëri .
 33  +68 scribd.com
TATIMET NE SHQIPERI NE 100 VITE (1912-2012)_AL-Tax.orgKY DOKUMENT PERSHKRUAN HISTORIKUN E TATIMEVE DHE SISTEMIT TATIMOR NE TRE PERIUDHA HISTORIKE TE MEDHA: 1.
 34  +37 kpmg.com
Broshura Tatimore 2013 - KPMGjanë rezidentë në Republikën e Shqipërisë janë të detyruar të mbajnë tatimin ... në fuqi për eliminimin e tatimeve të dyfishta, mund ta gjeni në faqen e fundit të  ...
 35  +14 wikimapia.org
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve - Tiranë | administrative Kjo ndyresire mama e dy bastardeve qe hane buke e shkollohen jashte vendit me parate qe vjedh e ëma ne kiosken e saj te piset "Universiteti Justicia", ka per  ...
 36  +14 mapo.al
PD kërkon hetim për ndërhyrjen në serverin e Tatimeve - MAPOTIRANË Situata makro-ekonomike dhe fiskale e vendit ishte në qendër të ... në lidhje me ndryshimin rrënjësor të sistemit tatimor në Shqipëri .
 37  -7 peshkupauje.com
Tatimet : “City Park” falimentoi | Peshku pa ujëShoqëria “City Park” u themelua në vitin 2007 dhe në dhjetor të vitit 2009 hapi dyert qendra tregtare, që ishte më e madhja në Shqipëri për atë kohë, me një  ...
 38  -14 rilindjademokratike.com
Blair në Tiranë, të tregojë çfarë lidhjesh ka me kompaninë “Crown Ish-Kryeministri Tony Blair pritet këto ditë të vizitojë Tiranën pikërisht në kohën kur qeveria Rama do të zyrtarizojë dhënien e Tatimeve dhe  ...
 39  +19 gazetadita.al
Shkrihen Tatimet , 'hapen' 78 poste drejtorësh dhe 60 inspektorësh “ Në zbatim të nenit 19 dhe 20 të Ligjit Nr. 9920, datë 19.05.2008 “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë ”, i ndryshuar, dhe neni 13, i Ligjit Nr. 8549  ...
 40  -18 data.al
Demi ekonomik ne sektorit e tatim -taksave ne vitet 2008-2012Dëmi ekonomik në sektorit e tatim -taksave në vitet 2008-2012 ... Në bazë të ligjit të ri 9920 “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë ”, neni 25, 63,  ...
 41  -35 dpttv.gov.al
Bashkia TaksatTë dhënat e ndryshuara në sistemin e taksave reflektohen në faqe çdo 2 ditë! .... e Pergjitshme e Taksave dhe Tarifave Vendor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve . Rr. e Kavajës, ish Uzina Mekanike, Tiranë, Shqipëri , Tel: +355 4 2419752  ...
 42  +58 swift.com
REPUBLIKA E SHQIPERISE REPUBLIC OF ALBANIA - SwiftDREJTORIA E PERGJITHSHME E TATIMEVE - LEGJISLACIONI TATIMOR. Marreveshj ... E TATIMEVE DEPARTMENT. Rı'. ... Përfaqsimi në Shqipëri (nëse ka).
 43  ~ parlament.gv.atKONVENTE NDERMJET REPUBLIKES SE AUSTRISE DHE nje Konvente per eleminimin e tatimeve te dyfishta lidhur me tatimet mbi te ardhurat dhe ... (i) ne rastin e Shqiperise : Drejtorine e Pergjithshme te Tatimeve ;.
 44  +56 ama-news.al
BB: Vetëm reformat në tatime , energji dhe pensione ju shpëtojnë Reforma në tatime , pensione dhe energji, ishin tre pikat e renditura nga Banka Botërore për tu kryer sa më shpejt të jetë e mundur, në të Shqipëria rreziko.
 45  +8 tirana.gov.al
Si të fillosh një biznes - Bashkia e TiranësAplikimi për regjistrimin fillestar mund të bëhet në sportelet e Qendrës Kombëtare të
 46  ~ ligjet.infoNeni 181 - Mospagimi i taksave dhe tatimeve | Ligjet e Republikes Ligjet e Republikes se Shqiperise ... Mospagimi i taksave dhe tatimeve brenda afatit të caktuar, megjithë mundësinë e pagimit të tyre, ... janë marrë më parë masa administrative për këtë qëllim, dënohet me gjobë ose me burgim gjer në tre vjet.
 47  -30 uamd.edu.al
Fusha e mikrotezes: Administrimi tatimor Fjalet kyce: Politika fiskale tatimor ne Shqiperi si dhe objektivat qeverisese me ane te shperndarjes se te ... dhe vërtetimet e nxjerrjet e tatimeve dhe taksave në përgjithësi të bëheshin në   ...
 48  +35 albeu.com
Albeu.com - Digjet makina e drejtorit të Tatimeve në ElbasanDigjet pjesërisht makina e drejtorit të Tatimeve në Elbasan, Xhemal Vyshka. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Elbasanit, kur makina e ... Shqipëri . 18:47 - Kuvendi miraton: Më 28 Dhjetor diskutimi mbi pr. buxhetin
 49  -6 irib.ir
Sistemi fiskal ne Shqipëri - IRIB - Redaksia ShqiptareSistemi i taksave dhe tatimeve ne Shqipëri paraqitet me një ecuri mjafte te mire, por natyrisht ai ka dhe problemet e ecurisë se tij te mëtejshme, d …
 51  -20 ekonomia-ks.com
Kosova dhe Shqipëria bashkëpunojn në fushën e tatimeve - EkonomiaPrishtinë, 7 shtator - Ministri i Financave Bedri Hamza i shoqëruar nga drejtori i përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Behxhet Haliti, kanë pritur sot   ...
 52  +48 ekspres.al
Serveri i tatimeve në zyrën e Ramës - ExpressErmal Beqiri, i shoqëruar nga deputeti i Kuvendit të Shqipërisë , zoti Spartak Braho. Në orën 10:18, drejtoresha e Përgjithshme bashkë me z. Beqiri janë futur në   ...
 53  +47 telegrafi.com
Shqipëri , mbledhja e tatimeve 101.5 % « Ekonomi - TelegrafiMuaji shkurt i këtij viti, ka treguar sërish ecuri pozitive në mbledhjen e të ardhurave tatimore. Kjo është përformanca që paraqet administrata  ...